Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Va cer un sfat.

Doresc să cumpăr un passat din 2014.  Și aș dori să știu de unde merită mai bine cumpărat din tara, sau adus personal din Germania, și ce model dizel e mai rentabil.

Modificat de bogdan074
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alin_irimia

La diesel 2.0 e mult mai aproape de raportul decent greutate/putere decât 1.6. De unde să o iei depinde de posibilitățilegal fiecăruia de a căuta.Din Germania dacă o iei de la samsari e ca şi de aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spre 2.0 mă orientasem și eu, suma maxima pe care vreau să o aloc e de 16000E, iar din Germania nu o să iau de la vânzători privați.

Din cei care va pricepeți poate îmi oferiți și câteva sugestii, sau sfaturi de urmat și urmărit la mașină.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Quote

100%...100%...100%

Nu are km reali. Asa cum nici vorba de navigatie. Mai cauta. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alin_irimia

@bogdan074 Din Germania e și a mea, mașina a fost a unei firme, leasing operațional și istoric complet. Ia legătura cu reprezentantele și  vezi ce au de vânzare 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-ID7GhjIj.html#7342319306

super oferta 

wvwzzz3czCp000805

292000 km la ultima intrare ... cutie inlocuita schimbat oglinda stanga,  usa spate dreapta ... are 49 de intrari in service ,,,, 

maine cred ca deja nu mai e pe net ...

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde ai informatiile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apreciez photoshopul din poza in care se vad ceasurile de bord. :lol: vad ca se practica destul de des pe autovit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact ... km stersi in paint .

Manuel N. - Am sunat, l-am luat repede si mi-a dat omu seria ... am verif la vw . 20 masini vw si sk in 2 sapt . Rezultat = 0 vanz corecti . 2-3 nu erau samsari dar ... acelasi rezultat . Majoritatea aveau km de acum 1 an cand avea ultima intrare in service . Adica primi 2-3 ani 150 -180k km urmatorul an 1-2k km .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum ai observat si tu, din 20 de masini toate au km dati inapoi si tot asa vor fi si urmatoarele.

Acum ai doua variante, te adaptezi si alegi o masina buna din cele cu km dati inapoi sau te duci in Germania si ti-o aduci singur si dai inca 2-3 mii euro in plus sau iei o masina noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdan_. Crezi ca in Germania nu gasesti cu km dați inapoi ? eram asa de sigur pe mine :)) oricum ma duc cu vcds-ul dupa mine . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, casper_bdc said:

bogdan_. Crezi ca in Germania nu gasesti cu km dați inapoi ? eram asa de sigur pe mine :)) oricum ma duc cu vcds-ul dupa mine . 

cred ca cel mai sigur este sa trimiti un prieten care locuieste in germania si care sa intrebe de masina ca si cum ar urma sa o inmatriculeze in germania. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce a spus colegul @yuk e cel mai safe. Am fost intr-o situatie similara-achizitia unui A6 ptr un amic. Cand a sunat neamtul si a vb cu dealerul acesta din urma nu a vrut sa ii vanda masina. Cu toate ca nu era ptr export. L-a intrebat daca e handler sau pers fizica si cand i-a spus ca o vrea ptr uz personal dealerul a spus ca nu mai e valabila oferta. Km erau reali dar in jur de 160k. So, take good care.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja a dispărut anunțul acela cu passatul berlina din Galați. 

Ideea este că romanul tot mașini ieftine caută și nu-l interesează calitatea ci doar aspectul și prețul mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, skodita100 said:

exact ... km stersi in paint .

Manuel N. - Am sunat, l-am luat repede si mi-a dat omu seria ... am verif la vw . 20 masini vw si sk in 2 sapt . Rezultat = 0 vanz corecti . 2-3 nu erau samsari dar ... acelasi rezultat . Majoritatea aveau km de acum 1 an cand avea ultima intrare in service . Adica primi 2-3 ani 150 -180k km urmatorul an 1-2k km .

Deci sa speram ca cine va vrea sa cumpere masina sa fie cu capu pe umeri si sa verifice la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca si cele de pe mobile gen : 2012-2013 cu 170.000 km la 14,15000€ au km dati inapoi ? :))) la faza asta mai bine un logan nou :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu inteleg fratilor cum sa vinzi un passat din 2012 cu 10999? eu am cautat dupa al meu 2 luni aici in germania,acum 6 luni am dat pe el 16000

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezervorul nu indica corect. 1190km range si e gol aprox. 1/4 din el. Sau a facut o invarteala sa pozeze acel range, mai ales ca asta a vrut sa puna. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se pare suspect ca nu a facut macar o poza din care sa se vada linia masinii,fara usi deschise.Apoi faza cu numere diplomatice este cam la fel cu masina de doctor sau director de banca.Ce,aia merg altfel cu masina?pe alte sosele?

Poate chiar este ok.Trebuie verificata in service si seria la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma am citit ca e de diplomat. Cred ca are mult mai multi km. Daca e chiar de diplomat, ar trebui sa aiba service.ul la zi la reprezentante si istoricul tot la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 minutes ago, Ionut_CC said:

Rezervorul nu indica corect. 1190km range si e gol aprox. 1/4 din el. Sau a facut o invarteala sa pozeze acel range, mai ales ca asta a vrut sa puna. 

Indica corect.dacă ști sa mergi...poate reușești atâția km.și vb din experiența. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!