Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

"Suportul" pt centura are un contact. Se trage fig pana la Bc care o sa fac "bip, bip" pana cand iti pui centura. Atunci se intrerupe circuitul

Link către comentariu

aha :)) ideea e misto de modernizare, mai ales daca iti place sa porti centura si mai uiti, dar gandeste-te pe termen lung, poate te saturi de "bip bip" :))

Link către comentariu

Stie cineva daca pot pune sus oglinda automata ? Inca nu ii pun senzorul de ploaie si nici legatura oglinzii nu o fac pana nu schimb parbrizul cu unul special pentru senzorul de ploaie.

Prinderea o fi la fel? Sa incerc?...

De fapt nici nu stiu cum o dau pe asta jos. ..

Link către comentariu

Dar nu stiu ... parca am auzit ca difera pastila.

Sigur nu fac vreo prostie daca umblu?

Link către comentariu

Difera pastila la cea cu senzor ca senzorul sta in pastila.

Daca o desfaci nu faci prostie, vezi daca merge cealalta, fara senzor.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

nu, am si uitat de ea.

am mers in grecia cu o masina cu oglinda heliomata, se vede diferenta dar nu stiu daca sa fac pasul asta, daca merita pt mine

Link către comentariu

De banii pe care ii dai pe ea, plus montaj, plus riscul de a sparge parbrizul, iti pui folie si scapi de csenoane si de cei care nu stiu sa-si regleze farurile. Si ai si alte avantaje. :)

Daca ai luat-o deja,hai sa zic ca ar merita sa incerci s-o pui, mai ales ca ziceai ca vrei sa schimbi si parbrizul.

Link către comentariu

E alta pastila si difera si modul in care se prinde oglinda de pastila. La simpla e prin rotire (eu nu am reusit si avand parbriz bun am lasat-o balta) la electrocrom e prrinn glisare

Link către comentariu

Trebuie doar sa ai grija sa comanzi parbriz cu loc pentru senzor.

Daca nu ma insel e acolo si codul parbrizului cu loc pentru senzor. Am dat peste pdf-ul asta cand imi cautam pentru mine piesele necesare si mi-am adus aminte acum de el.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Modificat de Rave
Link către comentariu

Da da, m-am interesat si de parbriz, dar speram sa pot pune oglinda sus macar asa provizoriu

Link către comentariu

Daca schimbi parbrizul poti sa pui oglinda si fara sa montezi senzorul si sa faci legaturile, ea culiseaza pe pastila si nu sunt sanse sa cada de acolo. Pe parbrizul vechi nu merge pusa, prinderea difera din pacate.

Link către comentariu

rezolvam cat de curand si cu parbrizul, oglinda si senzorul de ploaie...

 

Totusi primul lucru pe care trebuie sa-l fac e sa schimb flansele de la amortizoare, stg fata a inceput sa faca galagie...ce e mai nasol ca nu am reusit sa cumpar amortizoare noi Koni STR (desi nu cred sa fie duse astea de pe masina, doar ca mi se par cam moi)

Link către comentariu

Stie cineva daca se gaseste vreun set de reparatie pt etrier spate. Mai exact ma intereseaza suruburile si piulitele de prindere a etrierelor de acel suport. Cele 4 suruburi plus piulite

Link către comentariu

Stiu ca este. Suruburi (culise), garnituri, aerisitor si vaselina.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Avand in vedere ca detin un Pioneer cu usb aproape nou care, dupa parerea mea se aude foarte bine , am ce face cu un gamma ? :)

Oare cere cod? Am manualul dar nu e trecut acolo...

post-42428-13792563056459_thumb.jpg

post-42428-13792563231321_thumb.jpg

post-42428-13792563366536_thumb.jpg

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!