Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

F l o r i n

Asa-i... pe direct. ... moartea bateriilor. Se poate pune si pe contact, daca se vrea.

Link către comentariu

nu ma mai complic, ca sigur nu uit berea in lada frigorifica :beer:

Link către comentariu

am gasit un kit de 288mm (am 256) la un pret f bun, doar ca are port etrierii, etrierii, discuri si placute..

mai am nevoie de ceva? portfuzete?

apoi pot pune sistemul de pe fata de 256 pe spate? e complicat?

ce ziceti merita?

multumesc

Link către comentariu
z e n i t h

la 1.6 16v ar trebui sa ai discuri de 280mm pe fata si 232mm pe spate

cel putin asa aveam eu la bora

Modificat de z e n i t h
Link către comentariu

fiindca nu ma pot opri in a face cate ceva la masina, aseara , dupa ce am mutilat un surub de la prinderea etrierului pe spate si dupa multe injuraturi, am reusit sa vopsesc si cel de-al 2-lea etrier de pe spate :icon_thumleft:

in plus de asta am gasit si comandat si butoanele pt scaune incalzite...as vrea sa le si pot da drumul pe frigu' asta :icon_redface:

Link către comentariu

azi am montat tempomatul :icon_thumleft:

imi place la nebunie, este modelul nou, merge perfect!

multumesc colegului hremus din Brasov :beer:

Link către comentariu

mersi...chiar imi place sa o fac sa arate tot mai bine si sa fie mai dotata..

am primit si pernele Oem pt scaune incalzite, luni/marti vin butoanele...am de lucru nu gluma :icon_redface:

iar ceva " must have" au devenit arcurile Eibach pro kit pt mine...renuntasem la idee dar m-am razgandit :icon_bounce: low low low...

Link către comentariu

cat ai dat pe perne/butoane? le montezi singur?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

perne (noi oem carbon) 150 ron au fost luate de cineva de la colegul danual ( se vand cu 200) dar nu le-a mai montat...

butoanele oem, nezgariate 120+ transp (din aria de dezmembrari)

le montez tot cu ajutorul colegului caruia i-am facut putina reclama mai sus :icon_cheesygrin:

o sa pun poze :icon_thumleft:

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

inca ceva nou :

azi am comandat discuri Ate Power Disk + placute Ate Ceramic pe fata,maine se vor monta... sper sa fie o combinatie buna :Driver:

Link către comentariu

gata...am montat discurile si placutele...acum tre' sa le fac rodajul :grrrrrr:

Link către comentariu

si eu asa mi-am pus pe masina si abia am facut 150km si inca nu ma pot pronunta, ai schimbat si lichidu de frana?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

am schimbat si lichidul prin martie cand am pus discuri si placute pe spate...

nu stiu daca ar merita sa schimb si furtunele cu unele metalice...

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

costa cam 100 euro. se simte daca mergi extrem si ai nevoie de fiecare "picatura" de frana.

eu nu le-am schimbat si nu le schimb decat daca gasesc ieftine.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

pai din cauza asta stateam si eu pe ganduri...le mai las ca acum trebuie sa ma apuc de montat incalzirea in scaune, apoi poate gasesc si un immo3 cu minidot la un pret bun + maneta bc...

(legat de discurile montate+placute, cum vi se par preturile? ate powerdisc - se gasesc la aprox 300 lei/buc, iar placutele Ate ceramic aprox 340-350 lei..)

Modificat de florinpbv
Link către comentariu
Publicat (modificat)

eu am dat pe toata "afacerea" 650 lei si montaj gratuit ...e mult ? si am prins oferta "iei acum..platesti la anu' " :))

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

mda...macar atat nu? doar lucrez in domeniul auto..(preturi ca pt mine..asa..)

Link către comentariu

stai linistit, nu a ajuns asa rau :icon_redface:

mai bine imi luam Pegas decat sa ajunga asa...mi-a fost lene sa fac alte poze la butoane si le-am pus pe cele facute de cel ce mi le-a trimis...

si pedalele ca pedalele, dar butoanele arata impecabil!

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!