Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

da, merge - poti sa montezi immo2 sau immo3 - care au mai multe functii - cele VDO permit activarea Range, ace iluminate pe contact, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna Ziua 

 

 

Caut continut memorie ( dump ) pentru ceas maxi-dot 1j5 920 846 A. 

Modificat de AlinNicolae
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baieti, am ocazia sa iau niste ceasuri immo 3 minidot in mile. au deja activat range, ace.

ce presupune schimbul? km vor fi corelati cu cei actuali. trebuie adaptate cheile. dar se poate face ceva sa afiseze km/h ? se poate face schimb de folii (cea de pe masina in km/h sa o pun pe ceasurile de anglia) ?

 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, da... si da.

 

totul se face, asa incat, cu mici modificari - o sa fie ca cele actuale - doar martorul immo, pe foliile tale - daca ai immo2 - o sa fie in alta parte... de fapt nu o sa fie vizibil... fiind in turometru la tine, si in vitezometru la immo3.

 

in rest, totul ca de fabrica,

 

dupa modificare soft, se modifica si se activeaza iar Range, acele iluminate, martor tempomat - daca vrei sa lucreze la SET si nu la on/off... se fac km, se adapteaza pe masina si se scriu cipurile la chei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ah la imobilizator nu m-am gandit...

vanzatorul spune ca activeaza range ,ace si imi scrie km mei .

deci se rescriu cipurile cheilor (pe aparat special) sau se "imperecheaza" cheile cu masina prin una din cele 2 metode (in yala/contact sau cu VAGCOM) ?

cat ar costa manopera cu schimbul ?

 

inca o intrebare, conteaza daca sunt de diesel sau benzina (240 km/h si 7500 rpm), eu am 260km/h in bord

Modificat de Muale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge nimic cu cheia in contact.... aia e o parte din procedura de sincronizare a telecomenzii.....

 

se schimba soft, se refac km, etc... daca cel care iti trimite ceasurile, iti schimba si soft-ul pentru folia de Europa, care o ai tu... si iti face si restul - km, activari - atunci trebuie adaptate doar cu ecu, scrise cipurile la chei - se face cu VCDS-ul, daca ai codul pin. Acesta se poate afla... banuiesc ca ti-l trimite cel de la care iei ceasurile....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi de info, Florin

da, spune ca are si PIN.

sa vad cum arata, daca merita sa le iau. la mine display-ul face niste figuri cand e f cald dar asta e "boala lor" , nu ma astept sa rezolv prin schimbare cu unele SH.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur ca da.... daca schimbam soft, atunci sa nu ii mai faca nimic, ca il rezolvam.

 

in rest,... sigur ca da - niciunul nu mai este la prima tinerete..... si daca se vede cat de cat ok, atunci cumpara-l.

 

singura varianta cand vrei un afisaj impecabil.... este inlocuirea lui - se face si la minidot, pretul unuia bun/original este undeva in jurul sumei de 100 euro, la care se adauga transport, montaj.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua 

 

Caut foli immo 3  cu turometru de 7000 si vitezometru 130km la mijloc.  

Modificat de AlinNicolae
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza in aria dedicata, cel mai bine - la anunturi.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am obserav ulterior ca tu vrei pentru benzina iar eu am de diesel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numa vitezometru ma intereseaza 

Modificat de AlinNicolae
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La vdo folia e din doua bucati iar la bosch din una

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina din semnatura  , la ceasurile bord am codul  1j0 920 846 c.   Se potriveste 1 jo 920 825 c ?   Sau mai bine spus  ce coduri s-ar potrivi  ?  va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deoarece

 

825-ul este immo 2

 

826, 846, 926, 946 - sunt immo3 - asa cum e si masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Merg schimbate foliile de la bordul din poza nr 1 cu cele din poza nr 2 fara a modifica codarile ?

post-52227-0-70024900-1413886180_thumb.j

post-52227-0-37978300-1413886806_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca sunt si aceeasi generatie immo - ca sa fie pictogramele in aceleasi locatii - da, merg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!