Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

chiar ca...

eram cat p'aci sa iau si eu una, doar ca nu avea ornamentele pt cablu (si sunt scumpe la dealer)

Link către comentariu

Cat tot fi...?

Oricum, dc observati o sa am si senzor de ploaie :D

Link către comentariu

ca sa ai senzorul de ploaie functional trebuie alt suport de prindere pe parbriz si ceva munca sau un parbriz nou. mai trebuie mesterit la stergatoare (un releu, ceva).

pt senzorul de lumini, la fel...multa munca.

 

eu cand vroiam oglinda, o vroiam doar pt functia anti-orbire, cea mai simpla de facut.

Link către comentariu

Lupele nu sunt inca functionale, dar rezolvam in curand.

Releu pt senzorul de ploaie gasesc, iar parbrizul oricum va intra si el la schimbat si o sa iau unul cu locas de senzor...

Link către comentariu

Ce o sa te rog - sa imi dai pe mp sau aici - ce face fiecare din cele trei fire ale oglinzii. Dupa culoare, bineinteles.

Eu nu am gasit nimic 100% corect.

E clar ca unul e + unul e masa si a treilea? plus de la marche-arriere, de la pozitii, de la ce?

Link către comentariu

Habar nu am de ce sunt 3...mie mi-o monteaza Remus, un coleg de forum. Daca nu e graba ma interesez.

Link către comentariu

Multumesc Muale - cam asa ceva imi trebuia. Si sa se si potriveasca culorile firelor. Eu dupa cum stii de pe topicul meu o sa merg pe varianta fara senzor de ploaie. Pur si simplu functia nu ma intereseaza suficient de tare.

Link către comentariu

nici  cu firul 3 nu are rost sa iti bati capul. cand mergi cu spatele cat de mult te uiti in oglinda centrala?

Link către comentariu

logica este: cand dai in marche-arriere sa se "dez-dimuiasca" chiar daca e lumina puternica. Nu foarte utila functia de fapt.

Link către comentariu

Uite ca nu stiam...

schimbi parbrizul doar pentru a pune senzor de ploaie?
Parbrizul ma enerveaza de mult, este foarte zgariat iar pe langa asta am si un "semn" lasat de o piatra la 140 km/h
Link către comentariu

Se poate pune si pe parbrizul asta. Daca tot il schimbi, cu atat mai bine.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Pai deocamdata pun oglinda asa si cum schimb parbriz ul pun si senzorul

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Si noua...ce traseu este?ca arata misto peisajul :D

Link către comentariu

E foarte frumoasa zona pentru fotografii iar drumul virajat e si mai frumos de condus. Cred ca am sa vin o data singur sau doar cu sotia numai sa ma dau pe acolo, prin serpentine.:)

 

PS: Am deja vu :D

Link către comentariu

Nicio parere?

Pana una, alta am gasit si releul pt senzorul de ploaie, dar destul de scump. ..urmeaza si el...

Link către comentariu

Pai... centurile alea ar trebui sa aiba senzor, sau cum? :scratch:

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!