Jump to content

Probleme inchidere centralizata si lumina usa


Dobre
 Share

Postare recomandată

Multumesc Kelu ,sper ca Sambata sa am timp pt a desface sa vad cum sta treaba si la usa stg fata,revin cu raspuns dupa ,o seara buna.

Modificat de S.Calin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sergi - ce eroare ai stocata pe inchidere ?

Vezi problema sa nu fie chiar din acel butuc de la sofer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit recent un topic si acolo era vb tot de o astfel de problema si parca explica cineva ca problema lui,la fel ca a lui sergi,era de la acel butuc defect care a ramas blocat pe deschis si astfel i se deschideau geamurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, sunt tot felul de defecte, legate de switch-urile de comanda a inchiderii/dechiderii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc mult pentru sfaturi. ceea ce ma mira este ca butucul respectiv este defect de trei ani si eu nu am mai bagat cheia in el de mult. Mai mult, butucul practic iese din locasul lui foarte usor.. e complet deconectat. Intrebare : este posibil ca unul din ceilalti butuci care mai functionau sa se fi dus ?. pentru ca mie imi functioneaza totusi la inchidere si deschidere amandoi butucii buni....

Modificat de sergi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In yala masinii sunt 3 sau 4 switch-uri mai mici .e posibi sa se fi dus unul dintre aceia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,rog pe cineva sa-mi scrie pentru masina din semnatura unde sunt "ascunse" suruburile de la usa stg fata(eventual o schita) pentru a putea desface panoul cu tapiteria,multumesc.

Modificat de S.Calin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,am rezolvat si eu azi switch-ul din yala usa stg fata,a fost defect. Stiind ca se gasesc greu l-am desfacut cu speranta ca o sa-l repar iar inauntru lamela si arculetul "jucau ca la nunta",adica nu mai erau la locul lor plus ca piciorusul acela micut pe care se apasa era rupt.Mi-am zis ca nu am ce face decat sa montez totul inapoi pana imi voi face rost de unul nou,dar m-am ambitionat si am refacut un alt piciorus dintr-un plastic ceva mai tare si cu ajutorul unui set de pile mici si cu muuuulta rabdare.Dupa ce l-am prins inapoi pe yala i-am verificat functionalitatea cu aparatul de masura(pinii 3 si 8 de la mufa)dupa care am remontat totul inapoi pe usa zicandu-mi in final ca am rezolvat-o si pe asta,in final am facut un test totul fiind in regula .Multumesc tuturor pentru ajutor,weekend placut .

Modificat de S.Calin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut, am si eu o mica problema la un passat 1.9 tdi din 98, am desfacut azi toate fetele la usi sa le curat, si dupa ce le-am pus la loc pe toate cand dau pe butonul de inchis de pe cheie se inchid 3 usi, fara stanga fata, daca insist de 5-10 ori chiar, deschizand si inchizand pana la urma se inchide si a 4-a, ce ar trebui sa fac? masina este cu volan dreapta.

Modificat de pustiukid
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica firele din mansonul de cauciuc, dintre usa si stalp. Daca sunt ok, trebuie data jos yala, refacute lipiturile de pe ea si curatat colectorul motorasului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, ma intereseaza daca schimba cineva switchurile de la usi in Prahova,Ploiesti s-au Valenii De Munte,la masina din semnatura, va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Prahova nu stiu sa fie cineva care sa te ajute cu operatiunea asta. La Brasov este userul Hremus care te poate ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si eu am probleme cu usa soferului la golful meu. Cand e deschisa nu se mai aprinde martorul in bord, plafoniera si nici sunetul pentru lumini aprinse nu se mai aude. Daca apare cineva in Ploiesti care ma poate ajuta si pe mine......va multumesc frumos !!!

Modificat de gr33ndog
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Switch stricat si/sau lipituri reci.

Ploiesti.... parca nu....consulta aria Prestari Servicii.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna,sunt petre,si am si eu o rugaminte la voi. am un vw passat variant 2001,tdi-pd 101 cp. si dupa ce deschi masina din telecomanda,se inchide singura ,fara ca eu sa-i mai dau alta comanda.face lucrul asta doar cand e cald afara. o deschid, intru in masina si se inchide singura,am patit si cu cheile in contact. daca stie cineva ce ar putea fi.va multumesc !! va las o adresa de email. petre_anusca @yahoo.com.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai switch-ul de la sofer defect si-sau lipituri reci pe placa de baza a yalei. Se demonteaza yala, se schimba switch-ul si se rezolva problema.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probleme la inchidere...cand actionez butonul de blocare usi din interior nu se inchid usile de pe partea stanga doar de pe partea dreapta inchidere pe cheie nu am !!!De unde sa incep?mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Stiti cumva unde as putea gasi microswitch-urile ce se afla in broasca de la usa masinii?

Atasez poze pt detalii, switchu mai mare e cel ce controleaza inchiderea/deschiderea usii ( a luminilor de interior) iar cel mai mic e din interioarul broastei, e lipit pe placa de baza; dupa cum se poate observa este defect si as vrea sa il schimb.

Va multumesc anticipat!

post-79994-0-78737800-1333556803_thumb.jpost-79994-0-09023900-1333556957_thumb.jpost-79994-0-83674800-1333556964_thumb.jpost-79994-0-11376500-1333556974_thumb.jpost-79994-0-56639400-1333556990_thumb.jpost-79994-0-26765300-1333557000_thumb.j

Modificat de C o s m i n
mutare in topic corespunzator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ala mare il gasesti la orice pravalie de componente electronice; de cel mic nu stiu, nu am dat de asa ceva pina acum.

o alta sursa posibila, cred, ar fi un mouse vechi, dar nu am in minte acum dimensiunile respective....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si la componente electronice si electrice si deocamdata nimic:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

www.tme.ro

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut ,am si eu o asemenea problema cu usa dreapta spate la un passat variant 2001,nu se deschide odata cu celelalte ,imi puteti da un numar de telefon a cuiva care se pricepe din Timisoara ?

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia legatura cu userul "danubius", e din timisoara, si te poate ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!