Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Are climatic, nu climatronic, adica nu e automata, din ce stiu are mai putini senzori de temeratura interiora, si alta tubulatora pe unde sufla aer.

Fiind break si spatiu mai mare de incalzit/racit, personal m-as feri de climatic.., dar nu am avut niciodata si nu stiu exact cum e..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 15 ore, ph13xlv a scris:

E secret?

Ce sa fie secret? Am fost intrebat pe PM si am raspuns la PM...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On Monday, March 07, 2016 at 11:31 AM, andreipopa63 said:

Cum a fost experienta cu oam de acolo ? Totul corect/transparent/de incredere ? Ai intmeaampinat ceva probleme ?

Unde ai verificat masina si ce ai verificat mai exact ? Care a fost pretul final ?

Multumesc.

Am crezut ca la cele de mai sus ai raspuns...

 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 07.03.2016 at 20:42, ph13xlv a scris:

E secret?

DA ce te pomenesti ca omul este obligat sa iti scrie tie aici seria de sasiu a masinii personale ? Cate rautati ! Da e secret !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scris mai sus la ce ma refeream atunci cand am spus ca e secret.

Cine pricepe, vede...ca sa zic asa.

3 hours ago, Ungureanuion said:

DA ce te pomenesti ca omul este obligat sa iti scrie tie aici seria de sasiu a masinii personale ? Cate rautati ! Da e secret !!!

Cate ,, bagari in seama,, , aiurea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7Ggx3h.html#e2d289bc24

http://olx.ro/oferta/passat-dsg-170-cp-full-led-ID5HpJe.html#ac054ca252;promoted

 

salutare

de circa doua zile urmaresc aceasta masina (dupa ce initial urmaream un cc din 2013 la sibiu , masina care s-a vandut probabil)

in anuntul de pe olx apare si seria caroserie : Seria caroserie:WVWZZZ3CZCP021040

va rog sa-mi ziceti ce parere aveti in legatura cu tot , pret , nr km , dotari samd .

eu sunt din Craiova si am vazut masina astazi in oras , am studiat-o putin , singurele incoveniente sunt doua chestii miniore si anume :

1 : chederul de la trapa este crapat putin

2 : pe portbagaj are o picatura de vopsea (probabil a fost revopsit)

in rest interiorul arata mai bine in realitate decat in poze (ma refer la scaunele fata)

 

multumesc in avans !!!!!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesanta masina, pacat ca are clima veche

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clima se poate schimba ;) nu-i bai. Faina masina. Si eu sunt in cautare de una asa dar Variant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, 77KEY said:

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7Ggx3h.html#e2d289bc24

http://olx.ro/oferta/passat-dsg-170-cp-full-led-ID5HpJe.html#ac054ca252;promoted

 

salutare

de circa doua zile urmaresc aceasta masina (dupa ce initial urmaream un cc din 2013 la sibiu , masina care s-a vandut probabil)

in anuntul de pe olx apare si seria caroserie : Seria caroserie:WVWZZZ3CZCP021040

va rog sa-mi ziceti ce parere aveti in legatura cu tot , pret , nr km , dotari samd .

eu sunt din Craiova si am vazut masina astazi in oras , am studiat-o putin , singurele incoveniente sunt doua chestii miniore si anume :

1 : chederul de la trapa este crapat putin

2 : pe portbagaj are o picatura de vopsea (probabil a fost revopsit)

in rest interiorul arata mai bine in realitate decat in poze (ma refer la scaunele fata)

 

multumesc in avans !!!!!

 

Intreaba daca a cumparat din Oradea. Si da, scaunele alea le am si eu arata bine si sunt ff comode, iarna nici nu stii ca este piele. Daca nu are erori la diagnoza, schimbi distributia si te dai cu ea . Panoramicul costa cam 1500 lei la dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog sa-mi spuneti daca este un mare incovenient faptul ca are clima "model vechi" si de ce .

ma gandesc serios la aceasta masina

multumesc in avans , toate cele bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum au spus si colegii, tine de gusturi, ca functionalitate cica ar fi la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Bragelone, samsar imputit, 91.000 km pe o punte ~ 180 000reali. 

 

Suna-l si ia-l tare la telefon, spune ca ai interfata originala si vrei sa verifici km stocati pe calculatorul cutiei automate, care nu se modifica cand dai km inapoi. Spune-i ca vrei sa vezi nr de resetari service ca sa-ti dai seama cam cate revizii a avut masina. La 90 000km reali are inca discurile originale. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ deenman, merci de informatie.

Chiar am sa-l sun zilele astea sa vad masina.

Nu inteleg totusi un lucru, daca km nu ar fi cei reali, la un test autorizat (reprezentanta) nu se poate vedea faptul ca km au fost modificati?

@ all

Se poate gasi un Passat pana in 100k cu un pret de 12-14k la noi in Romania?

Modificat de Bragelone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg totusi un lucru, daca km nu ar fi cei reali, la un test autorizat (reprezentanta) nu se poate vedea faptul ca km au fost modificati?

 Daca sunt facuti bine, peste tot - nu, nu se vad - doar sa ai acces la istoric reprezentanta si sa vezi ultimul service la ce data s-a facut si cati km avea masina atunci - in functie de asta, faci o progresie......

Se poate gasi un Passat pana in 100k cu un pret de 12-14k la noi in Romania?

depinde de ce Passat vrei... da, se gasesc si la noi masina cu km putini.

Ex de saptamana trecuta

- Passat, 2008, 1.9 Tdi 38.000km - CL - 8500 euro - foarte bine la pret, zic eu.

-Golf 6, 2011, 1.6CR Tdi - TL - cu climatic - 55.000 km, tot 8500 euro... am cumparat-o pentru un prieten.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut

am cumparat astazi aceasta masina

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7Ggx3h.html#e2d289bc24

http://olx.ro/oferta/passat-dsg-170-cp-full-led-ID5HpJe.html#ac054ca252;promoted

o singura rugaminte am de la colegii de pe forum mult mai experimentati ...si anume : VREAU SA STIU CE ANVELOPE TREBUIE SA CUMPAR . IN PREZENT MASINA ARE 235/45 R17 de iarna .

precizez ca nu stiu J-ul sau alte informatii despre jante , dar in cartea masinii vad ceva de  R16 maxim .

va rog sa-mi confirmati daca 235/45 R17 este dimensiunea corecta pentru vw passat b7

 

referitor la masina , am verifcat-o , are reviziile la cutie la fiecare 60 000 km , iar statea generala este foarte buna ! sunt incantat !

 

multumesc in avans colegilor pentru raspuns !

toate cele bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ii pui aceeasi dimensiune de anvelope, 235/45r17, dar de vara! J-ul te intereseaza doar la alegerea altor jante! Din cate stiu eu toate cu echiparea highline vin cu jante  pe 17! Asa le am si eu! Pt alte dimensiuni, in cazul in care vrei pt iarna ceva mai mic:

Prindere 5 x 112 

Ai mai jos dimensiuni recomandate de VW LUATE DE LA RAR:
195/60R16 93H 6JX16 ET42,
205/50R17 93H 6.5JX17 ET42 SAU 6JX17 ET45, 
205/55R16 91H 6.5JX16 ET42 SAU 7JX16 ET45, 235/45R17 94H 7.5JX17 ET47 

 

GAURA CENTRALA 57.1

 

Felicitari pt achizitie si multi km fara probleme!

Modificat de dragos_u
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo. Felicitari. Frumoasa masina.

dragos_u dar pt.cauciucuri de 215 pe 17 ce dimensiuni sunt? Multumesc.

Modificat de Ionut_CC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc frumos colegilor !

deja am comandat anvelope de vara cu aceeasi dimensiune , 235 !

toate cele bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pun anvelope 225.55.17 ce se poate intampla?

A mai pus cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probleme cu asigurarea ,nu te despagubeste...cel putin asa e in afara tarii...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 15/03/2016 at 8:22 AM, Bragelone said:

@ deenman, merci de informatie.

Chiar am sa-l sun zilele astea sa vad masina.

Nu inteleg totusi un lucru, daca km nu ar fi cei reali, la un test autorizat (reprezentanta) nu se poate vedea faptul ca km au fost modificati?

@ all

Se poate gasi un Passat pana in 100k cu un pret de 12-14k la noi in Romania?

Nu cu optiunile alea si nu fara accident. Ii lipsesc elemente cromate la exterior, ar trebui sa fie highline cu ce dotari are

3 hours ago, ph13xlv said:

Daca pun anvelope 225.55.17 ce se poate intampla?

A mai pus cineva?

Nimic am 235 pe 6,5j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faina masina, pana la urma care a fost pretul de achizitie?

Confirm marimile de mai sus, dar cu alti indici de viteza (V si nu H): 

195/60R16 93V  sau 205/50R17 93V 

iar la mentiuni / alte anvelope am trecut 205/55R16 91V si 215/55R16 93V (cu care de altfel si am masina incaltata)

Cartea de identitate eliberata de o luna la RAR Hunedoara, nu m-au interesat alte marimi pe 17 si 18, pe a mea o voi tine pe 16 pentru confort.

Diferenta e ca a mea e variant, manuala, comfortline si de 140 CP, nu 170 ca a ta, dar nu stiu daca are importanta.

Din cate stiu eu doar la ITP trebuie sa ai montat una din marimile de pe carte, inclusiv la indici te verifica, este posibil sa nu te despagubeasca nici la asigurare, oricum se leaga de orice amamnunt.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!