Jump to content

Intrebari Superb 2


nsm
 Share

Postare recomandată

nu e ars, dar are filamentul scuturat. vezi becul de pozitie... desi ala e definit parking light..

sau semnalizarea desi hiperclick de astea nu am vazut arse

Becul de pozitie era ars. Dat fiind faptul ca am activ DRL-ul nu observam ca nu e aprins ...

 

Sau becul de cornering.

Nu e cornering...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cornering se foloseste becul de ceata si ala ar aparea Fog light

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9? Adica are si airbag-uri laterale spate standard?

Da, scrie Airbag pe bucata asta:

 

 

Airbag-uri spate sunt optionale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci inseamna ca are 7 standard, la fel ca toate. Frontale sofer si pasager, laterale sofer si pasager, genunchi sofer si cortina. Ma si miram sa vina cu 9 standard... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da 7, my bad, eu consideram cortina ca fiind 2 bucati, adica pentru fata si spate.

 

totusi, a vazut cineva sa scrie "airbag" sub bord ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cehii sunt baieti destepti, nu te chinuiesc... Au scris pe capacul lateral.

post-117093-0-79998900-1395935675_thumb.

Modificat de crisss7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ha, m-am uitat si eu acum, acolo e :)

 

Nu mi-a trecut prin cap sa studiez zona aia, m-am tot benoclat pe sub volan. Se vede sub plastice zona care incorporeaza airbagul....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT,cine ma ajuta cu un sfat: vreau sa activez lampile de pe portbagaj sa stea aprinse pe pozitie cu restul stopului! superb MY 2010 1.9TDI EURO4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu prea poti, pe portbagaj e lampa de ceata si cea de mers inapoi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DOAR PARTEA ROSIE ,NU SI MARSALIERUL!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai da, nu stiu daca gasesti in centrala electrica setare pentru activarea luminii de ceata la intensitate redusa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce vrea sa spuna Andrei este ca pe portbagaj este lampa de ceata si nu poti circula cu ea noaptea aprinsa tot timpul. Este foarte puternica si ai deranja pe cei din urma ta. Chiar si in conditii de ceata noaptea, folosirea ei in oras nu este recomandata. Doar extraurban, doar atunci cand intr-adevar este ceata deasa. Daca doresti, eventual poti monta becuri de pozitie in lampa de ceata (dar in acest fel anulezi scopul folosirii pe ceata).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiam ca se poate micsora intensitatea luminii atunci cand becurile respective functioneaZa odata cu pozitia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, cu conditia sa existe functia respectiva in centrala electrica a masinii.

Ca daca nu exista, nu ai ce sa ii faci, decat sa improvizezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Odata cu schimbarea cauciucurilor mecanicii mi-au recomandat si schimbarea amortizoarelor pe fata ca ar fi "curse". Din poze asa pare...

Ceva recomandari in materie de amortizoare?

post-4041-0-43234200-1396694640_thumb.jp

post-4041-0-14990100-1396694669_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot să fac o recomandare dar pot spune ce aș alege eu. OEM!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee de ce tip sunt (gaz, ulei)? Ceva recomandari, preturi, coduri etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe gaz. pentru cod, trebuie sa dai seria de sasiu la cineva care are acces la etka/etos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea sa le cam schimbi degeaba... Mai bine schimba mecanicii...Alea nu-s amortizoare scurse, citeste si cartea de utilizare a masinii in privinta asta...Vei avea surprize placute! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este uleiul ce unge tija amortizorului, dar e cam exagerat de mult pe acolo..... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

radioman are dreptate. Amortizorul are o mica scapare de ulei in functionare. Intr-o limita decenta nu afecteaza capacitatea de amortizare a acestuia. Mecanicii in general recomanda inlocuirea cum vad putin ulei curs pe tija. Important este sa monitorizezi evolutia petei de ulei. In cazul in care va trebui la un moment dat sa le schimbi si eu tot OE recomand. Chiar daca este fabricat de Sachs, Bilstein, Kayaba sau alt producator, ce se pune in amnalaj original are alta calitate (chiar daca acest fapt nu este recunoscut de producator).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru sugetii. Nici eu nu sunt convins ca trebuie schimbate... de aceia am pus si pozele.

Le urmaresc indeapropae...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu, discutia se poate extinde si la faptul daca in ambalajul OE e aceeasi piesa ca echiparea de pe linia de asamblare a vehiculului.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

safari hunter

 In cazul in care va trebui la un moment dat sa le schimbi si eu tot OE recomand. Chiar daca este fabricat de Sachs, Bilstein, Kayaba sau alt producator, ce se pune in amnalaj original are alta calitate (chiar daca acest fapt nu este recunoscut de producator).

Cum apreciezi diferenta? OEM deasupra sau sub nivelul acelora achizitionate After Market ? Adica Sachs sau oricare se va gandi sa vanda doar catre producatorii de autoturisme si nu si catre piata de desfacere AM?

Spun asta pentru ca amortizoarele fata cu care a fost livrata masina au avut un randament de 72%, iar cele AM, tot Sachs, 84% masurate pe acelasi stand.

Cred ca mai curand suspiciunea ta se indreapta in zona IBM (ieftin, bun si sa tina mult).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce vrei sa spui ca cele OEM au randament de 72%? Imediat ce ai cumparat masina, ai mers la tester si ti-a aratat 72%? Sau ai mers dupa 2 ani la ITP si ai observat 72%?

Nu se intelege

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!