Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Ungureanuion
2 minute în urmă, ionut10a a scris:

uite ca mai sunt si masina pana in 12 mii de euro si are sub 100kkm ...diferenta e ca inca nu atrecut prin mana samsarului roman

https://www.leboncoin.fr/voitures/977762053.htm?ca=21_s

Uite de asta stati cu ele in service ... Masini de Franta !!! Plus ca stai linistit , foarte linistit , ca masina asta poate fi tot de la bisnitar in Franta ... Eu am vazut in Germania ce inseamna Km manariti in parcuri auto grandioase , in care un Roman avea masini de minim 1 Milion de euro , cetatenie nemteasca , le indoia de le rupea , avea peste 80 de masini , numai Range Rover , Audi S 6-8 de fabrica , Mercedesuri E class fara numar ... Nu mai continui ! Eu personal de Franta sa nu aud !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 minutes ago, Ungureanuion said:

Cum postezi comentariu pe OLX , sunt tare curios ? 

Dai report la anunt. Eventual un mesaj respectivului si ii spui ca datele sunt neconforme si pot atrage dupa sine raspundere juridica....sa vezi cum dispare anuntul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 minutes ago, Ungureanuion said:

Uite de asta stati cu ele in service ... Masini de Franta !!! Plus ca stai linistit , foarte linistit , ca masina asta poate fi tot de la bisnitar in Franta ... Eu am vazut in Germania ce inseamna Km manariti in parcuri auto grandioase , in care un Roman avea masini de minim 1 Milion de euro , cetatenie nemteasca , le indoia de le rupea , avea peste 80 de masini , numai Range Rover , Audi S 6-8 de fabrica , Mercedesuri E class fara numar ... Nu mai continui ! Eu personal de Franta sa nu aud !

eu am postat linkul la un anunt,la cautarea care am dat o mi a iesit minim 35 de masini,sub 12 de euro si pana in 100kkm in toate colturile frantei...or fi toate manarite?

la 90% din masini le dispar km la intrarea in romania

in concluzie zic ca 12 mii de euro e un pret corect pt un passat de 1.6 tdi cu pana in 100kkm.....reali

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ungureanuion

Poftim ??? Pentru 1.6 TDI cu PANA in 100kkm 12.000 euro ??? Omule , o masina cu sub 100.000 km REALI ( nu ca astia care ii luati unii , de reali ) in veci nu vei gasii la banii aia , masina sub 100.000 km e abia iesita din rodaj daca nu ma insel , pretentiile unora , reflecta teapa care o iau cand cumpara o masina !!! 

18 minute în urmă, pronet a scris:

Dai report la anunt. Eventual un mesaj respectivului si ii spui ca datele sunt neconforme si pot atrage dupa sine raspundere juridica....sa vezi cum dispare anuntul.

SI ce astepti colegu” ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e vb de asteptarile mele. Vezi politicile site-urilor de vanzari. Sunt obligati ca la semnalarea unei posibile fraude sa ia masuri. Am avut o situatie asemanatoare pe un site de vanzari online iar echipa administrativa a inchis respectivul cont-asta ca fapt divers. Daca nici nu iei atitudine sa nici nu astepti ca respectivul fenomen sa se stopeze de la sine. Fiecare putem contribui la eradicarea acestuia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai cat vrei sa dau pe un b7? 20 de mii?

nu conteaza ca abia a iesit sau nu din rodaj,conteaza mai mult faptul ca a iesit din garantie si este totusi o masina de 5 ani...si nu este cr ul de 2 l tdi ,deci ceva mai ieftinica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ungureanuion
59 minute în urmă, ionut10a a scris:

pai cat vrei sa dau pe un b7? 20 de mii?

nu conteaza ca abia a iesit sau nu din rodaj,conteaza mai mult faptul ca a iesit din garantie si este totusi o masina de 5 ani...si nu este cr ul de 2 l tdi ,deci ceva mai ieftinica

Am o banuiala ca tu vei patii la fel ca acel coleg care nu se mai satura de bagat bani in masina , e doar o banuiala , sa nu fie cum zic eu si asta doar pt ca subestimezi motorul de 1.6 , ca trebuie sa fie mai ieftin , mai erc , lucru gresit , TREBUIE SA FIE BUN ASTA CONTEAZA , NU IEFTIN ...  ! O seara buna 

Modificat de Ungureanuion
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, Ungureanuion said:

 

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare.

imi poate oferi si mie cineva ceva info despre vin-ul asta (ultima intrare in service si km macar)?

wvwzzz3czce095349

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

colegu banuiesc ca te ai uitat pe controlul ala voluntar efectuat la 20 iunie 2014,masina atunci avea 164kkm si acu e la vanzare si are 153kkm...ori nu vad eu bine

asa om serios....plus ca masina are 5 defecte din care 3 sunt pe caroserie (capota fata si portiera spate),

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 1 oră, ionut10a a scris:

salut,

colegu banuiesc ca te ai uitat pe controlul ala voluntar efectuat la 20 iunie 2014,masina atunci avea 164kkm si acu e la vanzare si are 153kkm...ori nu vad eu bine

asa om serios....plus ca masina are 5 defecte din care 3 sunt pe caroserie (capota fata si portiera spate),

 

Sarcasm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! 

In sfârșit dupa lungi căutări am gasit masina pe care mi-o doream :) este ok chiar daca are mici puncte de la pietricele pe capota dar daca bani mai multi nu am avut disponibili, asta e. Este din 08/2011 , 170cv 4Motion ,dsg,km verificați in rețeaua vw, ultimul service facut la 187tkm luna trecuta! Pret final cu numere pe o luna 13500€ .Ca inconveniente enumăr ceasul , cam "fuge" spatele pe modul confort si normal la suspensia adaptiva , tetierele  si cam atat deocamdata ! Este o diferența fata de vechiul meu B6 parca poziția înaltă la condus si in bancheta mi-a luat ceva sa-mi găsesc locul ! Imi place ca este silențioasă, un aer de rafinament iar iluminarea de la mânere .. nici nu stiam ca Passat-ul are asa ceva :D:))!  .. sper sa fie fara probleme majore ca la B6 :( .scuze pt poza dar am facut cu camera anterioară de la telefon altfel depășesc 2mb 

image.jpeg

image.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10.06.2016 at 11:07, skodita100 a scris:

masina buna pret bun km buni , om serios nu samsar 

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7Ghui9.html#fbb3f3c453

Wvwzzz3czcp000228

 

BR-313-HM.pdf

Ce s-a intamplat cu tine colegu` , ca parca tu " verificai" masini direct la Reprezentanta :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! As dori si eu cateva pareri despre  urmatoarea  masina:VW PASSAT B7 2012 - 13450 EURO.

Seria de sasiu:WVWZZZ3CZCP076733 -daca poate vreun coleg sa faca o verificare in baza de date.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu pot sa inteleg cum unii oameni nu cumpara masina cu mai multi km in bord la un pret mai mic si se incanta cand vad o masina identica cu km mai putini si mai scumpa.Chiar nu realizeaza nimeni diferenta?M-am plictisit citind aceleasi pareri si sfaturi si pana la urma toti cumpara numai dotari si aspect la bani multi.Ne meritam soarta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai în Germania de unde vin majoritatea, nr de km e primul criteriu în stabilirea prețului. De fapt ce vrei sa spui,  că ești mai  cistigat  cu investiție mai mică şi cu un potențial mai mare de defecte? Ai idee la ce preț ieși cu o maşina la care cumperi în timp scurt multe piese şi manoperă? Dacă te referi la veridicitatea numărului de  km e altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@eug-vw

Ai vrut probabil sa spui ceva , dar ai spus altceva ! 

Probabil , vroiai sa spui ca multi vor masina la bani cat de putini si cu sub 100.000 km , cand defapt masina aia in bani putini are peste 200.000 km (nu ca ar fi o reala problema km unei masini , dupa parerea mea daca e intretinuta corespunzator vor fi zero probleme pe langa una care are km putini si e jalnic intretinuta) 

Si o masina cu peste 180.000 km , daca e intretinuta corespunzator si proprietarul isi cunoaste lucrul lui (nu vorbim de bisnitari) , e posibil sa ceara mai mult decat pe o masina ce o gasesti la vanzare cu 100.000 km pe un site de anunturi sau intr-un targ , tocmai din cauza faptului ca acel om nu face bisnita si cere pe masina lui cat considera el ca face , nu cat e pretul pe piata , unde nu stii ce cadavru de masina cumperi cand o iei dupa criteriul KM si aspect , KM si aspect la o masina de bisnitar cred ca sunt irelevanti oricum , pentru ca ei o " rujeaza de zici ca e ca noua+ km ii da inapoi cu zeci de mii/sute de mii ) 

Eu personal evit masinile de bisnitar/talcioc/targ , probabil tocmai de aia am cumparat o masina in care nu investesc decat ulei+filtre si motorina ! 

Spor la cumparaturi tuturor !

Modificat de Ungureanuion
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, Ungureanuion said:

multi vor masina la bani cat de putini si cu sub 100.000 km , cand defapt masina aia in bani putini are peste 200.000 km

exact asta am vrut  sa spun.Poate nu m-am exprimat corect insa oamenii nu inteleg ca daca masina are putini km,este nelovita si revizii la timp nu poate sa coste putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 hours ago, eug-vw said:

exact asta am vrut  sa spun.Poate nu m-am exprimat corect insa oamenii nu inteleg ca daca masina are putini km,este nelovita si revizii la timp nu poate sa coste putin.

Mai bine o iei noua decat sa dai bani de masina noua pe una second.

Un Passat B7 second nu merita mai mult de 10 mii de euro, conditiile de mai sus sunt bune ca sa vinzi mai repede masina dar pretul ramane acelasi si e dictat de piata.

Ceea ce conteaza e modelul, anul de fabricatie si dotarile, restul e can can pentru ca km nu sunt un indicator al uzurii, una e sa faci 200 mii de km pe autostrada cu un singur om in masina si alta e sa faci 50 mii km in aglomeratie de B cu 3 copii care dau din picioare tot drumul. Eu aleg prima varianta.

Eu voiam sa cumpar un B7 pt. ca am un B6 in familie de care suntem foarte multumiti insa in final am ales  un A4 B8 care e incomparabil mai bun si neglijabil mai scump.

Modificat de bogdan_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 12 ore, bogdan_ a scris:

Mai bine o iei noua decat sa dai bani de masina noua pe una second.

Un Passat B7 second nu merita mai mult de 10 mii de euro, conditiile de mai sus sunt bune ca sa vinzi mai repede masina dar pretul ramane acelasi si e dictat de piata.

Ceea ce conteaza e modelul, anul de fabricatie si dotarile, restul e can can pentru ca km nu sunt un indicator al uzurii, una e sa faci 200 mii de km pe autostrada cu un singur om in masina si alta e sa faci 50 mii km in aglomeratie de B cu 3 copii care dau din picioare tot drumul. Eu aleg prima varianta.

Eu voiam sa cumpar un B7 pt. ca am un B6 in familie de care suntem foarte multumiti insa in final am ales  un A4 B8 care e incomparabil mai bun si neglijabil mai scump.

Nici la degetul mic nu ajunge A4 B8 unui Passat , spatiul interior este minuscul , in spate nu va sta nimeni daca esti inalt ca sofer de cca 1.75 m , asta sa fie clar , plus spatiul din portbajaj care nici nu e nevoie sa il mai comentez ... Intradevar , e frumusete la A4 , exterioara , atat .

Am condus un 3.0 D la A 4 !

Cat despre cei maxim 10.000 euro pe care spui tu ca ii merita un Passat , cu siguranta inca 5000 ai sa bagi in reparatii , la banii aia ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu facem versus insa ar trebui sa stii ca A4 este modelul premium al grupului vag si e considerat mult mai bun decat Passat, ambele sunt din aceeasi clasa. Eu am ambele si stiu ce spun.

Passat-ul de 10 mii de euro probabil va avea nevoie de schimbat distributia, poate volant, poate un set de cauciucuri insa aceste reparatii nu sunt excluse nici la unul mai scump dar macar la masina ieftina ai avantajul ca ai luat-o ieftin.

Modificat de bogdan_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!