Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

220-300lei, le poti achizitiona in momentul in care ridici masina din reprezentanta sau poti lua aftermarket ceva de genul http://rimimg.ro/autoshop/presuri-covorase-de-cauciuc-auto-pentru-Volkswagen/1454-covorase-cauciuc-volkswagen-passat-b6-b7-cc.html!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate imi amintesc, covirasele textile fata + spate sunt serie doar incapanc cu CL, Trendline nu are decat mocheta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apropo sunt ok cele textile sau v-ati luat din cele de cauciuc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea a venit cu covorase textile fata/spate.

Am comandat unele de cauciuc (cele indicate de Razvan_SPD) care s-au potrivit la fix. Sunt mai practice daca te urci ud/murdar in masina si mult mai usor de curatat. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vara merg si cele textile cu care a venit masina dar in sezonul rece nu prea sunt practice.

La dealer aveau covorase de cauciuc cu 360 lei setul complet original si cu cca 160 lei ne-original. Pana la urma mi-am luat din Vitan cu vreo 140 de lei setul si sunt ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

360 lei niste covorase care stau 90% din timp murdare sau pline de noroi/apa/zapada .. mai taie din ele ...

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt multumit cu covorasele textile originale, mai bune ca cele de la Corolla care se imbacsesc cu praf. Sunt usor de curatat si rigide. Sorry, dar eu n-as pune in masina covorase de cauciuc....Citisem de unul care isi luase scaunele de piele ventilate (combinatia aia super de negru si mocca) si cauta niste huse sa puna pe tapiterie ca sa nu se murdareasca :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2.0 tdi cr 140 cp de pe b7 are filtru de particule sau nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate au. Nu mai gasesti fara fp.

Deci da, are.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca alarma are "inchidere confort". Imi puteti explica va rog la ce anume se refera? Se inchid automat geamurile?

Este ceva optiune care a fost selectata automat in urma configuratiei facute de mine: "cod intern - Volkswagen Individual". Nu costa nimic dar eram curios de ce a fost selectata automat in caz ca v-ati intalnit si voi cu asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. De cateva zile mi-a iesit masina din fabrica. Din experienta voastra cam cat dureaza de la iesirea din fabrica pana ajunge la reprezentanta? (Nu am cupoane rabla si am achitat-o deja.)

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine cauta ceva SH uitativa si la acest anunt ,pare foarte interesant,masina este noua practic la un pret foarte bun :http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C21672992.html,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine cauta ceva SH uitativa si la acest anunt ,pare foarte interesant,masina este noua practic la un pret foarte bun :http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C21672992.html,

Bwahaha...cred ca e o mare tzeapa! La prima vedere, descrierea nu corespunde cu pozele...lipseste Xenon, tempomat, nici vorba de navigatie (are RCD510, nu RNS), senzori n-are de cat pe spate etc. Masina are destui de multi kilometri de cand a fost inmatriculata. Pare un TL...

Modificat de dinu_s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai doar ce am sunat eu acum si masina este TL cu dotari standard,se vede din poze tot ce trebuie sa stii pe langa faptul ca daca erea teapa nu se mai vedea numarul de inmatriculare,tipul a cumparat-o deja dupa stoc la rabla ,inca este disponibila ,intra-adevar nu are Xenon ,de Rns nici vorba este Rcd 510!Mi-a zis ca a gresit cand a scris in descriere :lol: ,dar ma rog de noua a costat 21.000 cam asa ,si sa zicem si pe ce-a dreapta nu se mai inghesuie nimeni in timpurile de azi sa arunce cu miile de euroi asa!!!!deasta si scad preturile,ca nu se cumpara mai deloc,sa vezi prin vara cat o sa mai scada,in special la variant care pierde mai repede ca o berlina la pret!

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi-a venit masina din semnatura :) in sfarsit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo, s-o stapanesti fare evenimente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Spuneti-mi si mie va rog, daca optiunea Pregatire telefon cod 9ZB imi permite sa conectez telefonul prin BT, sa navighez prin agenda telefonica, sms-uri, sa formez numere si sa sun de pe RCD 510 si de pe volanul multifunctional/MFD si daca odata cu aceasta optiune mi se instaleaza si un suport pe bord (suportul nu l-as dori).

9ZB nu este Premium, ci High

conectez telefonul prin BT = DA

navighez prin agenda telefonica = DA

sms-uri = NU

formez numere si sa sun de pe RCD 510 si de pe volanul multifunctional/MFD = DA

Pe bord o sa ai suportul numai daca ai pregatirea de telefon PREMIUM. Eu tot 9ZB am, tot RCD510 si tot volan multifunctional. La prima conectare a telefonului, agenda se va copia in memoria pregatirii de telefon. Poti sa navighezi prin aceasta lista de telefoane, poti forma si suna de pe ecranul RCD-ului si de pe volan. SMS n-am trimis, nu stiu daca merge asa ceva...

Cum spuneam, daca ai 9ZB nu ai pregatire Premium, ci High. SMS-urile nu o sa-ti mearga.

Multumesc de raspuns. Stii cumva daca este compatibil si cu Iphone 4/4S ? Am cautat pe forumurile din germania, dar nu am gasit nimic concret. Am inteles ca pentru nokia nu ar fi probleme si ca se bazeaza pe o conexiune de tip sim-remote (rSAP) pe care Iphone nu ar cunoaste-o.

Este compatibil cu iPhone (si orice alt telefon) doar prin HPF (Hands Free Profile). rSAP nu merge pentru ca nici modulul si nici telefonul nu cunosc profilul.

Mi-a venit masina din semnatura :) in sfarsit :)

Sa te bucuri de ea cat mai mult, fara evenimente neplacute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primele impresii după ce am condus câţiva km în condiţii de noapte. Adaptarea foarte rapidă la comenzile maşini. Xenonul îşi merită banii. Foarte utile oglinzile heliomate mai ales în traficul din oraş. DSG-ul ireproşabil. Servotronicul se simte mai ok decât dotarea standard de servodirectie (asta mi-a zis Dealerul fiind primul Passat cu servotronic pe care l-a primit). Start-stopul dă impresia ca o sa ma enerveze la un moment dat :) Sper sa găsesc chestii care nu-mi plac cât mai târziu si cât mai puţine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pricep: ai simtit tu directia "altfel" dupa numai cativa kilometri (ma indoiesc profund) sau asta ti-a spus-o dealerul care n-a mai vazut nici el Servotronic?! :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu dupa logan nu avem nici o sansa sa compar servo standard cu servotronic :) ...cum scriam in paranteza chestia de cum se simte a venit de la dealer dupa ce a dat cateva ture prin parcare :)

Eu am comandat la 2 saptamani dupa ce a devenit disponibila optiunea Servotronic si a fost prima pe care delear-ul a livrat-o cu aceasta optiune.

Oricum nu mi-a dat feedback legat de comportamentul la viteze mari, el observand comportamentul la manevrele pe care le-a facut prin parcare.

O sa fac in 1-2 saptamani un drum cluj-sb-vl-b si o sa vin cu un feedback legat de cum se comporta ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pricep: ai simtit tu directia "altfel" dupa numai cativa kilometri (ma indoiesc profund) sau asta ti-a spus-o dealerul care n-a mai vazut nici el Servotronic?! :biggrin:

Si eu sunt curios ce inseamna acest servotronic. Oare la B6 era standard iar la B7 e optional? ma indoiesc. Servodirectia clasica nu se intareste odata cu viteza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi! Citisem topicul, dar tot nu sunt lamurit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu :) o să încerc să văd cum se simte si revin cu detalii dacă mă convinge intr-un fel sau altul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!