Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

E mai rigida. ..exact cat trebuie!

Exact : nu mai e barca .

Nu se mai lasa tare pe fata la franari.

Link către comentariu

Aveti in poza o lupa pentru proiectoare montata in far.

Vrea sa ma apuc de trasul firelor, prin urmare va intreb:

- in poza se vede un fir "+", iar la proba am observat ca masa se afla pe tumburusul metalic de mai jos. De el cum ma pot lega? Exista papuci cilindrici?

...

post-42428-13801255274677_thumb.jpg

Link către comentariu

Chiar nu mai am rabdare pana montez proiectoarele si oglinda electrocromica. Colegul care e priceput in asa ceva nu are deloc timp, asa ca incerc singur sa vedem ce iese.

Am facut comanda si pentru un suport de ochelari si comutator lumini :)

Link către comentariu

suportul de ochelari nu il recomand. nu este foarte incapator.

la oglinda trebuie doar sa legi firele? cauta pe net ca nu e f complicat (sau vrei sa legi si al treilea fir, cand dai cu spatele sa se dezactiveze senzorul?)

Link către comentariu

Am schemele, mai complicat e ca am si senzorul de ploaie si trebuie sa astept pana schimb parbrizul.

Pana atunci oare pot monta oglinda fara senzor? Asa s-ar potrivi oare?

Daca nu ma ocup de proiectoare

Link către comentariu

ce ziceti de treaba asta...?

 

http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-4-Bora-R32-V6-GTI-TDI-Climatronic-Umrust-Set-/400578082232?pt=DE_Autoteile&hash=item5d445075b8

 

nu am banu' acum dar va urma...stau ca pe ghimpi!!!

 

si transport aproape moca... 32 euro

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

depinde...nu am cerut inca oferte, dar din spusele lui Florin pe la 250 euro. oricum mai bine iau de la noi tot ce trebuie.

Vreau ca in primavara sa am tot ce trebuie si sa ma apuc de treaba.

Link către comentariu

E fain climatronicul, nu zic nu... Insa nu stiu daca in locul tau l-as adauga. Bataia de cap de destul de mare, sunt multe componente de schimbat, si daca nu o faci cu manuta ta va costa multisor manopera...

Link către comentariu

Bagi 300euro doar pe climatronic. 10% din masina, ppate chiar mai mult.

Tu ai deja AC...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

:) de acord, reusisem sa fac frumoase toate "piesele" , dar partile laterale ale mele nu se pot da jos :(

Oricum folia o am pusa de anul trecut, noutatea era radioul gamma

Chiar oare gasesc spray cu vopsea pt plastic culoarea asta...?

Am manerele curatate, dar nu arata cum mi-as dori. ..

post-42428-13802078255502_thumb.jpg

Link către comentariu

Nici eu nu mai sunt fan carbon..plus ca moda s-a extins prea mult..ca sa zic asa...vitanul e plin de folie de aia....
Spray pentru plasitc nu cred sa gasesti...dar iti cumperi culoarea care o vrei, le slefuiesti bine, le dai cu un primer, apoi spray si iese super ;) incearca o culoarea deschisa ! 

Link către comentariu

Doar Gamma sau doar Mp3. Cu ambele arata cel putin ciudat.

 

Folia de carbon cand a aparut era ceva interesant, insa s-a vulgarizat in asa un hal, incat nici pe olitza lu' fii-mea nu as mai pune.

 

Vopsea, sau folie. Exista niste folii "imitatie aluminiu" excelente (te apropii de aluminiul tip R32)

Faine tare sunt ornamentele aluminiu albastrui - cele de pe Pacific - insa nu prea merg cu bejul de la tine...

Link către comentariu

aaa tu de Gamma ziceai? Ori, ori cum spune si mad_kat.

 

Ce laterale nu se dau jos? Daca e vb de cele verticale, se scoate cusca cu totul din cate stiu.

Si eu ma c*i3sc de ceva vreme sa le vopsesc, poate iarna asta sa ma incumet, doar sa le am desfacute cat inca e cald.

Link către comentariu

Sezutul sigur nu se potriveste, difera prinderea de la variant la hatchback. Dar poti sa muti buretele cu tot cu husa, pe cadrul tau.

Link către comentariu

100%...dar se poate adapta...iei sistemul de prindere de pe bancheta ta..am avut si eu problema asta la un momendat :))

Ce saritoare e lumea...am postat amandoi in acelasi timp :D...il iei pe asta din bucuresti?

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!