Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Pai mai stiu pe cineva care a pus asa, fara probleme. Stiu ca e mai bun unul metalic, dar pe drumurile ce le frecventez nu an avut probleme. Mai mult ca sa pastrez curat compartimentul motor. Si e si mai ieftin. .vreo 100

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Scutul este foarte bun sa il ai...eu acum merg fara scut ca nu l-am mai pus de cand am schimbat traggerul...

Nu stiu daca se simte si la benzina dar la diesel motorul automat este mai zgomotos...pe langa asta...nu stiu cat de bine este cand treci printr-o balta de apa si baia este direct la 80*C

Pe langa asta...in partea dreapta sunt direct pompa servo cureaua de accesorii si inca o fulie...care la fel daca treci prin balta apa ajunge direct pe ele...

Deci scutul merita...chiar daca este de plastic sau metal...

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Gata, am montat si anvelopele de iarna. Cand sa le pun sus am constatat ca doua dintre ele aveau ceva crapaturi si am luat altele fabricatie 4511 Dunlop Winter 3D.

Am montat si arcurile de la etrierele spate si...baita !

Enjoy :

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

post-42428-13840036950525_thumb.jpg

post-42428-13840037112149_thumb.jpg

post-42428-13840037286142_thumb.jpg

post-42428-13840037459995_thumb.jpg

post-42428-13840037607424_thumb.jpg

post-42428-13840037753949_thumb.jpg

post-42428-13840037889388_thumb.jpg

post-42428-13840038020716_thumb.jpg

post-42428-13840038159607_thumb.jpg

post-42428-13840038277925_thumb.jpg

post-42428-13840038387782_thumb.jpg

Link către comentariu

Eu am scutul din vara si nu mi s-a topit e distanta ok intre catalizator si scut, aprox 10-15 cm si baietii de la servis care mi l-au montat au zis in caz ca doamne fereste arde, desi mi-au garantat ca nu se va intampla asta, sa-l decupez in zona aia. Il am de la sfarsitul lu iunie si nu mi s-a topit. Am facut si un drum lung pe caldurile alea din iulie si s-a comportat ok. Acum faci cum consideri.

Link către comentariu

Ok, dar e de golf 4 diesel ? Sau cum l-ai comandat?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Care 10-15 cm?! Asta e distanta de la scutul  pana la asfalt :lol: Eu am metalic de odorhei si sunt multumit.

Link către comentariu

asa e , probabil au lasat vreo 3-4 cm...ca nu aveau de unde mai mult

 

e ok ala de Odorhei , am auzit numai de bine, dar parca decat sa dau 300 pe el, mai bine unu de plastic cu 100 si mai bag bani si in altceva :)

Link către comentariu

pai pt mizerie caut mai mult...dar las' ca vad, ca dc tot vreau sa o mai las putin...ar fi bun metalic, sa consultam bugetul si vedem ...

Link către comentariu

Poate am exagerat cu distanta :D. Dar baieti de la servis au adus 3 tipuri de scuturi pt golf 4 si doar unu s-a nimerit la fix. Eu unul l-am pus sa nu-mi mai intre pisicile la motor, era full de par de pisica pe materialul de pe capota.

Link către comentariu

Aveti idee daca pentru un amplificator auto de maxim 4 x 70 w Rms are rost sa montez si condensator ?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Nu stiu dc nu pot accesa linkul. Se tot incarca dar degeaba. O sa incerc si de pe pc

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

cum tot am de gand sa iau si amplificator auto , sa fac insonorizare si sa iau un car kit Parrot  care are Usb si alte alea...ma gandeam cum sa fac sa ascult fisiere Flac...pentru ca degeaba o sa am boxe, amplificare, daca sursa si implicit muzica nu este de calitate... (acasa ascult doar astfel de fisiere si e diferenta f mare fata de mp3)

 

-una din solutii am descoperit-o ( dar nu m-as indura sa schimb Mcd-ul ) ... nici nu stiam ca exista asa ceva :

 

http://www.be-loud.ro/produse/CD-Playere-MP3/Kenwood/KMM-257/

Link către comentariu

Nu e mai simplu sa iei flac-urile si sa faci cd-uri audio din ele? Sau sa le faci wav-uri? Sau mp3-uri la 320 Kbps?

Toate variantele de mai sus sunt la calitate de studio, asa ca atata timp cat sursa e buna, o sa se auda mai bine decat orice altceva de pe piata. Si asta fara sa investesti in playere speciale si alte prostii.

 

Asta ca sa nu zic ca setup-ul tau e departe rau de a fi in stare sa ruleze flac-uri. Fara suparare dar intr-o lume a audiofililor nu e nici macar entry-level asa ca flac-urile sunt mult peste puterile lui. Nu zic ca nu s-ar auzi bine, dar totusi tintesi prea sus. Niste mp3-uri la macar 192 Kbps facute dintr-o sursa curata se vor auzi mai mult decat suficient de bine pe boxele tale.

Link către comentariu

Sincer , uite ca nu m-am gandit nici o secunda la wav , probabil pentru ca nici nu cunosc prea multe despre acest format.

Daca se ridica la nivelul flac-urilor e de luat in seama si ma scapa de alte investitii..

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Oricum voi lua car kitul Parrot, care pe langa usb si alte alea are si aux in care imi va permite sa ascult muzica in flac de pe telefon

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Un mp3 la 192 vs 320 kbps in 9 din 10 garantat nu faci diferenta.

Limiteaza-te la muzica normala, cheltuieli normale. Altfel bagi mii de euro in echipament ai alte urechi.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

@Florin: Credeam ca deja l-ai imbracat, cel putin din poza asa se vedea. BTW: te apuci de lupe sau mi se pare mie ca, colectezi info si preturi :P.

 

@Virus: A nu se compara drumurile din Iasi cu Brasov. Normal ca ai scut de metal la ce drumuri sunt in Iasi. Sau s-a mai asfaltat in ultima vreme? :D

Link către comentariu

Aveti idee daca pentru un amplificator auto de maxim 4 x 70 w Rms are rost sa montez si condensator ?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

 

Cu siguranta NU are rost sa te gandesti la condensator la asemenea putere. 

 

Legat de scut: eu pe a4 1.8T am scut de plastic din fabrica si n-a luat nimic foc. De fier nu cred ca are rost sa pui decat daca faci offroad cu masina si vrei sa pui si mai multa greutate pe puntea fata.

Link către comentariu

@Florin: Credeam ca deja l-ai imbracat, cel putin din poza asa se vedea. BTW: te apuci de lupe sau mi se pare mie ca, colectezi info si preturi :P.

@Virus: A nu se compara drumurile din Iasi cu Brasov. Normal ca ai scut de metal la ce drumuri sunt in Iasi. Sau s-a mai asfaltat in ultima vreme? :D

Abia acum am vb de volan ..abia astept !

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Aveti idee daca pentru un amplificator auto de maxim 4 x 70 w Rms are rost sa montez si condensator ?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Cu siguranta NU are rost sa te gandesti la condensator la asemenea putere.

Legat de scut: eu pe a4 1.8T am scut de plastic din fabrica si n-a luat nimic foc. De fier nu cred ca are rost sa pui decat daca faci offroad cu masina si vrei sa pui si mai multa greutate pe puntea fata.

Multumesc de info

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Doar trebuie sa mai fac o poza volanului meu (sub airbag) si nu am avut timp. Odata trimisa aceasta poza colegul Adi se va apuca de treaba pe un volan de-al lui.

Ca arata ca in ultima poza pusa...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!