Jump to content

Schema electrica Vw Crafter


muri
 Share

Postare recomandată

Am nevoie de o schema de LT 35 2,5TDI din 2003, ma poate ajuta cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schema de la ce parte electrica a masinii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Schema de la ce parte electrica a masinii ?

Imi cer scuze, m-am luat cu treaba si nu am mai intrat aici. Am rezolvat in parte problema pe parte de lumini. Faza scurta mai mergea cand si cand dar cea lunga deloc. Neavand schema am tot cautat relee pe instalatie si daca n-am gasit am desfacut blocul de lumini. Problema erau contactele terminate. Am curatat ce mai era din ele, am montat si acum merg luminile, nu stiu pana cand. Mi se pare ciudat la VW sa nu puna relee, contactele sunt mancate aproape de tot. Asa ca am in continuare nevoie de schema sa vad unde ar fi mai ''convenabil'' de pus relee pe cele dou faze.

Pe parte de motor trebuie sa-i fac o diagnoza, proprietarul zice ca nu mai sare de 2500 rpm. Am o interfata VAG pe OBD2 dar masina are un conector rotund cu 14 pini. Adaptor nu-mi iau ca nu traiesc din asta si nici nu iau bani omului ca mi-e ruda. Poate stie cineva care este corespondenta pinilor. 2 sunt pe alimentare, gasesc eu... , mai raman 2 . Multumesc anticipat si s-auzim de bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

cine ma poate ajuta cu o schema electrica pentru senzorul g 40 la un crafter din 2008 motor 2.5 bjk

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!