Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Nu am luat-o. Nici nu am mai fost sa o vad pentru ca gasisem un Passat CC pe care voiam sa il vad dar nu am reusit sa ma inteleg cu proprietarul cu privire la verificare, iar intre timp vad ca cea de la pitesti s-a dat.

 

De ce?

Am mai gasit doua masini:

http://olx.ro/oferta/volkswagen-passat-b8-ID5NEPe.html Din pacate motor de 1.6

http://olx.ro/oferta/volkswagen-passat-ID5Mka8.html

Ambele au km putini, insa cand citesc descrieri gen 100% 100% km reali etc. imi cam pierd interesul...:(

Ciudat e ca toata lumea se pare ca accepta verificare a km, insa nu stiu de ce ma indoiesc ca toti au km reali...

Modificat de nclsamy310
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era cat pe ce sa o iau si eu ptr revanzare ... masina arata in mare fel , chiar unicat dar am verif istoric si masina era ian 2012 (2013 in anunt) si avea 240k km(140k in anunt) ... altfel masina facea toti banii .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar, din poze masina arata perfect. Imi imaginez ca in realitate arata si mai bine.

Sunt curios ce se gandesc vanzatorii care mint cu privire la anul de fabricatie si km? Oare se asteapta ca sa existe cineva care da 13-14.000 pe o masina fara sa o verifice? Si totusi anuntul nu mai este activ, deci putem presupune ca masina s-a vandut. Probabil intr-adevar era foarte bine intretinuta si nu avea probleme, insa eu tot nu as lua o masina de la un asemenea vanzator...

Modificat de nclsamy310
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut colegi,

 

incercati sa evitati masina din anunt-  http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7GfLRl.html#0ab7725241 

wvwzzz3czee030849 

am fost eu sa o vad, si este distrusa- cred ca a fost dauna totala- toata laterala stanga este revopsita- si prost...pe sub ea toate foliile alea din aluminiu de protetie au fost indoite/indreptate si sunt rupte - la o prima vedere bratul stanga schimbat- impreuna cu tot ce mai e pe acolo. farurile se aprind culori diferite, carligul de remorcare nu mai intra inapoi sub bara.

la drum masina este ...decenta sa zicem cu mentiunea ca zgomotul din interior este f f ridicat- ca si cum ai merge cu un geam un pic deschis. clar dupa lovitura/lovituri nu s-au mai potrivit toate la loc perfect.

din istoric are o lovitura in spate ..la 21k km, dar intre timp..pana la 28k cat are acum sigur a mai luat o cazatura zdravana si pe lateral.

 

eu am optat pentru un passat 2.0 DSG de la weltauto - cu 60k km si garantie. intradevar nu prea are optiuni..doar clima,pilot auto si comenzi pe volan dar am ales pt garantie

Modificat de psyhee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa treci peste. Trebuie doar sa citesti in anunt "DOTARI: EXTRA FULL !!!" si ti-ai dat seama ce si cum....parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, ph13xlv said:

Anunt valabil, pentru cei interesati.

Interesanta masinuta, dar eu caut cu cutie automata :(

 

Apropo, cine vrea un passat "unicat" , "Extrafulllll" , "Cunparata dela primul propietar" si cu  "VOPSIA. ORIGINALA" :
http://olx.ro/oferta/w-passat-unicat-an-2014-motor-2-0-tdi-euro-5-taxa-93-ID63Dbc.html#49becd4bea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era de asteptat, nu e nici prima nici ultima cu "kilometri reali"... chiar nu imi dau seama pe ce mizeaza? pana la urma pica o gasca sa dea 1X mii de euro fara sa verifice?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A gresit omu' 

A vrut sa scrie 186 si a iesit 106. Are autocorect la tastatura. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paul, multumim pentru detalii. 

40 minutes ago, macphisto said:

era de asteptat, nu e nici prima nici ultima cu "kilometri reali"... chiar nu imi dau seama pe ce mizeaza? pana la urma pica o gasca sa dea 1X mii de euro fara sa verifice?

Cel mai probabil in cateva zile se da, deci sigur se gaseste cineva care sa o ia fara verificare... Partea aiurea e ca esti interesat si ajungi sa verifici 10 masini pierzi cam 500 euro numai la reprezentanta si probabil nu gasesti niciuna cu km reali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cumparatoru roman e de vina: toti vor km putin si un sfert din pretu initial de lista....ceea ce nu prea se poate.

Samsaru dă ce se cere.

Toti avem masini care au peste 200k....300k km si mai merg inca pe atat dar cand vine vorba sa cumperi una cu 186k ....nuuuu ca are multi km, eu vreau una cu 106. Prin urmare samsaru o da cu 106.

Toti cumparatorii, TOTI, trebuie sa fie constienti ca o masina care a costat 30000-40000€ ca el sa o cumpere acum cu 12-14000 are cel putin 180k-200k km. Doar daca a fost lovita tare are la pretul asta putini km.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaun sofer, volan si trim-ul de langa contact - infecte!

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"kilometrii ABSOLUT reali " asta imi place cel mai mult .... mult mai mult decat clasicul cocalar cu "fulll extra" "unicat/editie limitata" 

Cei care verificati WIN inainte, cand mergeti sa vedeti masina verificati inca o data daca corespunde cu win de pe masina!!! nu va bazati pe cularea si dotarile masinii 

... absolut :)

 

Modificat de yuk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La DSG nu este mai greu de dat km inapoi ? Parca sunt stocați si acolo km daca se verifica cu VCDS :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt stocati si acestia - din pacate se pot modifica  - mai greu si nu cu orice interfata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 08.04.2016 at 1:37 PM, psyhee said:

salut colegi,

 

incercati sa evitati masina din anunt-  http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7GfLRl.html#0ab7725241 

wvwzzz3czee030849 

am fost eu sa o vad, si este distrusa- cred ca a fost dauna totala- toata laterala stanga este revopsita- si prost...pe sub ea toate foliile alea din aluminiu de protetie au fost indoite/indreptate si sunt rupte - la o prima vedere bratul stanga schimbat- impreuna cu tot ce mai e pe acolo. farurile se aprind culori diferite, carligul de remorcare nu mai intra inapoi sub bara.

la drum masina este ...decenta sa zicem cu mentiunea ca zgomotul din interior este f f ridicat- ca si cum ai merge cu un geam un pic deschis. clar dupa lovitura/lovituri nu s-au mai potrivit toate la loc perfect.

din istoric are o lovitura in spate ..la 21k km, dar intre timp..pana la 28k cat are acum sigur a mai luat o cazatura zdravana si pe lateral.

 

eu am optat pentru un passat 2.0 DSG de la weltauto - cu 60k km si garantie. intradevar nu prea are optiuni..doar clima,pilot auto si comenzi pe volan dar am ales pt garantie

E si scumpa. Un B6 la kilometrii aia, in DE, vechi de un an, a fost 16500.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, stiu ca nu e aria de b6 dar aria acea a fost inchisa.

ce parere aveti despre http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b6-ID7GgYOp.html

Ideea e ca eu caut un b6 "full" si nu prea gasesc in romania. Am cautat o perioada b7 dar am renuntat, la bugetul meu doar slab echipate si cu km incerti. Am verificat vreo 5 b7 si m-am lasat pagubas, toate aveau "extra" km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca a-ti mai vazut ceva passate, am un amic care isi cauta si el unul la maxim 11000 euro break manual cu max 150000 km, poate stiti vreun anunt anume..Caut pt un amic. Nu vrea dsg sau alte "smart options", vrea doar o masina sigura pt concedii. Oscileaza intre Passat B7 si A6 2010 break ambele. I-as fi dat-o pe a mea dar nu se incadreaza in buget :P 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volkswagen Passat 2.0 TDI DSG HIGHLINE KAMERA NIVEAU AHK SH for 15.840 € at mobile.de: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=224244207 

vs 

Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DSG Exclusive-Navi-Xenon for 14.940 € at mobile.de: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=223620934 

prima are mai multi km 6 luni mai veche 170 cp ,Dynaudio care am si pe B6 si sunt f mulțumit de pret am vb deja si km sunt reali. Cealaltă inca nu am vb de € dar  are km mai putini 140 co si lipseste Dynaudio ... chiar sunt indecis . Probabil prețul final va fi 800€ in plus la prima ! voi ce parere aveti ?!? 

Modificat de casper_bdc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!