Jump to content

Headunit-uri aftermarket G4


corliceanu
 Share

Postare recomandată

Eu am pus de curand un Sony CDX-GT710 Aici,am vazut si fotografii in varianta black dar nu am gasit pe la noi,in mare este ok dar mai slab la partea radio in comparatie cu Betta.O sa revin cu foto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Inginerul

    28

  • AlexBanu

    18

  • Marian

    16

  • nemet_tt

    12

da, e la fel ca cel de pe caddy. asta vroiam sa spui si eu, si nu cred ca "se pupa". Dar, as avea si eu o intrebare... m-ar interesa navigatia (cred) care este pe Golf IV R32 (dar cred ca nu numai) ... chiar functioneaza navigatia in romania? se gasesc harti? este e color... sau doar asa pare in poza...? citeste mp3? merge sa pun sub-woofer pe el?... ceva pareri..de bine, de rau? Are cineva? merita? Cine poate aduce si cam la ce bani se gaseste asa ceva, daca stiti :Driver:

Aceleasi intrebari si despre a doua varianta... citeste mp3? cine poate aduce? cam la ce bani...are iesire de sub-woofer...?

post-5890-1195165065_thumb.jpg

post-5890-1195165072_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu functioneaza navigatia in Romania, chiar este color ( prima poza ), nu citeste mp3, ca si design eu zic ca merita, nu e numai pe R32.

Nici a doua nu citeste mp3, sunt cateva de vanzare pe forum, intre 300-350 euro.

La ambele poti pune magazie de cd-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor.

Ii rog pe cei care stiu/au playere in culorile albastru/rosu sa posteze aici modelele, eventual poze pentru a putea alege mai usor ceva in "ton" cu luminile din interior. Odata ce se va face o lista mai mare, mie personal imi va fi mult mai usor sa-mi aleg player-ul (si in functie de performante, desigur).

Incep eu:

Pioneer DEH-3900MP

Sal'tare! :)

deh 30 mp,sau deh 40mp am avut 3900 mp,dar m-a dezamagit,nu are iesire directa pentru subwoofer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

da sony BT 2500 ce parere aveti?

are cineva asa ceva?

sa nu spuna ceva impresii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se poate pune un Mp3 player deasupra cass-ului original Beta fara sa il deconectez adica sa mearga ambelel pe rand....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ! A montat cineva asa ceva? http://www.caraudiomag.ro/233/1063 ....si as mai avea o intrebare...daca se poate monta mp3-ul mai sus de cass in locul acela liber fara sa dau cassul jos adica sa le pastrez pe amandoua....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat pe golf un RCD200 cu mp3. Consider ca nu se compara cu nici o scula aftermarket. Arata bestial si se aude foarte bine cu boxele originale. Receptia radio este perfecta, in zone unde cu vechiul Sony nu prindeam nimic (acum am amplificatorul de antena functional)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu am sony gt310, sunt multumit de el, ma deranjeaza ca n-am gasit negru ci doar cu argintiu, are iesire si filtru de subwoofer, telecomanda, intrare aux, cam de toate si a costat si destul de putin, a si sa nu uit are tastele pe rosu si display-ul albastru( putin diferit de culoarea originala Vw), dar oare daca ma duc la cineva care schimba leduri, o merge sa-i schimbe nuanta de albastru?

post-11369-1198270063_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am cumparat si eu un Pioneer DEH-2900MBP si as vrea sa stiu daca imi trebuie vreo mufa speciala la montaj?

In pachet am o mufa dar nu stiu daca e ISO, sau trebuie alta.

De asemenea, oare am firele trase la usile din spate, sau trebuie sa le pun la montajul HU-ului?

Multumesc anticipat.

Modificat de anorganix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai cabluri trase pt portierele din spate daca ai avut casetofon alfa sau beta.

mp3-ul respectiv a venit cu mufa necesara pt alimentare si boxe in schimb iti trebuie un adaptor pt antena (~10 lei).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:blink:

M-am orientat catre niste diff-uri Pioneer.

Poate sa-mi confirme cineva daca diff-urile/tweeterele au dimensiunile corecte?

Dimensiuni

Modificat de anorganix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver:

M-am orientat catre niste diff-uri Pioneer.

Poate sa-mi confirme cineva daca diff-urile/tweeterele au dimensiunile corecte?

Dimensiuni

Iati si un amplificator de antena ca sa beneficiezi si de toate optiunile radioului :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

va salut pe toti

eu am avut pe golful meu adus din belgia un kenwood care citea doar trak-uri

pe radio este beton la receptie, si calitatea redarii cd-urilor este destul de buna.

l-am schimbat cu un pioneer deh 2900, care este destul de bun la partea de redare a mp3-urilor, la radio este mai slab ca si kenwoodu.

am vrut initial sa imi pun un pioneer cu telecomanda pe volan.

va intreb pe voi daca stiti vreo varianta de radio cd cu mp3 care sa aiba si telecomanda pe volan

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Eu am sony gt310, sunt multumit de el, ma deranjeaza ca n-am gasit negru ci doar cu argintiu, are iesire si filtru de subwoofer, telecomanda, intrare aux, cam de toate si a costat si destul de putin, a si sa nu uit are tastele pe rosu si display-ul albastru( putin diferit de culoarea originala Vw), dar oare daca ma duc la cineva care schimba leduri, o merge sa-i schimbe nuanta de albastru?

Auras cum ai mutat Climatronicul in spatiul de sus ? Ai idee daca se poate face schimbarea asta la Golf 4 ? Cei care mi-au montat cd-player-ul cred ca au vrut sa scape de mine si mi-au zis ca nu se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu l-a mutat. Aia e o consola centrala de Passat, iar Climatronicul e pus din fabrica acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti despre acest player: Panasonic CQ-C5355?

post-7353-1203978306_thumb.jpg

MP3, WMA CD player auto

Usor de folosit, compatibil WMA, MP3, dotat cu port USB, putere mare de iesire (4 x 50W),egalizator benzi (SQ3), telecomanda inclusa.

Ascuns cu stil in spatele capacului panoului, portul USB este poarta de acces catre generatia urmatoare a divertismentului digital! Beneficiind de simplitatea "plug and play", puteti conecta o varietate de dispozitive compatibile USB, inclusiv playere media personale, memorii flash USB si chiar hard-discuri portabile (tip "alimentare prin USB", pana la 500mA). Nu este nevoie decat sa incarcati fisierele MP3 sau WMA preferate in dispozitivul dumneavoastra de memorie USB si sa-l conectati iar melodiile preferate sunt accesibile, instantaneu, de la unitatea centrala a masinii.

CQ-C5355N este compatibil cu modulul de conectare echipamente auxiliare CY-EM100N, care devine hub-ul dumneavoastra din masina, posibilitate de interconectare cu iPod si cu unitatea Bluetooth, CY-BT100N.

Selectarea cantecelor devine chiar si mai simpla datorita controlului prin buton rotativ. Doar apasati tasta LIST, apoi rotiti butonul rotativ si apasati-l pentru a va face selectia. Pentru a reveni la un nivel anterior apasati butonul din stanga celui rotativ. Aproape identic cu butonul de iPod, acesta asigura un control centralizat si comod.

Aparatul costa circa 600 de lei.Am gasit si un test detaliat cu Panasonicul pe un site www.auto-entertainment.de

Modificat de Catalin M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Becker are un radio/cd/mp3 ca alternativa la alpha/beta/gamma:

AUSSTATTUNGSMERKMALE

• DOT- Matrix- Display

• Display farbe blau

• ETC –Easy-to-Control-Softkey- Men

post-1792-1204675714_thumb.jpg

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

de unde fac si eu rost de un VDO din ala CD cu slot SD si mp3 ? SH de preferat ca sa dau mai putini bani :)

Multumesc!

Nici eu nu vreau sa stric aspectul bordului, iar de calitatea sulelor snadard sunt multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-o saptamana intru in posesia VDO-ului pentru care am deschis acest thread. Se pare ca o sa primesc chiar doua bucati sh bineinteles. Cine-l doreste pe-al doilea sa-mi dea mesaj privat.

Ti-a venit cd-ul VDO, sau ai gasit altceva? Suntem in vorbe sa cumparam si noi, si nu stim cum s-ar auzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu,Inginerul si-a luat o navigatie originala MCD cu functie de radio si cd player.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine are VDO-ul cu SD i Cd-mp3? sa dea niste informatii despre el ... cum functioneaza sau de unde , cum si cu cat l-a luat ... :D Multumim!

post-17144-1206300272_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!