Jump to content

Headunit-uri aftermarket G4


corliceanu
 Share

Postare recomandată

Am si doua poze, nu se potriveste perfect dar merge:

post-6004-1173939816_thumb.jpg

post-6004-1173939830_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Inginerul

    28

  • AlexBanu

    18

  • Marian

    16

  • nemet_tt

    12

  • 2 weeks later...

K sa va scutesc de lungi cautari. Eu am avut bafta in sensul ca mi-am cumparat cd-playerul inainte de a-mi lua Golfu' IV.

So...Pioneer DEH-P5630MP. Se potriveste la fix cu climatronicul. Ce sa mai, zici ca e de-acolo...ma jur! Maine seara urc o poza facuta pe intuneric.

Modificat de darkblack
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor,eu nu sint un superpriceput in car-hifi.Mi-a cazut in mina un Sony frumushel.Oare merita sa-l tin?

post-916-1175573322_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Domnilor,eu nu sint un superpriceput in car-hifi.Mi-a cazut in mina un Sony frumushel.Oare merita sa-l tin?

De ce nu ? Sony face scule bunicele atat din punct de vedere al fiabilitatii cat si din punct de vedere al calitatii sunetului . :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei care v-ati montat Pioneer DEH 2900 MPB ...sunteti multumiti? Am citit pe diverse forumuri ca la capitolul radio nu prea e de lauda... ca design e ok, se potriveste cu climatronicul, dar nu stiu daca merita... e oferta la Domo www.domo.ro 339 ron

http://www.domo.ro/Audio-Video/Car_audio/R...neer_DEH-2900MP

singura problema e ca cel afisat e cu display alb... banuiesc ca au si pe albastru...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate Nick.sb are dreptate.Din proprie experienta va pot spune ca modele noi au probleme la capitolul radio.

Lucrurile se schimba de la modele medium level adica de la DEH 5900 in sus.

Eu unul am DEH-6800.Chiar si el are "scapari" din frecventa si am sa ii pun un amplificator de semnal,poate rezolv problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate la Domo e numai varianta cu butoane rosii si afisaj alb pe negru... am fost si am intrebat...

O alta problema : modelul de pe site e Pioneer DEH 2900 MP nu Pioneer DEH 2900 MPB E putin diferit la design...forma butoanelor. Credeti ca se poate rezolva cu amplificator de semnal...de unde pot procura asa ceva...unde se monteaza...pe mufa de antena?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nick.sb

Amplificatorul de semnal se pune intre antena si HU.Mai exact firul de antena care intra in HU intra in amplif.iar acesta in HU si se mai leaga un plus de la alimentarea HU.

In ceea ce priveste procurarea lui incearca pe la firmele care instaleaza alarme,car audio sau chiar la un service VW,Skoda ,Seat.S-ar putea sa aiba si ei pentru ca problema e stiuta.

Daca nu gasesti da-mi un mesaj si iti trimit eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se poate rezolva asa problema, cu amplificator e ok... ai idee cat costa? aprox...

Ca design chiar imi place si pretul e acceptabil. Nu ca as asculta toata ziua radio, dar la un drum lung mai auzi o stire ceva...pozitia radarelor :D pe drum... Oricum nici la BETA nu se aude prea bine radio...probabil tot asta e cauza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

amplifcatorul de semnal este cam 25 RON si ar trebui sa incerci cu el daca iti place HU Pioneer.

Repet ,daca nu gasesti in Sibiu iti pot trimite eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pioneer DEH 2900 MPB oferta Carrefour 370 RON cu 2 boxe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt in cautare de MP3 player si am ramas la trei optiuni Panasonic, Pioneer si Sony (in ordinea preferintelor). Am citit multe pareri, dar inca nu m-am decis.

De Panasonic CQ-C5303N: http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...onic/CQ-C5303N/ ce parere aveti, are cineva, cum se aude? Vad ca butoanele pot fi setate si pe rosu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa il cupmeri linistit este un model foarte bun ca de altfel toate modelele Panasonic car audio,indiferent ca e entry level sau high level.

Se aud bine si pe radio si pe CD asat pot sa iti spun in calitate si de dealer Panasonic si Pioneer.Asa cum am scris si mai sus Pioneer se aude foarte bine pe audio dar are niste probleme pe radio la modelele entry level.

In ceea ce priveste Sony nimic de comentat.

Succes in alegere !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat modelul cu bluetooth de la Sony. Este super. Il recomand celor cu Audi sau care au lumina alba in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mex Bt 5000?Cum e?Si eu am unul,vreau sa il montez cind imi vine masina,dar nu sint foarte convins.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-o saptamana intru in posesia VDO-ului pentru care am deschis acest thread. Se pare ca o sa primesc chiar doua bucati sh bineinteles. Cine-l doreste pe-al doilea sa-mi dea mesaj privat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca va trebui sa licitezi!!!!!!!!!!!!!!!

toti vrem unul!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:))

sa-l scoti la licitatie am vrut sa zic!!

de pe ebay sunt cele doua?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Au fost cumparate dintr-un parc auto de masini lovite din anglia. Asta l-am gasit intamplator pe e-bay iar ca pret mi se pare mult mai ok decat ce se vinde pe-aici second si fara mp3. Magazia aia e noua. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din pacate Nick.sb are dreptate.Din proprie experienta va pot spune ca modele noi au probleme la capitolul radio.

Lucrurile se schimba de la modele medium level adica de la DEH 5900 in sus.

salutare, nu stiu de ce zici tu ca modelele noi au probleme la radio, eu am un 2920 pe masina mea si pana acum nu am intampinat nici o problema pe radio...poate sunt posturile care emit mai slab gen pirat sau altceva sau poate ai avut un aparat cu probleme pe mana...nush sa imi fi montat baietii la service amplificator de semnal sau daca l-au pus nu m-au taxat pt el :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa forma mi se pare a fi pentru golf V. Are forma trapezoidala. Pare a fi doar un cadru. Poate exista un cadru adaptor si pentru golf IV si Bora.

"RDS car radio with all features of the CL 2300, but with a special mounting frame and cable adapter for VW Golf V and Touran models"

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma are cineva modelul ala de mp3 de la VDO? vreau sa stiu daca intr-adevar se aude mai slab decat pe cd-player-ul OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!