Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Ce ziceti, sunt ok farurile Depo gen r32 cu lupa pe faza scurta?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Ce ziceti, sunt ok farurile Depo gen r32 cu lupa pe faza scurta?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Eu stiu ca in combinatie cu un kit de xenon nu e combinatia perfecta. Acum mai asteapta si alte pareri

Link către comentariu

Eu am renuntat de mult la xenon. Mi-am dat seama ca e o prostie avand in vedere ca aveam farurile originale, fara lupa.

Asa ca nici pe astea nu tin sa pun xenon, doar vreau sa am o vizibilitate cat mai buna pe orice vreme...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Incep sa nu mai dau inapoi :wub:

Oricum cu astea nu vad nimiic...:blink:

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Depo am si eu dar cu angel eyes ( difera doar angelu fata de alea r32 care vrei tu ) si xenon de 8000 k, pot spune ca bat f bine ( acum depinde si de reglaju pe care il faci la ele ), mai prost pe ceata datorita xenoanelor. Sincer eu daca as pune faruri cu lupa e pacat sa nu pui si un xenon pe ele, e la alegerea ta de cat se fie xenonu si daca vrei.

Link către comentariu
Incep sa nu mai dau inapoi :wub:

Oricum cu astea nu vad nimiic...:blink:

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Eu zic din ce am vazut la un amic, le-a cumparat si dupa 2 saptamani le vandut, nu avea vizibilitate deloc, ce-i drept avea xenon.

Daca tot intentionezi, i-ati baremi fara angel-uri

Link către comentariu

Pai fara angel eyes iau oricum...

Era si o varianta cu angel..dar scumpa Hella Celis..:wub:

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Da...fara angel eyes :D eu oricum o sa le modific si anulez angelu, dar pe partea cum se vede NU am probleme, doar pe ceata cum am mai spus datorita xenoanelor ( ceata groasa ).

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Curata si cuminte in parcare...

Si cateva poze cu toba finala careia vreau sa-i gasesc un cumparator..

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

post-42428-1362239643001_thumb.jpg

post-42428-1362239654882_thumb.jpg

post-42428-13622397325389_thumb.jpg

post-42428-13622397476131_thumb.jpg

Link către comentariu

avand in vedere ca vreau sa dau toba finala, m-am interesat de o toba care sa nu faca deloc galagie si mi s-a spus ca singura varianta e cea originala...asa o fi?

pana la urma nu ma deranjeaza deloc , dar va trebui sa-i sudez si niste tipsuri :D

Link către comentariu

Stiu ca am avut si eu originala, dar ma intrebam dc nu cumva exista finala sport dar "silent"...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Stiu ca am avut si eu originala, dar ma intrebam dc nu cumva exista finala sport dar "silent"...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Toba originala cu 2 tipsuri e cea mai sfanta!!

Link către comentariu

Pai se pare ca alta varianta nu am.

O fi ok si o finala sh, care arata bine? Deja am gasit una...si ii pun tipsuri de vr6 si gata :p

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Daca arata bine, nu e mancata de rugina si nu are sitele rupte, o poti lua.

Link către comentariu

eu am faruri R32 look pe negru si sunt multumit de ele, acuma am becuri halogen dar am avut si xenon pe ele si pot zice ca sunt multumit de ele.

ti-ai cumparata arcuri pana la urma?

Modificat de dox99
Link către comentariu

Salut...

Inca nu am luat arcuri.

Saptamana asta imi vin cauciucurile si oricum nu vreau sa le pun sus pana nu montez si arcuri/ suspensia sport. (Caut variante bune)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Ce arcuri vrei sa achizitionezi?

Toba actuala face nota discordanta cu restul masinii. Personal ti-as recomanda asa ceva:

 

post-14520-0-10944500-1362419418_thumb.j

 

Sau daca vrei sa fie "ca de fabrica" si o prelungire spate de V6:

 

post-14520-0-15703700-1362419495_thumb.j

Modificat de virus
Link către comentariu

ai citit topicul sau doar ai ghicit?

 

exact asa vreau sa o fac :icon_thumleft:    si o sa iau si prelungirea vr6 spate. Asa o sa arate cel mai bine...zic eu

Mi-ar placea apoi sa ii iau si pe fata prel de ed25, dar prima data sa fac spatele... :beer:

 

arcuri...Eibach pro kit , sau poate gasesc o suspensie, dar nu vreau sa o cobor mai mult de 30mm

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Nu am citit tot topicul, insa asa vroiam sa fac la masina mea pana m-am apucat de calculat:

 

300 prelungirea+

300 tipsurile

100 manopera

--------------------

700 lei ca sa se vada doua tipsuri?!

 

Eventual adaugam 150 lei pentru vopsit prelungirea, rezulta aproximativ 900 lei pentru doua tipsuri?! Mi se pare mult.

 

Ce suspensie are masina pe fata in momentul actual? Mi se pare ca e mai joasa fata decat spatele.

Modificat de virus
Link către comentariu

cea normala de fabrica..nu am umblat la ea deloc.

 

eu dc dau finala o sa imi fac bani de cea originala+tipsuri (am gasit la 200) ...o sa mai bag bani doar in prelungire...sper :lol:



si pt vopsit, am niste cunostinte la o reprezentanta...si cu un 50 lei le scot ochii... :bom:

Link către comentariu

interesanta transformare a partii din spate,cred ca ar arata foarte bine cu modificarea aceasta

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!