Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Pentru boxele din dotare mi se pare ca nu face fata Mcd ul. Se aude bine, dar parca mai e loc de volum..

Link către comentariu

De exemplu nici gamma nu mi s-a parut ca scotea tot ce se poate din boxele stock... Abia beckerul pe care I'll am acum le "misca" cum trebuie, uneori chiar fiind mai mult decat suporta acestea.

Pentru G4 exista pentru US un sistem numit Monsoon. Cu un amp sub policioara (la jetta/bora) si niste difuzoare mai capabile decat cele normale. Mai apar uneori pe ebay ;)

Link către comentariu

Super ! Nu stiam de asa ceva.

Si chiar ma gandeam ce amplificator sa iau ca sa il pot monta cumva in bord si sa nu mai fac km de cabluri.

Sunt ok oare, nu le stiu caracteristicile acestor amplificatoare

Link către comentariu

Pai MCD-ul e 4x20 in timp ce boxele suporta 4x50 sau chiar mai mult.

Ai putea sa legi un mic amplif cat sa dai un 4x50 in boxe pe 2 ohmi, daca suporta boxele, dar nu e chiar necesar. Cred ca poate sa mai astepte...

Link către comentariu

Poate te pricepi mai bine ca mine. ..

Am difuzoare Hifonics Zeus Zsi 6.2 W si cred ca ar merita un amplificator si o insonorizare

Link către comentariu

Da...la Harman Kardon m-am uitat. .. cam scump dae vad ca preturile pentru un 4x75 w Rms pe acolo sunt. ..

Poate isi face loc in lista mea...interminabila -_-

Link către comentariu

Oare pot omologa jante de 17" pe golful meu de 1.6 ?

Pe capacul rezervorului am trecut max 16"

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

un prieten si-a omologat pe un golf ca al tau de 1.6 jante pe 17,deci cred ca se poate...acum nu stiu cat de bine e pt masina,poate o fortezi putin

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Bine..eu nici pe aste nu le am omologate, dar aveam de gand :)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

 

 o masina frumoasa, eleganta , dar nu am avut idee cat de " sus " este.... dotari, atentia la detalii...nu am stiut :wub:

Link către comentariu

scaunele cu memorii sunt faine - si exista oem si pentru golf. Din pacate doar pe scaune de piele

 

Restul sunt SF pentru platforma G4. Poate doar niste motorase sa deschida si sa inchida automat grilele de bora/r32 :D

 

Interesanta treaba cu inchiderea usilor - incerc sa imi aduc aminte daca ultimul A8 cu care am avut de-a face avea treaba asta. Teoretic da, daca ruda mai "slaba" are.

Link către comentariu

Scut de plastic a pus cineva la 1,6 benzina ? Nu se topeste ?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Ajuta-ma sa inteleg ceva, nu prea ma pricep in materie de Audio.

 

Am mfd1 si boxe originale de la philips de care sunt mega multumit de cum se aude. Insa, daca cumpar un amplificator pentru boxe, acesta se leaga doar la boxe? nu are treaba cu navigatia?

 

Daca am boxe originale si pun un amplificator, acestea se vor auzi mai clar? mai tare?

Link către comentariu

Amplif primeste semnal de la player si alimenteaza difuzoarele.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Stai asa.

Semnalul (muzica) din mfd intra in amplificator, apoi ajunge in boxe.

Dar pentru ca ai boxele originale pui amplificator degeaba pt ca nu tin boxele. Daca tii neaparat sa iei amplificator si sa se auda si mai tare va trebui sa schimbi si boxele.

Cele originale au vreo 25 watt iar aftermarket gasesti de la 50 pana la 125 w.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Eu am Hifonics de 125 w care merita amplificate.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Vali , da, o sa iau doar centrala din Sacele

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Ai si tu la astea care sunt pe drum. ..parca :)

Da' ale mele "ie " degeaba deocamdata :(

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Intrebare :

 

a pus cineva pe 1.6 benzina scut motor complet de plastic de diesel? am auzit ca se poate adapta si decupa / sau monta la catica cm de catalizator

Link către comentariu

Frumos sa ieo grilele moka, mi-as fi dorit si eu :P

Scut...scutul protejeaza. Cel de plastic tine doar noroiul afara, de ce vrei sa inlocuiesti cu unul tot de plastic?

Ori pui metalic ori nu te complici.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Pai, ti-am zis...asa degeaba le am . Cand primesc completarea nu or sa mai fie moka.

Cu scutul, da..mai bine metalic..ma gandeam si eu. ..

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

Scutul de plastic pentru motorul diesel se potriveste la cel de benzina, doar ca teava de evacuare trece pe sub motor si-l va topi. Se poate decupa fara probleme zona din jurul esapamentului si nu se intampla nimic. Cat despre cel metalic, am avut dar l-am dat jos dupa vreo luna din cauza vibratiilor puternice. 

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!