Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Pai nu ne tinem si noi de prostii?:D

post-14266-13771738013663_thumb.jpg

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Dapp...si ma chinui cu ea acum ca am inteles ca trebuie pastrat bratul de la cea veche ca sa vezi ok...

Link către comentariu

mda...o modificare care chiar merita,arata frumos cu amandoua oglinzi egale..like

Link către comentariu

Arata mult mai bine cu oglinda mare pe dreapta. Cat a costat? Si eu vreau sa o schimb. Sunt curios cum faci modificarea. Sa ne spui si noua :)

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Mmm. Da, cred ca arata bine. Asteptam sa reusesti, sa vedem :d. Eu unul nu-mi bat capul cu modificarea asta..cel putin pana nu vad ceva care sa ma convinga :))

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Done...eu am vrut de mult asta...dar eram un pic speriat ca multi se plangeau ca nu se vede bine...dar cel de la care am cumparat-o...mi-a vandut si pontul...si nu stiu cum vad altii dar la mine se vede perfect...

 

post-14266-0-78130800-1377186383_thumb.j post-14266-0-56306500-1377186381_thumb.j

 

Combinatia este sa iti pastrezi bratul tau...si sa muti restul pe bratul tau...este un pic de munca dar merita...

Daca tot am desfacut acolo am verificat si clemele de la geam...am avut o surpriza placuta

 

post-14266-0-80692000-1377186534_thumb.j post-14266-0-04876700-1377186536_thumb.j

 

Multumesc lui Razvan (Kelu) pentru oglinda si pont :)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Merci merci..mai am putin si ajung unde vreau :-D

post-14266-13771874185498_thumb.jpg

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Cand ne luam oglinzi ne zici si noua pontul? :))

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pai am zis..trebuie pastrat bratul vechi...tre sa ajungi in stadiul asta

post-14266-13771907924669_thumb.jpg

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

am si eu o oglinda dreapta mare de Anglia, dar m-am chinuit pana m-am lasat pagubas, de frica sa nu se vada sau sa nu o stric pe cea mica sa nu mai am nici una din 2 :-S.

Impartaseste si cu noi, te rugam, secretul desfacerii bratului :D  :icon_idea:

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Mai mare secret nu este...tine in primul rand de pricepere...

Operatiunea se poate face direct cu oglinda pe masina...dar eu am dat-o jos ca am lucrat in casa...nu stiu daca chiar era necesar totul dar eu va zic cum am facut...

Am dat jos oglinda de pe masina...asta cred ca stiti cum se face...dupa care m-am apucat sa o dezmembrez...am dat sticla...motorasul...dupa care capacul...nu va pot spune cum am dat capacul jos ca m-am chinuit putin...am tras in toate directiile...si pana la urma a iesit...nu stiu exact cum :))

Se decableaza tot...se scoate inclusiv mufa de la motoras...

post-14266-0-72996900-1377200639_thumb.j

Dupa care...partea cea mai grea...este scoaterea acestei seibi...care eu cred ca este de unica folosinta...daca ar fi de cumparat...ar fi foarte simpla treaba...ea trebuie scoasa intacta si refolosita...

post-14266-0-11090500-1377200785_thumb.j

Dupa ce ati scos saiba..intacta...e floare la ureche...se asambleaza totul la loc si se pune pe masina...

ambele oglinzi trebuie sa arate asa ...ca sa fie treaba treaba :)

post-14266-0-66979500-1377200890_thumb.j

Practic se schimba bratul dupa una pe alta...acesta este bratul...dupa ce am reusit sa scot saiba vietii...

post-14266-0-74644500-1377201151_thumb.j post-14266-0-57413000-1377201196_thumb.j

Chiar nu este greu...daca s-ar gasi saiba aia de cumparat separat...ar fi foarte simplu...

Mai gasiti detalii si aici  http://www.motor-talk.de/blogs/tobis-blog/grosse-ohren-fuer-wenig-geld-t2791040.html

Rezultatul...pentru mine este foarte satisfacator...oglinda chiar este de acolo...imi pare ceva normal ca oglinda sa fie mare...vizibilitate...nu imi dau seama daca este mai bine...dar pot spune ca nu se vede mai prost ca inainte...

post-14266-0-39846400-1377201689_thumb.j

 

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Gata, ma apuc de treaba (luna viitoare).

Tot atunci iti dau ceva ceara sa "fuga" apa si la tine :)

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13772021651753_thumb.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Astept ziua de maine sa vad ce am spalat noi pe intuneric :))

Pana vii din concediu ma interesez poate se gaseste saiba vietii de cumparat...

Concediu placut ;)

Link către comentariu

Vezi si la colegul care avea de vanzare elemente de fixare. Daca e, comanda-mi si mie cativa braduti ce tin fata de usa...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Foarte tare ca ai ramas cu bratul tau. Poti pune o poza din masina ca sa vad cum "bate" oglinda?

Arata mult mai bine acum masina cu ambele oglinzi mari :D

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Am avut intentia sa fac o poza dar nu se vede prea bine...

Cel mai bine poate spune @Muale...el are pe brat de Anglia...si cand s-a urcat in masina l-am vazut ca a zambit...deci de vede mai bine ca pe bratul de Anglia...

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Deci clar vezi mai bine decat mine :D

Modificat de redline1619
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Clar...ideea e ca nu vad mai rau ca inainte...asta ma intereseaza...

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk 2

Link către comentariu

treaba cu vazutul variaza in functie de pozitia scaunului. eu fiind mai inalt , vad bine in oglinda. cineva mai mic nu vede masina deloc.

avand acasa si oglinda mica, voi face si eu schimbul din 2 motive: sa vada si prietena cand conduce si sa nu stau cu oglinda virata la maxim (ramane un spatiu inestetic la carcasa

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

S-or fi gandit ca te strecori mai bine prin locuri mai stramte...dar sa fim serioi...cine trece la mm de un zid sau un alt obstacol...

Ma bucur ca va place...si mie imi place cum arata cu ambele oglinzi mari :)

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!