Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

13500 daca daca mie imi era adresata intrebarea

+ putin peste 500 euro revizie + distributie

+ 500 euro anvelope noi

+ alti aproximativ 500 euro pentru acte , asigurare samd

total 15 000 eur

i-am facut o verificare generala , in urma careia s-a contatat ca era necesar sa schimb 4 bucse (2 fata si 2 spate) ceva pe la puntea spate pe acolo , erau imbatranite

 

per total sunt foarte incantat si multumit de achizitie :)

o singura nelamurire am , fiind prima masina vw si avand navigatie mica , nu stiu cum pot sa introduc hartile .

precizez ca masina nu are nicio harta pentru navigatie in prezent .

nu am avut timp sa caut pe google pareri , discutii referitoare la asta . este un DVD cumva in torpedou sau in portbagaj pentru navigatie ?

multumesc

toate cele bune !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se face sa gasesti passat Highline cu navi rns510, plafon Panoramic , xenon , piele , dsg dar fara comenzi pe volan ?!? Nu sunt de serie ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu comenzile pe volan au fost standard din 2013... S-ar putea sa ma insel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu intri pe mahag sau pe autohus.de? La banii aia gasesti una sigur, plus ca eviti sa iei o teapa la km aau alte daune. My 2 cents.

Asta cu karat e din franta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica la o masina echivalenta ca an dotari si motor si km.ce pret are in germania sau franta. Daca e mai mare ca al acesteia, clar stai departe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, pronet said:

De ce nu intri pe mahag sau pe autohus.de? La banii aia gasesti una sigur, plus ca eviti sa iei o teapa la km aau alte daune. My 2 cents.

Asta cu karat e din franta.

Pt ca nu am timp sa merg in tari straine sa caut masini, stau prost cu timpul si cu zilele de concediu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, Ionut_CC said:

Verifica la o masina echivalenta ca an dotari si motor si km.ce pret are in germania sau franta. Daca e mai mare ca al acesteia, clar stai departe.

Nu e asta o regula.

Au fost n discutii pe tema preturilor.

Dr_dumi mergi si vezi masina. Eu am vazut vanzatorul asta de mai de mult. Cred ca aduce flote intregi si de asta are preturi bune si oricum preturile au mai scazut.

Pana nu vezi masina vorbim doar discutii.

Mult noroc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mie imi place foarte mult masina , iar ca o completare pentru confort recomand si "keyless" ! trapa vad ca are .. 

 

toate cele bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti eu trebuie sa aleg intre 3 masini, iar ca dotari vs pret B7-le are cea mai buna oferta, restul de 2 mai putin  (A5/F10). Ideea e ca nu am stabilit daca vreau sedan sau combi fiindca la passat imi plac ambele variante basca la variant exista posibilitatea sa am si plafon panoramic in loc de trapa. Bugetul e undeva la 15k pt Passat, deci ar trebui sa ma incadrez, insa passatul ala tre sa fie dotat full pana la refuz daca e la o adica sa merg pe VW. Daca e sa merg pe ceva mai chelut, apai am sa merg probabil pe un A5 3.0 TDI sau un BMW 520 F10, sa vedem ce oferte vor fi in aprox o luna de zile.

Cel mai greu e cu alegerea vanzatorului pt ca e plin de tepari si oameni care nu-si pot incadra masina corect in pretul pietei, am primit eu o oferta mai devreme de la un coleg de forum de am ramas uimit. Pana la urma, prost ala care da, nu cel care cere, nu? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa-ti pastrezi bani de distributie si eventualele maruntisuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam pe la cat se ridica costurile la o revizie completa (ulei+distributie+ce-o mai fi)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revizie - 500-800 ron depinde unde vrei sa o faci

Distributie - 1500 - (2500-3000 ron la reprezenentanta)

Turbina - 1200-1500 ron, reparatie

EGR - 1500-2500 ron

Volant - 1200-1500 ron

ambreiaj - 800-1200 ron

Cel mai grav, filtrul de particule.., incarcarea maxima e 175 mg, ca idee pe la 200.000 km are cam 120mg.., deci mai duce cam 80-100k..

Eu am o vorba, care le-o spun tuturor cunostiintelor care-si iau masina SH, "trebuie sa ai 1000 euro intotdeauna pt eventualele probleme"

Unele din cele enumerate mai sus ai sanse mari sa fie schimbate la masini de 170k-220k km, si nu e neaparat obligatoriu sa pice toate, personal la toate masinile SH diesel care le-am avut am schimbat doar distributie si pompa/cilindru ambreiaj..

Personal prefer sa schimb 1-2 din piesele de mai sus, decat sa pierd 15.000 euro in 2-3 ani.., la o masina noua, sau 20.000 in 4 ani, cazul Passat..

PS: de asta am preferat ultima data masina pe benzina, am schimbat doar bujiile, 370 ron la reprezentanta, pt linistea mea peste 1 an sau 15.000 km o sa schimb lantul de distributie..., aprox 1500 ron am inteles..

 

Modificat de mark21
add
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cat s-ar ridica pretul unui Passat B7 DSG, highline, 2011, 140 hp TDI blue motion, 65.000 km, impecabila dpdv tehnic si estetic (tinuta in garaj), fara accidente cu toate reviziile la zi, xenon, parbriz incalzit, rcd 510, etc. 

 

astept cat mai multe pareri. 

Multumesc anticipat ! 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut eu pe net undeva intre 16-18000 Euro costa unul, majoritatea fiind cele de la Welt Auto sau cum s-or numi.. Insa putine highline la aia, bani multi, km putini si dotari sarace, depinde de tine acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am  vazut si eu pe cele de acolo,dar sunt mult sub  configuratia si km pe care i-am specificat.

 

 

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E greu si cu .. si cu sufletu in rai, stii vorba ceea. Depinde si de buget acuma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei interesati: masina din semnatura, se vinde.

Detalii pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am experiente neplacute cu garajele detinute de romani, totusi nu trebuie bagati toti in aceeasi oala. 

Daca iti place masina suna si afla mai multe detalii si roaga-l sa te lase sa o duci la o reprezentanta de acolo pt verificare, ca tot sunteti conationali!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti verifica initial VIN ul aici in tara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexandrupaul

Am observat si eu masina asta azi pe olx.

Este exact ce mi-as dori si eu. Tot caut un passat b7 variant cu dsg, acoperis panoramic si xenon, dar in configuratia asta sunt cam rare. :)

Pretul ii foarte bun pentru dotarile pe care le are.

Pozele sunt putin aiurea dar daca esti din Bucuresti merita sa mergi sa o vezi.

Te rog sa ne zici cum a decurs intalnirea.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!