Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

am rezolvat pe jumate sa zic asa...mi-am luat bara originala...dar trebuie sa o vopsesc...stii undeva mai ieftin asa?:))

Link către comentariu

depinde ce inseamna la tine ieftin... :P nu stiu sub 3-4 mil e peste tot...am auzit de niste combinatii sa platesti manopera si vii cu vopseaua ta dar nu stiu cum iese.

si eu as avea de vopsit cate ceva...daca gasesti undeva poate face reducere la mai multe elemente :))

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

ieftin inseamna la vreo 2 mil:))dar nah..slabe sanse...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

pai daca mai e valabila super oferta pana luna viitoare...fac cinste:d

asta daca intre timp nu rezolv peaici...ideea e ca io am un prieten vopsitor ...doar ca nu avem nici unde...nici cu ce...

tot el mi-a vopsit si aripa...dar s-a cam chinuit...iar la bara a zis ca e suprafata mare si sunt sanse mai mari sa se puna gunoaie:(

Link către comentariu

Eu te anunt cand am drum spre CT si tu imi spui daca vrei sau nu :icon_thumleft:

Link către comentariu

Razvan (poluam topicul dar e in scopuri nobile) tu ai vopsit acolo,face calumea? Cuptor,nuanta...?

Link către comentariu

Nu se supara, garantez eu :)).

Da eu am fost multumit. Chiar sapt asta o sa isi vopseasca si mama bara fata la ei. La masina ei culoarea este un visiniu mai sensibil si o sa vad ce iese pentru un feedback cat mai bun. La negru nu e asa greu de vopsit ca e culoare inchisa nu se vad umbre pe ea, deaia zic eu ca nu e nevoie sa fie masina acolo. Poate doar daca era vreun Black Pearl Efect sau ceva mai deochiat :D

La tine bleumarin fiind si ceva mai deschis, ar putea sa fie diferente. Va tin la curent.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Razvane...poate nu tiai dat seama ca o port eu mai murdara asa sa nu intoarca lumea ochii dupa ea...:-)) dar chiar black magic pearl effect este:-D LC9Z este codul culorii...:-)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Pai o spalare ar merita si ea :). Sa se bucure si ea de saptamana asta fara ploi...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

da...si mai mi-o si zgarie aia cand o sterg:))

ai sa razi..dar am avut o perioada cand nu o spalam...ca era bara vopsita prost...si cand dadeau aia cu jetu...se mai exfolia din vopsea:))

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

o stergi tu sau nu o stergi si te joci cu nervii lor. ii pui sa o mai spele odata pt ca atunci cand se usuca se vede faptul ca spalatul asta cu spuma nu curata bine.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

da..inca un motiv pentru care regret ca nu stau la curte:))

Link către comentariu

ai sa razi..dar am avut o perioada cand nu o spalam...ca era bara vopsita prost...si cand dadeau aia cu jetu...se mai exfolia din vopsea:))

Am patit si eu asa.... daca nu pregatesc bine bara si nu folosesc produsele care trebuie, asa se intampla.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Laurentiu_LWR

A venit iepurasul pentru LWR-itza mea

asa ceva post-14266-0-75170500-1333381760_thumb.j se va inlocui cat de curand cu asa ceva post-14266-0-04101100-1333381817_thumb.j

dupa multe cautari...cereri oferte de pret etc...mi-am luat in sfarsit EGR,marca Wahler si arata foarte bine nou noutz:D

post-14266-0-26109200-1333381943_thumb.j

maine il montez...si sper sa se rezolve si problema cu norisorii de fum de la accelerari:D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Hristos a inviat!

Frumoasa masina si motor super,am avut ocazia sa merg cu o masina cu motor ca si al tau si am fost uimit...Ce face EGR??

Nenumarati km fara incidente!

Link către comentariu

adevarat a inviat...multumesc frumos

daca nu te uiti la consum...ramai placut impresionat de cum merge...

EGR-ul inca nu l-am schimbat ca nu am avut timp,iar o data cu el vreau sa schimb si toate O-ringurile de pe traseul TURBO-INTERCOOLER-EGR si sa curat si intercooler-ul...deci imi trebuie o zi intreaga si cu soare:D

EGR are rolul de am mai recicula din gazele arse...nu le trimite pe toate afara,mai baga si in motor o parte...

Link către comentariu

aha...atunci iti doresc sa vina cat mairepede ziua asteptata de tine si sa faci o treaba cat mai buna! Si eu trebuie sa curat intercoolerul si sa schimb furtunul de iesire pentru ca este fisurat (la alta masina nu la golf) dar nu prea stiu cum. Si astept si eu o zi cu soare :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

merci merci la fel....

cauta pe net...ca in general gasesti documentatie despre orice masina si daca ai si scule...nu te chinui prea mult;)

Link către comentariu

Si pentru ziua aia cu soare care o astept...am mai pregatit ceva...:D

am mers pe increderea constructorilor si am ales TRW pentru franele de pe spate...

post-14266-0-90043700-1334941045_thumb.j

post-14266-0-33221100-1334941154_thumb.j

si cam asa arata cele de pe masina...daja se aude ca a ajuns fier pe fier:(

post-14266-0-66910500-1334941196_thumb.j

Link către comentariu

Aceeasi combinatie am ales-o si eu anul trecut in primavara pentru franele spate. E o alegere foarte buna!! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Sper sa fie ok...maine cred ca ma apuc de montaj...trebuie sa construiesc presa aia mai intai:)

Si consumul la o plimbare de seara asa...parca de cand i-am schimbat ambreiajul consuma mai putin :)

post-14266-0-06486700-1335094190_thumb.j

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!