Jump to content

Moneasa- jud. Arad


davides
 Share

Postare recomandată

... anul acesta ma limitez la un concediu de buget si Moneasa pare potrivit pt. mine pt. ca,caut relaxare,liniste ... Cei care sunteti prin imprejurimi sau ati fost pe acolo ce mi-ati recomanda ? ... In materie de tot ... cazare am gasit relativ ieftina la Motel Yna ... daca imi puteti spune mai multe despre acesta ar fi si mai super :D ...

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.. sa vizitezi pestera Liliecilor, cariera de marmura si pe lac cu barca sau hidro-bicicleta ....

Mai sunt o gramada de trasee, o sa vezi o gramada de semne cu marcaje ....

Plus au un strand foarte fain, proaspat reamenajat ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci pentru vreo 4 zile merita, zici ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca cauti relaxare, da ... :Driver:

Plus aerul curat de munte face toti banii ...

Modificat de Mad Cow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E frumos,da nu prea!am fost in moneasa de multe ori,doar in trecere la o plimbare...consoarta are bunici la gurahont,deci aproape de moneasa.

Parerea mea este ca nu ai ce face,este un aer comunist,multi mosi si babe(scuze de exprimare) la tratament,ruine,poate o pensiune doua mai rasarite.in rest,dumnezeu cu mila.

Daca te duci la odihna,sigur o sa te odihnesti.totul e sa nu te plictisesti.parerea mea.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ce tratament la moneasa ? ca din cate stiu eu nu sunt ape termale ... sau poate au fost vreodata ... mergem la aer curat .. nu caut galagia de pe litoral sau ceva de genul! este si destul de aproape de mine(aprox.155 km)si eu zic ca e o locati tocmai buna pt. relaxare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles.atunci este ok pt relaxare.sa ai parte de vreme buna.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal !

Am fost la Moneasa in 2004, din cate imi aduc aminte este si ceva apa termala (semitermala, nu este calda gen Felix), cum a zis cineva mai sus, sunt trasee, cariera, pestera, lac barci si strand, pe vremea aia vreo 2-3 pensiuni, hoteluri mai rasarite. Pentru relaxare cateva zile este ok, faci trasee, mai mult nu ai ce face pe acolo.

Anul acesta un prieten a mers cu familia acolo pentru relaxare si zicea ca e mizerie, s-a urcat in masina si s-a dus in Felix.

Acum depinde de pretentiile fiecaruia, el s-a obisniut cu hoteluri mai luxoase, daca nu ai mari asteptari eu zic sa incerci, zona frumoasa, aer de munte etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc le banner ... pt. sugestii ... sper sa nu fiu dezamagit de zona ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-1792-0-39915400-1311141101_thumb.jp

post-1792-0-26610400-1311141088_thumb.jp

Anul acesta un prieten a mers cu familia acolo pentru relaxare si zicea ca e mizerie, s-a urcat in masina si s-a dus in Felix.

Acum depinde de pretentiile fiecaruia, el s-a obisniut cu hoteluri mai luxoase, daca nu ai mari asteptari eu zic sa incerci, zona frumoasa, aer de munte etc

intr-adevar e foarte naspa acolo din ce am vazut in cele doua poze de mai sus, facute destul de recent ....

(imprumutate de pe alt forum )

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de drum ce imi puteti spune ? este ok asfaltul, pana in statiune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, drumul este bun, pe multe portiuni este chiar asfalt proaspat turnat ... am trecut eu acum vreo 2 luni in urma prin Moneasa :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!