Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Teo, inca nu l-am luat. ..sper ca zilele astea dc gadesc un pret decent. Abia mi-am vandut Pioneer ul in seara asta.

MFD-ul se aude bine? Depinde de pretentiile fiecaruia. Pacat ca iti trebuie magazie si un teanc de cd-uri audio, Eu as da banii pe un Clarion, Kenwood sau Pioneer. Sunt mai alta mancare de peste, chit ca nu se integreaza asa bine in bord, cica.

Mfd ul e mai ok. Daca "stia " si usb, bt...merta banii

Link către comentariu

Asta ziceam si eu !

Cat ai dat pe x carlink?

 

350, nou de pe site-ul lor. Se aude o idee mai bine pe cd insa la volum normal e insesizabil.

Link către comentariu

Sper ca ai o ureche foarte fina iar eu nu o sa imi dau seama de diferenta. ..altfel ma pui pe ganduri. ..

Fata de un after market cu usb...cum e?

Link către comentariu

Un mp3 mereu se va auzi mai prost ca un CD audio :) mai ales la la volum mare, insa cum spuneai, tine si de ureche.

Link către comentariu

Florin ,nu cred ca folosesti sunetul pentru uz profesional. Vrei pentru uz personal, sa se auda bine si clar radio sau de pe cd. Cu un xcarlink sau cu o alta adaptare poti face din MCD/MFD ceea ce ai tu nevoie + un look OEM. Nu e nevoie sa umbli cu magazia de CD sau cu CD-urile dupa tine.

 

Nu cred ca se pune problema ca ti-l fura, eu ma bucur ca ai ales MCD ca da mult mai bine in bord decat Alpine ala. Poate alta "scula" ar fi dat mai bine...

Link către comentariu

Azi am fost in service pentru un sunet ciudat care s-a adeverit ca vine de la urechea mea prea sensibila :)) poate din cauza ca nu mai am muzica in masina acum :))

Am rugat omu sa imi regleze si cablurile franei de mana. Nu mai tine bine.

Cica trebuie schimbate cablurile, iar dupa ce a curatat omul etrierii abia trag de maneta de frana. Adica e suficient sa prinda un dinte si tine...

Unde vreau sa ajung? Dupa ce am plecat din service si am inceput sa franez, mi-am dat seama ca am frane, nu gluma.

Tin mult mai bine. ..si e clar ca ceva nu a fost sau nu e ok...

Am lasat-o si pe liber sa imi dau seama daca se infraneaza, dar pare in ordine. Sa vedem. ..

Ma bate gandul la curatare etriere, garnituri noi etc...

Florin ,nu cred ca folosesti sunetul pentru uz profesional. Vrei pentru uz personal, sa se auda bine si clar radio sau de pe cd. Cu un xcarlink sau cu o alta adaptare poti face din MCD/MFD ceea ce ai tu nevoie + un look OEM. Nu e nevoie sa umbli cu magazia de CD sau cu CD-urile dupa tine.

Nu cred ca se pune problema ca ti-l fura, eu ma bucur ca ai ales MCD ca da mult mai bine in bord decat Alpine ala. Poate alta "scula" ar fi dat mai bine...

Si dreptate...la furat ma refeream la Alpine. .ca bate la ochi. De Mcd nu imi fac probleme ...

Link către comentariu

Cine stie...depinde de hot. De asta nu vroiam nici eu navigatie, imi era frica sa nu mi-o fure, dar daca traim cu frica nu ajungem nicaieri :)

Link către comentariu

daca montez Xcarlink-ul, se mai poate pune si un kit handsfree Parrot ? sau se "bat" pe aceeasi mufa ?

Link către comentariu

inca nu am primit scaunele din cauze de livrare...sper pe saptamana viitoare !

 

intre timp mi-a venit pachetul cu un maner interior (era rupta prinderea) si capitonaj de hayon , intreg :)

 

In plus de astea, am o veste mare ( mai lasam putin muzica) : ceva important de pe lista mea e pe drum (nu zic pana nu fac montajul ) :wub:

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

nu inteleg de ce nu iti construiesti de la 0 alt golf, eventual cu alt motor ?

ai dat banii pe plafoniera? 

Link către comentariu

nu inteleg de ce nu iti construiesti de la 0 alt golf, eventual cu alt motor ?

ai dat banii pe plafoniera? 

 

 

oare de ce nu m-am gandit la asta :))

nu plafoniera, e ceva mai important. Sper sa pun poze luni dupa montaj.

Arcurile le montezi acum sau la primavara? Sau vrei sa astepti pana iei si amortizoarele?

 

Arcuri...luasem un rand (Eibach ) apoi le-am dat.

Sunt trecute pe lista parca. Le pun o data cu amortizoarele

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Avem si o neprevazuta :

cabluri frana mana

Maine sau luni merg si le schimb. Sa cumpar si 2 seturi de garnituri de etriere pt spate ca sa fie totul ok ?

Ma gandesc ca un set de garnituri noi, chiar dc nu sunt "originale" tot nu se compara cu unele vechi ..

...

post-42428-13821074674601_thumb.jpg

Link către comentariu

eu le-am schimbat singur. 

ai grija la tevile de ghidare (de sub masina pana in spatele consolei) cum le misto sa nu le indoi/rupi si la clemele de sub masina, cum le desfaci sa le poti re-folosi

Link către comentariu

Ms Vali...ca o sa incerc singur ! m-ai convins !

 

I-am scris si lui Gabi...sa vad ce zice, te anunt !

Link către comentariu

Gata si cu cablurile de frana ! Acum am intrat in casa, si am inceput la 11 fara ceva :)

M-am chinuit putin, dar pana la urma totul a iesit ok, le-am reglat bine, nu mai ramane etrierul blocat.

 

Ce nu inteleg e ca dupa ce am scos vechile cabluri ( originale ) , le-am facut o "proba" sa vad daca sunt blocate sau ceva...totul perfect, la ambele si nu am vazut gram de rugina pe ele...chiar arata ca noi!

 

Sa se fi lungit ? :))

 

Ps : daca le vrea cineva rog Pm

Link către comentariu

nu au camasa umflata pe undeva? de obicei unde e carligul ala sub usa spate.

vezi cum erau la mine ca am cateva poze puse.

tu de ce le-ai schimbat? 8 ore la ele...ai schimbat tot prin teava de esapament, ca un chirurg? :))

Link către comentariu

asa mi-au zis la un service , dupa o constatare ... :icon_geek:

imi ramanea etrierul blocat pe dreapta si dupa ce lasam frana de mana

 

acum e ok, nu am rupt nicio clema :))

 

si cu ocazia asta am facut totul "brici" la ambele console si nu mai am greierasi :icon_bounce: , i-am dat afara !!! ( am pus banda panzata pe cele 2 picioruse ce intra sub bord )

 

am facut si curat in ea, tot ca un chirurg ( ca tot am in familie )...de asta a durat atat.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!