Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Salutare. Pentru cei interesati sa-si achizitioneze un passat b7, in acest moment au la avia motors cateva la vanzare cu preturi bunicele si cu multe avantaje. Toate cele cu mai mult de 120000km sunt aduse din Germania, achizitionate de ei de la o firma de leasing si aduse pe platforma. Sunt neimatriculate si deci au 0 km rulati in Ro. In afara de asta ai posibilitatea achizitionarii in leasing dar si garantie 1 an in limita a 10000km. Masina din semnatura este luata de la ei si maine urmeaza sa intru in posesia ei! La mine achizitia s-a facut in leasing. Sper sa nu se considere publicitate faptul ca am spus numele reprezentantei. Asadar dc aveti curiozitatea sa va uitati o sa gasiti si ceva dotari la ele gen scaune ventilate sau trapa panoramica etc.

P.S. Majoritatea sunt variant!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta cineva cu un link catre un topic unde pot afla dotarile unei masini dupa seria de sasiu?(WVWZZZ3CZBP350646)

 

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, 

 

Doresc sa achizitionez un VW PASSAT 2.0 TDI 140 CP.

Am tot intrat pe OLX si AUTOVIT si intr-un final mi-a atras atentia oferta celor de la AVIA MOTORS:

 

http://www.aviamotors.ro/welt/detalii/1738

 

Mi se pare putin suspect anuntul in sensul ca pretul e destul de mic comparativ cu ce gasesc pe OLX, AUTOVIT la aceleasi dotari: 53 000 KM, 2.0TDI 140 CP, xenon, inmatriculare: 09.2011. Pretul cerut de ei: 12075 EUR + TVA

Credeti ca e suspect anuntul ? Credeti ca au dat km inapoi, sau sa am incredere in ei ?

 

Multumesc, 

Bogdan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dubios, nedubios (cu toate ca eu personal nu cred km aceea), tu ai vinde o masina si sa postezi poza cu o roata cu un prezon lipsa?

sau denota lipsa de profesionalism?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce tare esti! Nu observasem treaba asta. 

Oricum, din acest motiv m-am alaturat acestui forum pentru a analiza si parerea voastra. Ma gandeam ca totusi, oferind o garantie de 6 luni, este mai sigur sa achizitionezi un SH de la Welt Auto/Avia Motors rulate decat de pe Olx/Autovit. 

Insa, intr-adevar, si mie mi se par cam putin km la pretul asta si din 2011 masina (a circulat doar 10 000 km pe an ?!).

 

A avut cineva experiențe negative cu dealerii de mai sus ?

 

Multumesc, 

Bogdan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi cu seria la o reprezentanta iar daca masina se dovedeste a avea peste 100k km eu zic sa iti iei gandul de la ea. Ca optiuni, singurul lucru atractiv il reprezinta farurile cu xenon/led, in rest nu are foarte multe optiuni (fara oglinzi rabatabile, comenzi volan, computer bord color, 170 cp, incalzire scaune...si lista continua).

 

Sincer, singurul atu al masinii este faptul ca are foarte putini kilometrii, deci daca poti confirma sau infirma lucrul acesta printr-o reprezentanta atunci vei stii ce sa faci mai departe.

 

Mult succes, depinde si ce anume cauti la o masina, eu consider ca o masina are mai multe praguri de siguranta a pieselor (nu e nimic batut in cuie):

  1. 100k km - unde piesele cu defect au semnalat deja probleme si au fost schimbate anterior.

  2. 200k km - unde apar probleme legate de cutie, turbina si multe altele, toate acestea in functie de vechiul proprietar.

 

Parerea mea este ca poti cauta ceva cu mai multe optiuni, daca doresti, cu km ceva mai multi si cu un istoric clar si curat pe care sa te poti baza cand faci o achizitie. Prefer o masina cu mai multe optiuni, călită prin numarul de km, si eventual si mai ieftina.

 

Daca doresti ceva mai ieftin, te poti orienta si la variante break, sunt foarte frumoase.

 

Daca tot suntem o piata de consum, sper macar sa o facem cum trebuie.

 

O zi buna.

Modificat de banciu28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vam ieftina la acei km. Eu am luat masina din 2012 la 28.000km dar am platit mult mai mult. Peste 17.000e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o vor vinde in germania pt ca are km dati inapoi , de aceea o dau numai pt export.

Buna ziua,

Doresc sa achizitionez un VW PASSAT 2.0 TDI 140 CP.

Am tot intrat pe OLX si AUTOVIT si intr-un final mi-a atras atentia oferta celor de la AVIA MOTORS:

http://www.aviamotors.ro/welt/detalii/1738

Mi se pare putin suspect anuntul in sensul ca pretul e destul de mic comparativ cu ce gasesc pe OLX, AUTOVIT la aceleasi dotari: 53 000 KM, 2.0TDI 140 CP, xenon, inmatriculare: 09.2011. Pretul cerut de ei: 12075 EUR + TVA

Credeti ca e suspect anuntul ? Credeti ca au dat km inapoi, sau sa am incredere in ei ?

Multumesc,

Bogdan

nu cred ca cineva (intreg la minte)da 30-35 mii euro pt o masina cu care face 10 mii pe am si apoi o vinde sub jumate pretul dupa 4 ani. Posibil totusi daca masina a avut o reparatie complexa de tinichigerie din cauza careia a stat mult fara sa ruleze

Cu 12 mii euro iti iei 200 mii km si cu 10 mii iti iei una cu 300 mii km de la firma de inchirieri. Asta in contextul in care Mos Craciun, NU exista.

Modificat de yuk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum am mai spus la pagina 49 eu am luat un passat variant de la ei acum 2 saptamani. Masina a fost achizitionata de ei de la leaseplan din Germania. Nu stiu daca si asta este tot de acolo, dar cel mai simplu ar fi sa dai un telefon si sa vorbesti cu un consultant de-al lor, sa ceri detalii despre masina dar si vin-ul. In cazul in care este adusa din Germania, dc bagi vin-ul in google o sa gasesti raportul de inspectie al autoturismului din Germania. La mine a mers. Mie mi-au dat garantie 1an in limita a10000 km, dar au mai garantat km si service-ul facut la timp, lucru care s-a vazut in cartea masinii!

Dc tot esti din Bucuresti, fa un drum pana acolo sa vezi masina, test drive, carte service si discutii cu un reprezentant!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Cu 12 mii euro iti iei 200 mii km si cu 10 mii iti iei una cu 300 mii km de la firma de inchirieri. Asta in contextul in care Mos Craciun, NU exista.

 

 

Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni, dar se pare ca din graba, neatentie sau orice alt motiv, de multe ori citim "printre randuri" si facem comentariile ca atare.

Masina in cauza nu costa in nici un caz 12.000 Euro; Valoarea ei este de 12.000 euro + TVA (adica 14490 euro).

Pentru o masina de 4 ani nu mi se pare un pret atat de dubios (40-50% din valoarea de nou, probabil). Daca as privi din prisma celor care cauta "full la 11.000, cu 90.000km" as zice ca este un pret exorbitant. Parerea mea este ca pretul este in piata si ca se pot gasi si variante mai dotate la pretul acesta. Sunt alti colegi pe forum cu pareri mult mai avizate care pot face o apreciere destul de corecta.

Semnul de intrebare ramane intr-adevar asupra kilometrilor reali sau nu.

Urmaresc activ forumul acesta de foarte multa vreme si doar atat am avut de remarcat - putin mai multa atentie la "baza" de comparatie.

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru sfaturi. 

Intr-adevar, variantele de passat Variant sunt mai ieftine, dar totusi imi doresc o berlina. Imi place mai mult, mai ales modelul din 2011 incoace.

Avantajele si dezavantajele achizitionarii unei masini de la unul din dealerii mentionati sunt dupa parerea mea cele de mai jos:

 

Avantaje:

- garantie 6 luni 

- masina este in principiu testata si fara vicii ascunse majore (what you see is what you get) -> din ce am inteles au chiar serviceurile lor in care iti pot rezolva orice neinregula pe care o reclami in termenul acesta de 6 luni.

- masinile sunt deja inmatriculate (avantaj chiar daca passat-urile dupa 2010 sunt EURO5 si timbrul de mediu este ieftin - aprox 200 eur) in comparatie cu cele de pe olx care sunt majoritatea importate din Belgia si Olanda si chiar nu stii ce iei.

 

Dezavantaje:

- nu poti verifica numarul de km, pentru ca ei nu vin cu tine cu masina la Porche pentru o verificare amanuntita inainte de cumparare.

- din ce am inteles nu iti prea dau nici VIN-ul, ca sa verifici inainte (oricum ...in principiu ii poti face o poza la parbriz cand nu e agenul atent :)).

- au preturile masinii in brut si nu net. Astfel ca daca nu iti poti deconta TVA-ul, il cam pierzi.

- mai pierzi cateva sute de euro la cursul de schimb, intrucat ei percep contravaloarea in lei.

 

De asta intrebam daca a colaborat cineva cu ei pana acum si daca au avut experiente pozitive sau negative.

 

Multumesc,

Bogadn 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine experienta cu ei a fost una buna!

Eu am luat masina in leasing si chiar in aceste conditii mi-au facut reducere de aprox 500E! Iar eu cumparand-o in prima sapt dupa anul nou am mai castigat aprox 500E cu reducerea TVA-ului! Atunci nu aveau inca preturile actualizate!

Plata se face la cursul BNR+1%, din ziua facturarii!

Garantia este de 12 luni in limita a 10000Km, nu de 6 luni!!

La 2011, timbrul de mediu este 150E, nu 200 si eu l-am platit, pt ca masina este de la leasing din Germania!

Dar revin prin a-ti spune, da-le un telefon ca nu te mananca.

Daca vrei, eu ma duc luni la ei sa duc fisa de inmatriculare de la financiar si il intreb pe consultantul care a facilitat vanzarea cateva detalii despre masina si postam aici!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 2011, timbrul de mediu este 150E, nu 200

Un comentariu am si eu, legat de timbrul asta de mediu. In aprilie 2014 am platit 290 de lei pentru un b7 2.0 tdi din 2011 iar acum in decembrie am inlocuit passatul cu un a4 din 2012 tot 2.0 tdi la care am platit 320 de lei asa ca nu stiu ce sa zic de sutele alea de euro. Passat 178000 km si audi 127000 km la data calcularii taxei, daca are vreo importanta numarul kilometrilor.

Modificat de maidanez
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina in cauza nu costa in nici un caz 12.000 Euro; Valoarea ei este de 12.000 euro + TVA (adica 14490 euro).

Pentru o masina de 4 ani nu mi se pare un pret atat de dubios (40-50% din valoarea de nou, probabil). Daca as privi din prisma celor care cauta "full la 11.000, cu 90.000km" as zice ca este un pret exorbitant. Parerea mea este ca pretul este in piata si ca se pot gasi si variante mai dotate la pretul acesta.

asa zic si eu, pretul e foarte mare in conditiile in care se gasesc suficiente B7 cu 10 mii euro

nu conteaza cati ani are, cati km are, ceea ce conteaza e pretul pietei care ofera multe alternative mai ieftine

4500 euro in plus inseamna inca jumatate de masina, nu merita

Modificat de bogdan_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O pondere mare in calculul timbrului o au emisiile de CO2. La mine, fiind 2.0 tdi 170 ps, 4 motion emisiile sunt ceva mai mari decat la 2.0 140 si de aici diferenta asta! Deci dc ar avea de platit mai putin, cu atat mai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita 9700 euro un Passat berlina B7 1.4TSI 122cp; af 2012; 72.000km; echipare de baza (cred ca trendline); istoric complect; revizii numai in reprezentanta (deh garantia)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are putini km. Daca sunt reali asa si asa. Pretul e cam normal fata de acei km. Dar trebuie verificate si ce dotari are ce probleme si cati km.

Sigur gasesti mai bine dotate si la km aproximativi.

Modificat de Ionut_CC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune anuntul sa vedem si noi despre ce e vorba. Cel putin mie ceva mi se pare ciudat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este de pe net, firma unde lucreaza sotia vand cateva masini printre care un Passat B7 si un Insignia.

Passat-ul: 1.4 TSI 72.000km echipare de baza fara alte adaugiri la 9700 euro, af 2012 cv manuala 6 tr

Insignia: 2.0 diesel 134.000 km 96kw echipare Elegance cu cateva adaugiri la 8500 euro, af 2011 cv manuala 6 tr

 

Passat B7 - conform VIN

 

2H0 Without "drive select
9WL Multimedia socket for external audio source
1E1 Activated carbon canister
3B4 Child seat anchor for child seat system ISOFIX
9TC Additional reflectors (door area)
4UE Air bag for driver and front seat passenger
8ZH Antenna for AM/FM reception, "diversity"
7AA Electronic vehicle immobilization device
QH0 Without voice control
9M0 Without auxiliary/parking heater
3H0 Without backrest release for front seats
TU0 4-cylinder gasoline engine 1.4 L unit 03C.K
J1P Battery 220 A (44 Ah)
NY0 Standard battery/alternator capacity
5C0 Without special body measures
K8B Notchback
3P1 Bracket for first aid kit and warning triangle
1ZM Disc brakes, front (Geomet D)
1KW Disc brakes, rear
1AT Electronic stabilization program (ESP)
4L2 Dipping breakaway interior rear view mirror
2JB Standard bumpers
KA0 Without camera systems/accident sensors
QK0 Without camera without distance sensor
5D1 Carrier frequency 433.92 MHz-434.42 Mhz
4W0 Without cassette and CD storage unit
7A0 Without CD changer/CD player
7QA Without CD/DVD for navigation
6E3 Front center armrest
3I5 Center console
3C7 3-point seat belt for center rear seat
QA0 Without child seat
QJ1 Chrome work package
0Y1 Standard climatic zones
UP0 Analog clock
QR0 Without compass/traffic sign display/traffic signs recognition
B0A Component parts set without country-specific design requirement
FE0 Without country code (no DVD player in vehicle)
8T0 Without cruise control system
6Y9 W/o cruise control speed limit system
4M3 Cup holder
FC0 Without customized installation
2A0 Without delivery equipment
1Y0 Without differential lock
4K3 Radio remote controlled central locking
3LC Door and side trim panel in foam film and woven fabric
QN0 Without drawers under front seats
1X0 Front wheel drive
AV1 Driving on the right
UF0 Without electric interface
7MQ Emissions standard, EU5 mod
8Z5 Not hot country
D4X 4-cylinder SI engine 1.4 l/90 KW TSI (TU0/TL1/TM5)
A8B Basic equipment
0P1 Rear side exhaust tailpipe
6XN Exterior mirrors: electrically adjustable, separately heated
6A0 Without fire extinguisher
1T2 Warning triangle
0TA Without floor mats
8WA Without front fog light
6W1 License plate carrier front (large)
3TB Standard seat, front left
3SB Standard seat, front right
1SA Without additional front underbody guard
1Z0 Initial standard fuel filling
1A2 Fuel system for SI engine with direct injection (FSI)
6Q1 Plastic gearshift knob/handle
C31 Operating permit, alteration 
Generators 8GG Alternator 110 A
8K1 Separate daytime running lights
8ID Halogen twin headlights
8X0 Without headlight washer system
8Q1 Headlight-range adjustment
5ZJ Front headrests
7E0 W/o heat accumulator/auxiliary heating
9T0 Without heated washer nozzles
9AK Climatronic with impact pressure
UG6 Hill hold control
8Y1 Two-tone horn
7TM Decorative inserts
0EM Installation differentiation for transmission MQ 200
1VG Installation parts for four-cylinder engine
U5A Instrument insert, km/h speedometer
6T0 Without interior light in footwell
5SL Left exterior mirror: aspherical
4SB Vanity mirror left
KL0 Standard license plate lighting
8G0 Without light assistant
4E2 Tailgate/trunk lid release from inside (electrically)
1PA Standard wheel bolts
6SE Flat needle-punched trunk floor covering
7P0 Without lumbar support in seat backrests
0FG Mosel manufacturing sequence
1Q0 Without mass damper for steering wheel
6NC Molding roof liner
4ZE Black moldings
9Q5 Multi-function display with control
7Q0 Without navigation device
9Z0 Operating voltage 12V
3ZB 3-point seat belts, outer rear with ECE label
0XH Information kit in Romanian
5K7 Transport protection film (minimum protection) with additional transport protection measures
7X0 Without park distance control
UH2 Parking brake
3CA Without partition
VF0 Standard pedal cluster
9F0 Without sound combination for rotating emergency light and radio antenna preparation
9D0 Without preparation for two-way radio installation
4B1 Protective side molding
6KJ Radiator grille with chrome-plated strip
8AE Radio "RCD310 MP3"
8S5 Two reading lights front
3GA Without cargo area
8TC Rear fog light for driving on the right
3Q6 Three rear headrests
6P1 License plate carrier rear (ECE)
3NU Rear seat bench unsplit, backrest split folding with center armrest
5J0 Without rear spoiler
VC0 W/o remote-controlled garage door opener
EM0 Without Rest Assist
3QT 3-point seat belts with tensioner and height adjustment, front
5RQ Right exterior mirror: convex
4TE Vanity mirror, right
3Y0 Without roll-up sun screen
3FA Without roof insert (standard roof)
3S0 Without roof rails/roof load rack
7M0 Plastic scuff plates in door apertures
3L3 Manual height adjustment for front seats
9P1 Seat belt reminder, electric contact in buckle
N4C Fabric seat covering
4A0 Without seat heater
4D0 Without seat ventilation/massage seat
8FA Without second battery
QG1 Service interval prolongation
G07 Front shock absorption
1JA Rear shock absorption, basic design 1
4X3 Side air bag front with curtain air bag
4KC Side and rear windows in heat-insulating glass
7Y0 Without lane change assistant
3X0 Without load-through provision
9JB Smoking package, ashtray front and rear
7B6 12-volt socket(s)
1G2 Steel spare wheel with original equipment tires
8RM 8 speakers (passive)
9A0 Without taxi alarm system
E0A No special edition
0SS Labels/plates in English and French
3M0 Without special measures
7L3 Without start/stop system without regenerative braking
1N3 Speed-related variable steering assist (Servotronic)
L0L Left-hand drive vehicle
1ME Steering wheel
EA0 Without subsequent warranty
8SG Standard taillight assemblies (type 2)
9W0 W/o car phone preparation/installation
6M0 Without tie down straps/net/pocket
7K0 Without tire pressure warning light
V0A Tires w/o specification of tire brand
H2F Tires 205/55 R16 91H
1S1 Tool kit and jack
1D0 Without trailer hitch
NT0 Transit coating (type 1)
G0K 6-speed manual transmission
0G4 Cable gearshift
2P1 Plastic trunk sill protection
QV0 W/o TV reception/digital radio reception
B43 Type approval Romania
NS0 Without umbrella(s)
0DI Vehicle class differentiation -360-
F0A No special purpose vehicle, standard equipment
7G0 Without preparation for VTS
L01 Suspension range 1
0YC Weight range 3
1NH Full wheel covers
CZ0 Steel wheels 6.5J x 16
4GF Windshield in heat-insulating glass
8N4 Windshield wiper intermittent control with potentiometer (four speeds)
PH2 Climatronic air conditioning system with automatic air recirculation mode activation via air quality sensor

 

Opel Insignia - conform VIN

 

VIN: W0LGM5EL6B1135238; Cod model: 0JM69; Cod ambalaj: MP61; Data fabricaţiei: 11.03.2011; Tip motor: A20DT; Serie motor: 17699941; Stil caroserie: M69 (Saloon) (Elegance / Exclusiv); E:Active (manual) Belts, driver & passenger front & front seat side, & roof side; L:A20DT (LBR); 1:Russelsheim 
01A = CAPITONAJ SCAUN NEGRU 
1AB = CULOARE CAPITONAJ PANOU UŞĂ NEGRU 
2A0 = PROFIL AMBUTISAT INTERIOR PORTIERĂ, ANTRACIT GRANULAR 
3A0 = PROFIL AMBUTISAT GRI ÎNGHEŢAT RAPID 
4AA = CAPITONAJ INTERIOR NEGRU 
A23 = PARBRIZ,REFLECTOR DE CĂLDURĂ 
A51 = BUZUNAR SCAUN FAŢĂ 
A69 = ELEMNET DE PRINDERE PRETENSIONATOR CENTURA DE SIGURANTA, FATA 
A6B = PENTRU SCAUN CU SINA DE GHIDARE REGLABILA PARTIAL MANUAL CU 6 CAI 
A70 = ZĂVOR, CENTURĂ DE SIGURANŢĂ CU DISPOZITIV DE TENSIONARE 
A90 = CAPOTĂ PORTBAGAJ,DEBLOCARE PRIN TELECOMANDĂ 
AEF = GEAMURI ELECTRICE, RIDICARE/COBORÂRE RAPIDĂ 
AER = GEAMURI ELECTRICE,SPATE 
AG5 = SCAUN FAŢĂ,VOLAN DREAPTA,DISPOZITIV MANUAL DE REGLARE A ÎNĂLŢIMII 
AHS = TETIERA ACTIVA CU 4 CAI 
AKN = GEAM DIN STICLĂ,ANTIORBIRE 
AKW = PARBRIZ,ANTIORBIRE 
APG = PENTRU SUPORT LOMBAR ELECTRIC CU 4 CAI 
ASV = SENZOR UMIDITATE 
ATG = INCHIDERE CENTRALIZATA CU TEELCOMANDA 
AXG = PENTRU GEAM ACŢIONAT CU BUTON DE SINGURĂ APĂSARE 
AY0 = AIRBAG, PLAFON, FAŢĂ 
AY5 = TETIERĂ,SPATE,STOFĂ, CENTRU 
B9K = CAPAC PLACĂ PRAG UŞĂ 
BAH = IMOBILIZATOR, ELECTRIC, VARIANTA 2 
BX6 = IDENTIFICARE PUNCT DE ÎNTRERUPERE JUMĂTATEA ANULUI DE FABRICAŢIE 2011 
C2B = LAMPĂ, ANS., INTERIOR, PODEA FAŢĂ 
C59 = DUZĂ,GURĂ DE AER SPATE 
C95 = LAMPĂ, ANS., PLAFON, CU LAMPĂ DE CITIT DUALĂ 
C99 = COMUTATOR DEZACTIVARE AIRBAG PASAGER 
CE1 = ŞTERGĂTOR,FAŢĂ,SISTEM CU IMPULSURI 
CE4 = SPĂLĂTOR FAR 
CJ2 = COMANDĂ CLIMATIZARE 
D61 = CUTIE DE DEPOZITARE, PARTE ŞOFER 
D7C = RAFT,PANOU DE BORD,LATERAL 
DA1 = COTIERĂ SCAUN SPATE, DEPOZITARE 
DD8 = PENTRU OGLINDĂ INTERIOARĂ HELIOMATICĂ 
DH6 = PARASOLAR CU OGLINDĂ ILUMINATĂ, RH-LH 
DK6 = CONSOLĂ PLAFON INTERIOR 
DT4 = SCRUMIERĂ ŞI BRICHETĂ (PACHET FUMĂTORI) 
EAC = CAPITONAJ SCAUN STOFA, DUNE 
FBD = ORNAMENT PORTIERĂ STOFĂ ATLANTIS 
FX3 = PORGRAM DE STABILITATE ELECTRONICĂ 
K09 = ALTERNATOR, 120 A 
K13 = SE FOLOSEŞTE CU FILTRU DE PARTICULE PENTRU SISTEMUL DE AVACUARE 
K34 = CONTROL CROAZIERĂ 
K3S = BATERIE,75 AH 
KA1 = PENTRU SCAUNE FAŢĂ ÎNCĂLZITE 
KPA = SE UTILIZEAZĂ CU PRIZĂ ELECTRICĂ DE PE CONSOLA FAŢĂ 
LBR = A20DT[LBR] MOTOR DIESEL 
LHD = VEHICUL CU VOLANUL PE PARTEA STÂNGĂ 
M53 = AMBREIAJ CU INTERBLOCARE 
MDE = PENTRU PANOU CHENAR GEAM CROMAT 
MF3 = CUTIE DE VITEZE MANUALĂ,6 VITEZE (M32-6 WR) 
MM3 = UTILIAZAT CU CUTIE DE VITEZE MANUALĂ 
N34 = ANS. VOLAN, TREI SPIŢE, PIELE 
N37 = COLOANĂ DIRECŢIE, AJUSTABILĂ, ACCES ŞI ÎNCLINARE 
N40 = SERVODIRECŢIE, RAPORT FIX 
NC0 = ECHIPAMENT, UNIUNEA EUROPEANĂ 
NE9 = SISTEM EMISII EEC 09 
Q60 = ROATĂ 18X8,ALUMINIU, 7 SPIŢE DUBLE 
QKD = ANVELOPE TOATE 245/45R18-96W 
QQ5 = PENTRU ROATĂ DE REZERVĂ DE DIMENSIUNE NORMALĂ 
T61 = PENTRU SISTEMUL DE LUMINI PE TIMP DE ZI 
T79 = PENTRU LĂMPI DE CEAŢĂ SPATE 
T96 = LAMPĂ DE CEAŢĂ FAŢĂ 
TR0 = LAMPĂ INTERIOARĂ, PLAFON, SPATE, CURTOAZIE ŞI CITIRE DUALĂ 
TR6 = REGLARE FAR, MANUALĂ 
TSP = ANS. LAMPĂ, INTERIOR PERSONALIZAT 
TSQ = LĂMPI INTERIOR DELUXE 
TT4 = FARURI, HALOGEN 
TTW = PENTRU FARURI AUTOMATE CU DETECTIE TUNEL 
U18 = ANS. VITEZOMETRU, KM/H 
U65 = DIFUZOR,7 
UAG = INFORMAŢII GRAFICE - MONOCROM 
UD5 = SENZOR, SISTEM PILOT DE PARCARE 
UDC = PENTRU CENTRU DE INFORMARE SOFER CU MATRICE MONOCROMA IN PUNCTE 
UH1 = AVERTIZARE CENTURĂ DE SIGURANŢĂ, VOLAN PE DREAPTA 
ULS = COMANDĂ ZĂVOR, COLOANA DE DIRECŢIE 
UPH = CU INTERFATA WIRELESS,RAZA SCURTA,REC. VOCE 
US3 = ANTENĂ DIVERSITATE 
UTJ = PENTRU SISTEM ANTIFURT 
UTR = CLAXON CU ALIMENTARE PROPRIE,SISTEM ANTIFURT 
UTT = PENTRU SISTEM ANTIFURT 
UTU = SENZOR,DETECTAREA ÎNCLINĂRII,SISTEM DE AVERTIZARE ANTIFURT 
UTV = SENZOR,MIŞCARE INTERIOARĂ 
UZZ = RADIO CD400 
V33 = TRUSĂ DE SCULE 
V83 = DECLARATIE VEHICUL - ORGANIZATIA CEE 
VG9 = CEARĂ DE PROTECŢIE 
VK8 = SUPORT, OCHELARI 
VRL = SPECIFICAŢIE OPEL / VAUXHALL - SUSPENSIE FAŢĂ ORIZONTALĂ 
W1Y = PENTRU FUNCŢIONAREA RADIO A VOLANULUI 
W7Z = ECHIPAMENT, IARNĂ 
WGA = ECHIPAMENT APARAT RECEPTOR, RADIO 
XL4 = SET PROTECŢIE ŞASIU,LUMINĂ 
XL8 = PENTRU FRECVENŢA DE 433 MHZ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passatul nu are dotari de confort deloc (ca si cum ai lua o dacie - motor, roti, caroserie).

Daca tot dai niste bani macar sa ai confort - macar mediu daca nu top.

parerea mea e ca nu merita banii chiar daca e sub 10k. Cum spunea colegul mai sus gasesti cu dotari mai bune si nu cu mult mai multi bani.

Despre Opel nu imi dau cu parerea.

apropo de decodarea VIN ului de unde ai detaliile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de Passat de la mine.

Opel'ul nu stiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai e cheala ! Km nu sunt trecuti in anunt. Tu n o s o vinzi niciodata apoi ! Break fara optiuni moarte sigura :)

Pai e cheala ! Km nu sunt trecuti in anunt. Tu n o s o vinzi niciodata apoi ! Break fara optiuni moarte sigura :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt trecuti km in anunt : 106 378. Nu stiu insa care este provenienta ei.

Oferta 6 luni garantie (cutie si motor parca).

Daca km sunt reali si masina in stare f. buna pretul este corect ?

Dupa mine ii lipsesc 2 optiuni : xenon si navigatie.Nu vreau piele si cutie automata. Ce i-ar mai trebui sa fie decenta ?

As dori sedan insa nu gasesc altceva in acest buget si cu acesti km.

Modificat de andreipopa63
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sedanul este mai scump cu 1000 -1500 euro daca ar avea aceleasi dotari/an sau acelasi pret mai vechi 12 ani. Eu am optat pt o masina cu multi km si an cat mai bun, decat sa ma prosteasca unu cu km. Am vazut 4 samsari si am cumparat pana la urma prin ceva cunoscut. 7.2012 193 k km cu multe dotari, frane, distributie, anvelope noi 12200 inmatriculat. La 10-12 mii euro B7 diesel sunt cam de la firme de inchirieri, distributie medicamente, taxi.

Are panoramic si suspensii reglabile pe care nu mi le doream   :)  ...pe bune  . Piticii mei au fost parbriz degivrat si carlig remorca, dar nu am gasit, defapt am gasit una cu probleme (dupa parerea mea).


Ce parere aveti despre masina din anuntul de mai jos ?

 

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-ID7GeAYf.html#d597a2992b

 

Un sedan cu aceeasi configurare la ei este aprox 15000 euro.

 

Multumesc.

masina aia era la vanzare si la inceputul lui decembrie cand cautam eu


http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7GfsRR.html#29ce8fe826

 

uite, inca nu si-a gasit cumparator

Modificat de yuk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!