Jump to content

Inca o bijuterie-Golf 4


florinpbv

Postare recomandată

Esti sigur ca atat costa un rns510? Ai scris bine?

Era doar asa...ca imi place cum a iesit, volan de g6 etc...in rest, mai bine alta masina :)

Link către comentariu

Nou, da, ala e pretul. Pe piata se gasesc de la 400 la 600 de euro, mai adaugi in medie cam 100 de euro la ambele capete pentru ca ala e RNS-ul de pe Touareg, ceva mai rar si mai greu de gasit asa ca si ceva mai scump. Eu unul nu cred ca merita, totusi...

Link către comentariu

care-i diferenta intre poza asta si cea de la #1180 ?

cu RNS-ul, da , arata bine. de fapt si volan, bord, gizmo-ul ala de afiseaza vrute si ne-vrute pe BC...as vrea sa vad toata masina ca sigur e ceva f f misto.

Link către comentariu

Lateralele mai asteapta...

Ca sa afiseze cate ceva pe Bc , banuiesc ca mi-ar trebui maxi dot

Ce e ala "gizmo" ?

Link către comentariu

Eu m-am hotarat legat de posibilitatille de a reda muzica prin Mcd de pe stick, telefon :

- un kit Parrot Mki 9000

Este apropiat de pretul unui xcarlink + bluetooth , si cree ca este mult peste. ..

Link către comentariu

se gasesc si la mana a doua, eventual :)

 

- pentru intrare Usb, aux...bluetooth .

 

Eu zic ca merita, fata de un Xcarlinc 330 lei + adapt. bluetooth 160 lei = 500

Link către comentariu

E ok pentru ca poti sa pui toata muzica pe telefon si sa asculti de pe el.  Cand te urci in masina nu-l mai cauti, nu-l scoti, nu mai faci nimic, doar asculti muzica... asta daca nu vrei sa-l incarci.

Ce nu-mi place la el e ca navighezi in gol, neavand un ecran si cel cu ecran color e 900 de lei... :(

Link către comentariu

Cele mki9200 cu ecran sunt primele la care m-am uitat. Se gasesc la 400 lei , dar mai se pare ciudat sa mai am un ecran, sa-I mai pot grija. ..

Asa e mai simplu, oricum se poate tine telefon ul pe suport in parbriz, vezi cine suna etc...iar cablurile de usb in torpedou sau cotiera

Link către comentariu

cat calcul pt un player oem.

scapai mai ieftin si simplu cu un sony/alpine. aveai USB, AUX si BT

Link către comentariu

Asta cu telefonul in geam e cam aiurea, iti iei bluetooth ca sa nu mai ai grija lui si sa poti sa stai cu el in buzunar si cand vorbesti la telefon si cand asculti muzica. Eventual sa-l lasi in torpedo la incarcat la drumuri mai lungi sau daca nu mai ai baterie.

 

Daca gasesti ala la 400 de lei si poti sa dai suma asta eu zic ca merita, chiar e ok pretul pentru ce ofera. Ai Aux In, USB, iPod/iPhone, SD-Card (pe ecran) si bluetooth si lasand la o parte ca vezi cine te suna si pe cine suni poti sa vezi cine/ce canta, poti sa cauti o anumita melodie, alegi mai usor intre surse si arata si destul de ok.

 

Poti sa pui ecranul in spatele volanului, in fata ceasurilor ca sa nu aglomerezi consola centrala cu el, si remote-ul pe tunelul central langa frana de mana, sa fie la indemana. 

 

Link către comentariu

USB e vazut de casetofon ca un semnal aux-in ? in cazul asta, comanda melodiilor se face doar din telecomanda, daca ai 7 albume pe stick, cate apasari de buton faci sa asculti o anumita melodie?! :P

Link către comentariu

In continuare, un xcarlink, comandat de butoanele player-ului mi se pare mult mai ok.

Faci un efort sa iei hu oem si apoi la capitolul functionalitate faci compromisuri.

Link către comentariu

Nu stiu exact. Eu pun doar melodii faine si le las sa cante...

La Varianta cu lcd e mai simplu. ..

Link către comentariu

dar mai scump si mai aglomerat (inca un display, telecomanda)

te-ai ferit de navigatie ca o fura hotii (aiurea, nu cred ca se inghesuie la astea vechi) si acum ii tentezi cu display-ul ala ? davistii o sa creada ca e GPS si ti-l smulg.

 

parerea mea: xcarlink pe radio ala sau unul 1 DIN cu toate functiile astea pe el.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!