Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

si eu sunt in stadiul tau: am butoane,am perne. mai greu cu montajul

Link către comentariu

eu noroc ca-l stiu pe remus...trebuie sa "gasim" o sambata mai putin ploioasa si se rezolva problema...cu ocazia asta o sa legam si senzorul de temp ext + maneta cu Bc , sa fie totul pregatit pentru cand gasesc ceasuri cromate immo3 :wub:

Link către comentariu

sa sti ca te invidiez pentru butoanele alea ... :lol: super masinuta ta, avem motoare asemanatoare! si eu m-am tot uitat dupa niste butoane, vreau sa ma prinda iarna urmatoare cu incalzire in scaune :icon_cheesygrin: se gasesc cam greu! instalatie ai la ele?

Link către comentariu

butoanele nu se gasesc greu; pretul bun se gaseste greu.

instalatia se face.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

eu am facut topic la "cumparari"pentru ele...si de acolo mi-a venit ooferta buna (120) pe care nu am putut sa o refuz :icon_thumleft:

legat de instalatie, o sa facem una ..teapana..

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

eu sub 200 nu gasesc nicaieri, numa ca imi dadea si mufele cu cativa cm de fir, dar pe cand pun si transportul mi se pare putin mult, nustiu! mai stau un pic, mai caut, poate, poate apare ceva, deocamdata are prioritate sonda lambda, ca ma tot bilnkare check engine!

Link către comentariu

o sa gasesti tu...iar legat de transport roaga si tu sa ti se trimita prin Posta Romana (7-8 lei transportul) :icon_thumleft:

Link către comentariu

de mentionat ca butoanele pt scaune sunt puse doar pt look (deocamdata) pana au de gand si ploile astea sa se opreasca ca sa mai putem si noi mesterii cate ceva...

intre timp...ce se poate , strang "piese" :icon_redface:

zilele astea se pare ca o sa dau cd-playerul auto, si va trebui ceva in schimb. vreau neaparat ceva 2din , nu foarte scump, si tot stau pe ganduri daca sa iau un rcd 200. Daca nu ar fi f complicat montajul si daca nu ar fi nevoie de alte adaptari...as face pasu' asta...daca nu , Jvc-ul din posturile anterioare...

Link către comentariu

florine si eu trebuie sa ajung pe la remus , am vb cu el si poate activa functia range :D deci sa ne strangem mai multi si sa-i dam de lucru :)) .... numai sa vina si soarele la brasov :))

Link către comentariu

abia astept sa facem treaba si sa ne cunoastem :beer:

mie imi plac lucrurile facute incet si bine, de Remus nu mai zic, e un perfectionist..iar de tine inca nu stiu prea multe :icon_redface: , dar sunt sigur putem face o echipa de "Dexteri" intr-ale automobilului... :))

Link către comentariu

Florin nu stiu daca mai stii da am vorbit pe PM de vopsea pentru etrierii dar vremea asta vad ca nu da semne sa isi revina ca as vrea sa ne intalnim ca am niste nelamuriri.

De unde ai achizitionat butoanele de incalzire??ca si eu vreau sa imi montez.....da totul facut ca la carte indiferent ca demontez juma de masina.

Link către comentariu

cum sa nu stiu ca am vorbit..

etrierii trebuie sa mai astepte , ti-am zis ca eu mai am doar fata de vopsit...

butoanele de incalzire le-am luat din aria de dezmembrari de la colegul csferko

te ajut oricand cu ce stiu, doar ca daca ai intrebari legate de montaj butoane scaune incalzite, tempomat nu stiu f multe ( le fac cu ajutorul lui hremus- e "tata lor" )

Link către comentariu

am gasit si ceva oferte pentru ceasuri cu minidot +maneta+senzor temp exterioara :icon_bounce:

urmeaza sa achizitionez "pachetul" si la montaj cu ele... :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Felicitari pt masina si pt modificarile aduse.

Link către comentariu

@Muraru Dan

multumesc frumos ! :icon_redface: e pasiune ce mai...ca daca o luam la bani marunti, nu merita investitiile, dar o fac pentru mine ,nu? :icon_cheesygrin:

apropo, am vazut si topicul tau, dotata bine masina, dar nimic nou ?

Link către comentariu

Mda, chiar astazi stateam si ma gandeam sa mai scriu despre ea.

Pe scurt, la masina mea nimic nou, mie sincer imi place sa ramana cum a facut-o mamica ei. Plus ca e dotata din nastere cam cu tot ce consider eu ca e necesar la o masina. Pilot automat am vrut sa-mi pun, insa personal nu prea il consider f util la drumurile noastre, plus ca capul meu in gestionarea stilului de mers clar bate ecu-ul masinii cand vine vorba de consum. Si nici nu am simtit sincer nevoia. Nu ma doare piciorul cand stau cu el pe pedala. SPun acest lucru, deoarece am condus un logan pe un drum destul de ondulat si imi cam tremura piciorul pe pedala, trebuind sa il tin putin incordat.

Eu scot consum extraurban la mers absolut normal, nicidecum batranesc, intre 5.2-5.5, chiar daca trebuie sa trec peste munti. Cu masina super incarcata si 5 pers, nu depasesc 6.0-6.2l. Insa mi-a luat un an, poate umpic mai mult pana sa o simt si sa dozez pedala exact cat are nevoie.

Plus ca acest consum il scot cu benzina de 100. cu cea de 95 obtin cu 0.3-0.5l in plus.

Cel mai mult mi-a luat 7.5l pe ruta Sibiu-Bacau, insa am mers la limita. A fost si singura data cand am mers asa de tare, aveam o pbma in familie si cu exceptia curbelor, rar vedeam 120 pe bord. In rest 150-170.

Tu ce consumuri reusesti sa scoti?

Ca fapt divers, eu cel mai mult ma bucur de clima, o consider un must have, scaunele incalzite sincer nu stiu daca le-am folosit de 10 ori de cand am masina. E mai mult o fita decat o super utilitate. Poate cei cu scaune de piele sufera mai mult de frig cand e scaunul rece, dar in cazul meu doar cand eram racit simteam nevoia de cald in scaune.

Spalatoarele de faruri dau bine ca design, in rest papa lichid de spalat parbrizul in grupa mare si nu sunt f practice din punctul asta de vedere. Plus ca mizeria odata depusa si cat de cat uscata, doar cu carpa o dai jos, jetul neavand suficienta putere sa curete cum trebuie farurile.

Poate in vest, unde nu e asa mizerie sunt eficiente, la noi nu. Asadar, daca vei dori vreodata sa-ti pui spalatoare de faruri ar fi bine sa iei aminte la ce ti-am spus eu.

Legat de roti, si eu am pe 14" cu talon de 80 insa sincer le consider extraordinar de comfortabile si prietenoase cu gropile. Dar am cauciucuri de iarna pe ele si probabil vara, cu un cauciuc asa de inalt nu ar fi asa de ok, mai ales ca si viteza medie cu care circul vara e mai mare decat iarna

Dar, o sa scriu mai multe despre ea in aria masina mea, am multe de spus despre peripetiile mele alaturi de masinuta.

Pana la urma cu volanul ce-ai hotarat? Iti mai pui sau nu cu butoane pe el?

Bafta

Link către comentariu

asteptam sa mai scrii atunci la masinuta ta...

consumul...e foarte ok, dar avand in vedere ca mie imi place sa "mestec" in schimbator si sa merg cat de cat tare...nu prea am cum sa scot consumul tau...eu de la 6-6.5 in sus in afara :icon_redface: dar...merg :icon_cheesygrin:

nu mai are rost sa ma complic cu volanul multifunctional...imi trebuie multe , doar o sa-l imbrac in piele!

Link către comentariu

am reusit sa gasesc la reprezentanta si garnitura de sub antena, urmeaza sa o comand...

cu ocazia asta comand si mufele de la butoanele pt scaune...

oricum , mai urmeaza niste "upgrade-uri", dar pana nu rezolv si pun si poze...nu zic nimic :nono:

Link către comentariu

3B0 051 751 ...sa fie...pentru toata lumea :icon_cheesygrin:

e codul garniturii de sub antena radio...

mi-au zis si pretul...34 lei !

Link către comentariu

Am o intrebare ca tot veni vorba despre aceasta garnitura. Cum se manifesta neetanseitatea ei? Curge apa pe undeva sau exista riscul sa strice ceva?

Muale stiu ca are la activ destule garnituri schimbate :)

Link către comentariu

pai a mea e asa coapta, ca s-a si rupt...poate intra apa..

Link către comentariu

aseara ma cam plictiseam, si cum nu eram foarte multumit de curatarea consolei centrale de acea vopsea cauciucata, am imbracat-o in carbon 3M (negru bineinteles).... rezultatele sunt mai mult decat satisfacatoare (am fost foarte atent la detalii )..

-am imbracat : - suportul de pahare

- cutia de depozitare ( o urasc :grrrrrr: )

- plasticul ce acopera comenzile ventilatiei

- capacul de la diagnoza...

timp de lucru .... vreo 2.5 h..

promit poze... :wub:

Modificat de florinpbv
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!