Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Daca nu le incerci...o sa traiesti cu intrebarea asta...si degeaba iti spune unu altu parerea daca nu le incerci pe pielea ta sa ai si parerea ta despre ele...nu a altora :)

Si eu am bucse de cupra de cativa ani...si am recomandat multora....si toti au fost multumiti de ele...

Link către comentariu

Nu mi se par exagerate, sunt perfecte pot spune. Si mai ales ca am schimbat si flansele si rulmenti, bucsele de bara stabilizatoare. ..masina e mai inchegata, chiar imi place.

Acum mi s-a pus pata si pe bucsele de punte spate, si mai am o bieleta de directie cu probleme. Mi-au confirmat azi si cei din service.

Citeam in topicul colegului Darius ca face retrofit la climatronic...vres si eu !!!

Nu mai stiu...si azi am aruncat ambalajul...

Dar cele de punte spate ce cod or fi avand?

Link către comentariu

bucsele de brat, care sunt pline spre deosebire de astea normale de golf.

Sunt puse de fabrica pe T T , Cupra si R32

Sunt mai rigide dar si mai rezistente in timp. (100 lei / buc cele originale )Codul il voi cauta...

Link către comentariu

Astea sunt bucsele. .cine are ochi de vultur poate descifra codul.

Sunt foarte hotarat : urmatorul proiect - climatronic !!!

Link către comentariu

Merita sa iau toate bucsele pe original de la reprezentanta sau sa iau pe Lemforder?

Planuiesc sa imi schimb toate bucsele in primavara chiar daca nu imi bate nimic deocamdata...

Link către comentariu

Lemforder direct...nu merita diferenta de pret...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Daca ar fi o diferenta de calitate ar merita banii aia, cel putin in cazul meu pentru ca circul putin si nu schimb des bucsele...

Link către comentariu

vw nu are fabrica de bucse, da comanda la Lemforder si le vinde "originale" in alte cutii cu alt pret. la fel si cu ulei si multe altele...

crezi ca Lemforder umbla la reteta cauciucului sa le faca mai bune pe alea OEM si mai proaste pe restul (care se vad in volum mult mai mare).

 

si eu am pus bucsele mari pline, nu sesizez masina mult mai dura ca inainte. parca am dat 90 lei pe ambele, poze/cod gasiti in toipicul din semnatura

Link către comentariu

Stiu ca Vw nu are fabrica de bucse, dar ma gandesc ca toate piesele ambalate in cutii de origine ar trebui macar sa fie mai atent verificate..etc

Am facut 500 km weekend-ul asta si ma declar foarte multumit de comportamentul masini. E mult mai inchegata, parca e alta...o placere pe curbe :)...

Aaahh...si un radar luat chiar intr-o curba :( , stateau ascunsi...nu cred ca e normal

Link către comentariu

cat platesti? nu e normal, dar nici ilegal...asta e, o mai patim din cand in cand.

auzisem la tv de modificarea amenzilor, daca se aproba vinzi masina dupa ce "calci pe bec" sau stai 3 ani fara carnet.

Link către comentariu

OFF: Scoate bucsele de Cupra :) si baga la loc cele originale. Asa nu mai iei curbele in viteza.

 

ON: Simti mai rigida masina? Nu iti mai da impresia de barca sau de inclinare in curbe? Iar de radare, nu mai preventive nu se face, asa e doar vanatoare. La noi stau pe o sosea cu 3 benzi, dreapta, exact in capat, in parcare. Intre orele 7.30-8.10 dimineata. Ca daca se scoala balaurii mai tarziu ii mai dai putin sa ajungi la timp la scoala si cand colo, mai stai 10 minute sa iti scrie PV-ul. Eu n-am luat nimic, pentru ca de obicei in localitati nu depasesc 59km/h, chiar daca afara ma mai dau la ea :).

Modificat de grp
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!