Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Cum e oglinda ? tradu-mi :RO flag:

Si unde ai gasit bloc lumini cromat? eu pe net gasesc doar de jetta,b6 etc...nimic de g4/bora.

 

oglinda arata ca in poza de mai jos, si se inchide automat la culoare cand senzorul detecteaza mai multa lumina in spatele masinii...

mai multe discutii aici : http://vwforum.ro/topic/76841-oglinda-interioara-electrocromatica-probleme/

 

bloc lumini :

 

http://www.okazii.ro/faruri-si-lumini/alte-lumini-auto/buton-bloc-lumini-chrome-vw-golf-audi-a4-a6-tt-octavia-bora-vag-a130327623

post-42428-0-43959800-1376629671_thumb.j

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Am inteles eu gresit ce ai scris initial, ma gandeam ca o fi o nebunie de oglinda care face nu stiu ce :D

Ca sa cumpar comutatorul de lumini cromat, trebuie sa iau si butoanele de la geamurile electrice si de la oglinzi, ca altfel arata ciudat...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Da, ar da bine. ..la mine se pupa cu pedalele, dar asa vreau si eu, sa le schimb pe toate. Nimic nu e urgent in afara de cel pt faruri ca sa fac proiectoarele functionale.

Link către comentariu

Azi mi-a venit o idee :

M-am dus frumusel in targul auto, am cautat un golf 4 cu jante Santa Monica. Nu dureaza mult si vad un break foarte intretinut, 2005 cu jantele impecabile !!! Am sperat ca pot face un schimb si sa achit, normal, o mica diferenta.

Eu, jantele pe 16", cauciucuri f ok, ii propun omului care astepta interesat sa auda o suma buna, 400...

Dupa ce face ochii mari ma inreaba : de euro ?

Aproape ca ma buseste rasul si ii zic : nu, lei...

Asa ca povestea se termina dupa cum va inchipuiti, innainte de a incepe... :lol:

Link către comentariu

bine florine....ii faceai lu ala ziua mai buna:))...se gandea ca a dat lovitura.

cu cat dai jantele tale?

Link către comentariu

Nu stiu...ma gandesc ca un pret corect, avand in vedere ca jantele sunt brici iar anvelopele cu uzura de vreo 20 % si dot 2012 , ar fi un 300 euro

Link către comentariu

daca nu le dai curand vorbim. acum am de inmatriculat masina, apoi concediu si sa vedem cand revin...oricum imi plac mult 

Link către comentariu

Ok. Tinem legatura.

Nu ma grabesc pt ca astept sa imi iau si amortizoare ca sa o pot lasa putin, apoi merge 17" :D

Link către comentariu

Curatica masina, doar cu modificari de bun gust.

Prin dilema bloc lumini cromat am trcut si eu - insa avand "mania" OE nu am pus - pentru ca niciiodata pe G4 nu a existat asa ceva.

Am preferat sa iau un bloc oem cu pozitia proiectoare.

Oglinda electrocrom o am in debara. Chestiune de timp pana sa o montez.

Instalatia proiectoare - vrei sa o faci cf schemei originale? Oricum daca vrei pini pentru mufele de la faruri - cauta pe la dezmembrari o mufa, sa adaugi in ce ai - e pacat sa improvizezi.

Link către comentariu

Facem totul ca la carte !

La comutatorul cromat nu renunt, se integreaza bine in peisaj...

Pana una, alta...plimbare pe drumul de Poiana !

post-42428-13768371415822_thumb.jpg

Link către comentariu

Te-am vazut azi.....doamne cat de bine poate sa arate,coboram si ma uitam in dreapta si mi-a sarit in ochii.

Cati mai multi kilometri fara probleme.

Spor la modificari.

Link către comentariu

Multumesc Razvan !

Parca si mie imi place tot mai mult, cu fiecare chestie noua ce o pun pe ea.

Sper ca in curand sa arate si mai bine, finante sa fie!

Ps: am mai fost intrebat dc as da-o cat as cere pe ea, si am raspuns ( desi nu mi se pare mult) , ca sub 4000 nu as lasa nici mort iar respectivii au strambat din nas.

Unde vreau sa ajung de fapt? Un golf 4 vazut in targ, impecabil, full, 2004 iar pret 5300...deci ...

Link către comentariu

Btw - gandeste-te la un volan in 3 spite. (din ce am vazut din poze ai inca cel in 4). Este mare diferenta si de look, dar mai ales de cum se simte.

Link către comentariu

O sa il imbrac pe asta in piele. ..nu prea ma incanta volanul in 3 spite

Link către comentariu

Decat volanul de plastic invelit in piele, mai bine un volan cu comenzi imbracat in piele. Stiu, implica destule sa si functioneze

dar volanul de plastic imbracat in piele e cel putin ciudat ca si grosime...

Link către comentariu

Daca nu iti place in 3 spite( care arata super bine), poti opta pentru un volan in 4 spite cu comenzi, asta ca sa mai faci un upgrade :D. Sau il imbraci pe asta in piele.

Link către comentariu

E prea complicat, mai bine investesc in exterior.

Va fi imbracat actualul volan in piele.

Link către comentariu

Colegul ady_desper , parca sper ca nu gresesc si da e din Craiova

Link către comentariu

Pam pam...

Am reusit sa montez unul dintre proictoare fara sa dau farul jos

post-42428-13769974209188_thumb.jpg

post-42428-13769974341378_thumb.jpg

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!