Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Asa, asa fa-o frumoasa :). Sa inteleg ca nu ai si lateralele inca? Si luminate. Eu am facut "upgrade-uri" la Audi asa ca la Golf doar am scos si pus antigel si bineinteles amortizoare noi (Sachs pe gaz si ulei - foarte multumita sotia de tinuta de drum) si bineinteles cauciucuri noi. Si cred ca va ramane in stadiul asta, intrucat, la anul daca suntem sanatosi si "banosi" sotia zice ca vrea sa vindem Golf-uletul si sa ii iau ceva mai bun la suspensie. Asta se trage de cand a mers cu Audi-ul la tara :).

 

Ai facut rost de alt volan sau o tragi pe dreapta?

Link către comentariu

Da Florine, nu am nici grilele laterale dar se va rezolva. Am gasit pe cineva de pe plan local foarte serios si ma va rezolva.

Am vb cu Adi pentru volan si de golf 4 are "covrig", deci il va face pe placul meu si mi-l trimite. Pe al meu il dau ramburs. Deci nu o sa am probleme in a circula zilnic cu masina :)

Mai trebuie sa rezolv si tamponul de la motor. ..si mai vedem. ..

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Pai nu ai ambele grile la centrala? Aia de ti-am trimis-o eu nu e de acolo?

Cand iti da restul? Acelasi pret?

Eu sper sa iau luni grila aia si sa termin cu montajul...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Nu, nu mi-a last niciuna. Cea de la tine am pus-o sus..dupa cum se vede in poza. A zis ca imi da alta, completa plus lateralele.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

frumoasa masina:D imi place culoarea:D

sper sa se mai tina ceva intalniri in brasov ca am achizitionat si eu proaspat un azd.

numai bine!

Link către comentariu

Multumesc Razvan!

Eu nu am mai fost la intalniri, dar pot spune ca am cunoscut multi din noii nostri colegi de forum, bineinteles din Brasov.

Ne-am mai intalnit asa, neprogramat, ne-am admirat masinile. ..sfaturi, discutii etc

Iti dau nr meu pe Pm dc vrei

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Se pare ca pun si eu grile de bora in curand :)

Volanul vine la sfarsitul saptamanii

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Noutate...

Osram Night Breaker Plus - becuri faza scurta h7 , luate de vreo 3 luni cu peste 130 lei...surpriza : unul din ele si-a dat duhul.

Sper sa iau cat mai repede lupte bi xenon si sa pun xenon de 4300k

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Osram sunt bune - cele mai longevive au fost cele oem de pe fostul meu Cielo, pe care le-am inlocuit de "plictiseala" dupa vreo 11 sau 12 ani, si le-am pus apoi pentru vreo luna pe Bora dupa ce am dat jos xenoanele. Inlocuite tot cu osram simple iar veteranele stau de rezerva in portbagaj.

De night breaker am auzit de la multi ca sunt faine dar crapa repede.

Link către comentariu

Ce am gasit noi...

Material fono si termo izolant. Asta e aprx 60 lei/mp la grosimea de 20mm.

Ceva asemanator special pentru auto am vazut cu 400 lei/ 2mp...deci merita.

O sa cumpar dynamat autoadeziv pt lipirea pe partea interioara a fetei de usa. ..iar materialul din poza zic ca merge de minune sub fata de usa din plastic. .deci spre interior.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

post-42428-13858995695724_thumb.jpg

Link către comentariu

Daca tie iti place... Numeste-ma carcotas, dar un 3 spite cu pielea originala in stare buna arata mult mai bine...

Link către comentariu

Mie imi place mai mult asta in patru. Iar asa cum e acum, imbracat in piele arata de nota zece

Trimis de pe al meu GT-I8190 folosind Tapatalk

Link către comentariu

Corect, 4 spite rullz!  :icon_cheesygrin: De banii pe care ii dai pe unul in 3 spite, il imbraci pe asta de 3 ori. 

Sa-l invarti cu placere!  :Driver:

Link către comentariu

Multumesc. ..

Nu l-am montat. Maine imi fac timp.

Arata bine si in casa totusi, e de pus in vitrina

Trimis de pe al meu GT-I8190 folosind Tapatalk

Link către comentariu

Si eu sunt de partea celui in 4 spite, dar cel original imbracat in piele, pentru ca astea imbracate ulterior sunt prea groase pentru gustul meu :d

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!