Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Mi se pare cam mare cel nou...

incep sa iti dau dreptate...acu la pompa am sesizat si eu ca a cam crescut consumul...de obicei bag de 100ron si imi dadea range 350km iar acum cand am bagat mi-a dat doar 280km:(

am dat pe instant si sta la 1.0l/h...

deci trebuie sa fac ceva urgent cu N18...pentru ca am bagat din nou futunasul la EGR si sa dus instantul la 0.8l/h...cum i-am bagat surubul...cum a urcat la 1l/h:(

post-14266-13417637353309_thumb.jpg

Verificam tapatalk sa vedem daca isi merita banii:-D

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Laurentiu_LWR

Nu am mai scris nimic de mult...intre timp am tot verificat valve..furtunele de vacuum...si am ajuns la valva unisens care era pe post de teava goala...

Am cumparat-o azi...si pe langa ea am mai luat si cureaua de accesorii si intinzatorul

post-14266-13425576067654_thumb.jpg

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

Dupa schimbarea valvei s-a imbunatatit acceleratia?

Cat ai dat pe curea,intinzator?

Am impresia ca si la mine face un zgomot urat.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Parca s-a mai imbunatatit o idee...am impresia ca din cauza ei..pierdeam vacuum peste noapte...

Cureaua 100ron si intinzatorul 150ron si le voi schimba la mine la service...in parcare adica:-))

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

Pai asta e rolul ei - sa tina vacuum-ul in instalatie - impreuna cu rezervorul de vacuum

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Am inteles...ma gandesc ca nu descopeream noi aia..nici in o mie de log-uri in mers si diagnoze:-))

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

si gata...seara pe racoare le-am schimbat:D

intinzatorul cred ca mai mergea...ca nu trepida...aveam doar un fasait de rola care si cu intinzatorul asta la fel se aude

20120718205700.jpg

si cred ca si cureaua...dar m-a speriat aceasta crapatura:))

20120718221015.jpg

timp de lucru...juma de ora...

inca o lucrare trecuta la palmaress :))

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

man, nu stiu daca e nebunie sau pasiune dar urmarind incet incet topicul eu cel putinam ramas impresionat de ce ai facut la masina. pentru unii poate nu pare mare lucru dar sigur iti iubesti masina ff mult.

felicitari si sa auzim im continuare numai de bine :icon_thumleft:

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

man...e un coctail intre nebunie...pasiune...plictiseala...si placere :D si se numeste hobby :))

sunt un pic limitat de buget...ca altfel...scriam mult mai des...dar decat deloc...e bine si asa :)

sa ne auzim cu bine ;)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

pentru Serj Arad

20120711115753.jpg

20120711115711.jpg

20120711120648.jpg

asa am demontat de am verificat furtunele de vacuum

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Laurentiu_LWR

ce tipi asa?:))

am ramas la varianta cu EGR anulat cu surubul ala bagat pe furtun...si masina merge ok...m-am obisnuit...

nu stiu sincer ce sa mai verific la ea...

Link către comentariu

am ramas cu caps de la alta chestie si mi-a fost lene de edit.

te-ai obisnuit dar tot asa ai dubla-accelerare?

Link către comentariu

Prin septembrie merg si eu :). Este peste Transalpina. Drumul tot asa se prezinta sau e ok pe ambele parti?

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

pai faza cu dubla accelerare trebuie facuta cand am furtunasul bagat in EGR...si merg cu el scos...

i-ar trebui un log in mers...dar deh:))

razvan...drumul se prezinta mai ok decat anul trecut...au mai astupat din gropi iar unele portiuni chiar au fost asfaltate...

se mai lucreaza totusi pe la unele podulete...cred ca vreo 2 semafoare...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

am primit un telefon in seara asta...

erau gata de mult...dar cum eu nu prea stau pe acasa...nu a avut cine sa le ia:))

dsc03107gh.jpg

dsc03108kk.jpg

Link către comentariu

frumos, cu lac peste.

totusi parca vad urmele smirghelului la unele....mergea sa le dai cu un polizor cu perie mai fina la final.

cand le montezi?

Link către comentariu

au iesit bine! urmele acelea poate nu se vad in realitate, dar cum sunt cu blit pozele se vad. si asta se poate. acelasi lucru fac si eu astazi. sper sa fac treaba buna, la mine interiorul este gri iar manerele le fac negre.. am smirghel de 180 cel mai fin carel-am gasit..dar o sa fac totul manual,apoi dau sprey mat.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Nu au iesit perfecte dar sunt ok...lacul creeaza efectul de lupa...iar zgarieturile care nu se vedeau la ochiul liber...acum se vad...

Cred ca trebuia sa folosesc un smilghel mult mai fin...sau chiar un polish..dar acum este prea tarziu...

Am vrut sa pastrez efectul de aluminiu...cu nervurile alea in relief...dar fara lac nu se vedeau si cele strambe...zgarieturile...

In fine...asta e...mi-am facut damblaua:-))...azi le montez...

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

sunt f bine asa decat sa fie zgariate si uzate de la maini si cu lacul lor sarit..

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

pai tocmai...ca nu era foarte fin...240

dar ti-am spus ce am urmarit...sa ramana niste zgarieturi perfect drepte

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!