Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Mie imi place ce stie... si display ul se poate da jos. Oricum eu as vrea varianta fara, doar cu telecomanda

Link către comentariu

Am observat de ceva vreme ca se misca schimbatorul in timpul mersului, dar nu I-am dat importanta. De putin timp simt ciudata schimbarea din tr 1 in 2 , ca un mic soc intre motor si caroserie.

Dupa ce am facut o comparatie cu un motor identic, si suportul de pe partea soferului schimbat de curand, mi-am dat seama cat de dus e suportul meu. Se misca grav de tot.

Deci il trecen pe lista. ..

Pe langa asta, m-am apucat sa umblu la becul din torpedou...nu merge si nici nu ar reusit sa ii fac ceva. Nu am pus sa trag lampa cu totul in torpedou...

Link către comentariu

Da jos torpedoul daca vrei sa scoti lampa intreaga

Sunt sanse becul sa fie bun - dar lampa are switchul incorporat format dintr-o parghie lamele si un arc - un sistem idio destul de fragil.

Eu am scos-o bucati, am asamblat-o dupa niste poze de pe vortex si am pus-o destul de greu la loc.

Link către comentariu

Becul e bun. .l-am scos si verificat, dar nimic altceva.

Eu ma gandeam ca ma ajuta dc scot Rns-ul

Link către comentariu

Si la mine se misca putin schimbatorul, am pus la inceputul anului suportul de la cutie si dog-bone noi si s-a mai estompat miscarea, dar tot se mai misca!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Citisem undeva ca la benzinare nu prea ai cum sa scapi 100% de miscatul ala, nu stiu din ce motive, dar cand se misca prea tare, se schimba suportul ala...

Link către comentariu

Redline@ al lui chiar trebuie schimbat, a facut comparatia cu motorul meu caruia i-am schimbat suportul de pe partea soferului vara asta. Intradevar jocul manetei nu dispare, dar mai diminueaza din ea. Ori e un semn ca si celalalt trebuie schimbat. :)))

Link către comentariu

Daca te apuci de becul din torpedou si ai dileme, ma suni ;)

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Claudiu, nu uita : ulei 5w40  .Recomand Motul sau Luqui Molly !


Daca te apuci de becul din torpedou si ai dileme, ma suni ;)

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

 

banuiesc ca si tu imi recomanzi sa dau jos torpedoul...

Oare daca tot fac asta nu pot sa fac si ungerea aerotermei, pe care o aud iarna (treapta 1 ) cum scartaie...

Link către comentariu

Poti si fara sa il dai jos dar mai mult ca sigur sare parghia si va trebui reconstruita lampa. Torpedoul se da jos usor, daca ai urechea de la surubul 7 deja rupta.

Da, ungi si motorul daca vrei. Sa imi spui cu ce ii dai ca la mine nu a tinut mult uleiul.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Puteti amandoi incerca cu un lubrifiant din ala spray.. am impresia ca sunt unele si pentru degripat suruburi care sunt bune. Eu din ala am folosit cu succes.

Link către comentariu

Rudi, sa ung axul e greu, are o saiba f etansa, uleiul se infiltreaza f greu.

Da, acolo e surubul 7, aproape toata lumea il rupe... oricum sta f bine si cu 6.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

eu l-am gasit rupt cand am umblat...chiar ma intrebam : " oare de la ce d***u era asta... ? "

 

bine ca stiu acum, mi-e totusi teama cand trag aeroterma de la locul ei...

Link către comentariu

am inteles ca e mai dificil sa scoti aeroterma de la locul ei...poate gresesc...dar ma descurc eu ! toate au un inceput... :)

Link către comentariu

N-are de ce sa iti fie teama, pur si simplu o scoti de acolo cu grija si tot asa o pui la loc. Si eu am scos-o pe a mea si am curatat-o...

Link către comentariu

Ok, reformulez... cu aeroterma si lampa de la torpedou, cand desfaci si ai impas ma suni :)

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

ok Vali... nu mi-e greu sa te sun :)

 

sper sa scot lampa aia intrega ...daca nu , asa o las !

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!