Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

bandouri vopsite?

sau macar un dressing sa nu se mai vada acele cerculete (cel spate)

Link către comentariu

Intra la retusuri alaturi de manere...:) la fel cum la retusuri intra si o fusta de V6 originala daca o prind la pret bun...

Link către comentariu

eu cred ca e ok culoarea.

galben, rosu... nu cred ca are rost, strica aspectul clasic al masinii.

 

 

Multumesc...

Cum zice si Vali...am vrut sa ramana o masina cat de cat "curata" fara elemente sau culori care sa iasa in evidenta...

Totodata pot spune ca am ajuns la final de drum cu modificarile exterioare...inafara de mici retusuri masina asa va ramane...

 

corect, mai ales la o masina unde se pastreaza un aspect stock. Poate la cele care sunt modificate si se indeapta spre un aspect sport.... da.

Link către comentariu

Frumos Laur :icon_thumleft: 

Iar jantele dau foarte bine pe masina, o alegere bine facuta...cred ca am mai zis asta odata :D

Link către comentariu

Merci Dan...ma bucur ca e cineva care ma intelege cu trecerea de la Montreal la Spyder :))

Link către comentariu

Parerea mea, fara suparare, ca Montreal 2 sunt mult mai frumoase. Sunt singurele care se apropie de cele de Ed.35, care sunt orgasmice...:D Cred ca in top 3 cele mai frumoase jante ever,,,

Link către comentariu

Perfect de acord...sunt foarte frumoase...daca exista simetrie intre numarul gaurilor si numarul bratelor erau si acum pe masina :)

Link către comentariu

frumos - parca ai etrieri si portetrieri noi.

jantele... chestie de gusturi - si eu sunt fan montreal - din cele de 16, dar nici astea nu sunt rele.

Link către comentariu

Merci Florine...asta a fost si ideea...sa para noi...nu vopsiti :)

Culmea...si eu sunt fan Montreal II...doar ca in configuratia actauala nu se potriveau asa bine :)

Link către comentariu

Ai facut o treaba f buna, dar eu as fi mers pe negru :d

Jantele dau frumos pe masina, ai facut o alegere buna !

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Ai muncit putin la dat jos si pus inapoi etrierii, dar a iesit frumos. Jantele sunt chestie de gust, dar mai presus de toate conteaza tie sa iti placa cel mai mult. Mie mai multi prieteni mi-au spus ca eu nu vad triplele de la volan, sau jantele, dar eu cand ma urc in masina le vad :).

Link către comentariu

Adevarat...eu mai mult o vad de la balcon decat sa merg cu ea...deci nu se pune :))

Montatul/demontatul e floare la ureche...cel mai greu mi s-a parut curatatul...

Laur...daca ii faceam negri riscam sa nu vada nimeni ca am muncit 2 zile :))

Link către comentariu

daca ii faceam negri riscam sa nu vada nimeni ca am muncit 2 zile :))

Da, dar ieseau mai mult in evidenta jantele ! Nu stiu cum va ia voua asa mult, ca la mine intr-o ora sunt gata…cu tot cu curatat…dar fara demontat etrieri, ii vopsesc cu pensula si rotile le montez imediat la loc, pt ca atata tim cat nu misti masina vopseaua ramane acolo si se usuca, iar eu pot astepta sa se usuce linistit in casa ~ 12 ore ; ce-i drept am prins si putina dexteritate…schimb mereu singur rotile, si am vopsit de vreo 10 ori pana acuma ;

Link către comentariu

Asta e vopseaua...

Ce sa zic...ma misc mai incet eu....nu imi place sa ma grabesc...nici nu aveam de ce :))

Nu te gandi ca am lucrat 2 zile non stop...ma duceam pe la 1..2 in sema si plecam pe la 5...6...

Si eu tot cu pensula am vopsit...3 maini...primele 2 maini fara discuri si placute si a 3-a mana am dat-o cu totul montat...

Aici nu cred ca este vorba de dexteritate...e vorba de cum lucreaza fiecare...nu imi place sa lucrez pe repezeala...

Link către comentariu

 

daca ii faceam negri riscam sa nu vada nimeni ca am muncit 2 zile :))

Da, dar ieseau mai mult in evidenta jantele ! 

 

 

 

Bine punctat bgd...plus ca si masina este neagra :) acum s-a facut alegerea conteaza ca iti plac tie.

Link către comentariu

Bun...m-ati prins...adevarul e ca nu ma pricep eu la ce culori dau bine...masina neagra...trebuie etrieri negrii...vreau sa para rea...trebuie rosii...etc... :P

Am ales culoarea cu care au iesit din fabrica...fara sa ma gandesc prea mult ce da bine si ce nu da :))

Link către comentariu

Acum urmeaza textele de genul important e sa iti placa tie bla bla bla…ideea este ca si eu cand am schimbat jantele cu cele de FR care mi se par cele mai frumoase jante pe 16 in opinia mea, mi-a sarit in ochi ca e ceva in neregula…si te poti uita in topicul meu sa vezi, in cazul in care iti place, le poti face si tu negre ; ideea e ca jantele sunt mult mai de efect daca ochiul nu iti este distras de culoarea etrierului ; daca iti place, no problem ! Dar daca nu, eu zic sa nu mergi pe premisa " aaa…am muncit la ele 3 zile, clar nu o mai iau de la capat, las ca merge si asa " ! Fa exact cum iti place ! Daca vrei iti dau vopsea de la mine sa le faci…ca mai am 3 sferturi de cutie! Dai 2 straturi peste alea si totu e ok, daca vrei te pot ajuta, sa vezi ca in 40 min e gata fara repezeala ; asta daca nu se rupe cricu sau se intampla alte minunatii cum patesc eu de obicei :))

Link către comentariu

Nici nu ma gandesc :))

Am incredere ca daca cei din fabrica le-au facut argintii...argintii e cel mai bine :))

Si stai linistit...cat crezi ca vor rezista...se va depune imediat praful de la placute pe ei...si nu te gandi ca voi sta sa ii curat zilnic :))

Link către comentariu

Aaa da? Pai atunci de ce nu ai lasat toata masina stock cum a venit din fabrica ? :))

Eh, lasa ca ai destul loc prin jantele astea sa le cureti…si daca vrei sa fii profi si ai bani de investit in solutii, iei un sonax full efect wheel cleaner si sa vezi cum curge sangre din ele :))

P.s : chiar au fost argintii din fabrica ?!

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu

Pai inafara de faruri si grila totul e de fabrica...upgrade-uri  dar de fabrica :P

Link către comentariu

da, de fabrica sunt argintii - si nu doar la VAG, la majoritatea masinilor.

 

in poza etrier schimbat de mine la masina de am avut-o inaintea Borei. Schimbat cu OEM coreean.

culoarea este cea cu care au venit in cutie.

post-50507-0-06425800-1430202928_thumb.j

Link către comentariu

Dapp...aplicat la pensula...

Vali sa stii ca ai dreptate...abia cand am pus janta am realizat cat se vede de fapt din lucrare :))

attachicon.gif20150426_175248.jpg

 

Ehe...am pus de ceva timp senzorii...numai ca nu m-am mai laudat aici...

Am scris pe tehnic...

Sunt multumiti de ei...isi fac treaba...

 

vopseste capacelele de pe prezoane cu spray gri metal.. efect garantat :)

 

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!