Jump to content

pozitii polo 9n


teh
 Share

Postare recomandată

Salutare

Am o problema la pozitiile spate. Ele sunt rotunde formate din 2 parti. Partile de sus cateodata merg, cateodata nu. Numai ca asta nu se intampla simultan. De exemplu, in seara asta, mergea pe stanga si pe dreapta nu. Partile de jos au mers tot timpul. A mai avut cineva problema asta sau stiti care ar putea fi cauza? Daca nu se aprindeau deloc eram mai linistit si schimbam becurile. Acum nu stiu ce sa fac. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate ai vreun scurt pe undeva, face o atingere pe undeva. altceva nu stiu ce ar putea sa fie !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci cu ceata aprinsa nu se vad asa???

s37001351qm.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Scurt" adica scurt-circuit nu cred sa fie pentru ca acesta ar arde siguranta sau firele. Mai degraba un soclu usor oxidat sau bec deplasat din soclu datorita socurilor mecanice (gropi). Incearca sa dai o palma peste stop sa vezi daca se aprinde atunci. Daca da e un contact electric imperfect.

PS: Topicul cred ca mergea mai bine integrat la "Discutii generale" pentru ca nu discuta chiar problematica configuratiei blocurilor optice spate ale lui Polo ci o problema generala. Acum nu-i bai dar pe viitor tine, te rog eu, cont de chestiunea asta. Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am patit la fel....Contact imperfect.Se rezolva cu ciocanit usor in stop pana a cedat becu si l-am schimbat.Scurt nu e ca se duceau sigurantele,ce te sfatuiesc:desfa stopu,da jos placa cu becuri ,reinfileteaza-le si da cu spray contact pe la mufele electrice...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o rezolva cu ciocanituri, mai bine: desfaci ansamblul, scoti becul, strangi putin soclul si-l pui inapoi. Mare lucru...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poate explica cineva pe scurt cum scot becurile pe spate va rog?

andREI: am inteles :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat. nu scria in carte dar n-a fost mare filosofie. becurile erau arse, numai ca din cand in cand se mai aseza filamentul ala bine si de aia le mai vedeam luminand. acum ca am demontat farul am o intrebare: becurile de la semnalizare sunt invelite intr-o folie galbena. la mine folia aia e destul de coapta si cojita. ar trebui sa le schimb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 years later...

Edit: Exista arie de vanzari unde gasesti tot ce vrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!