Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Eu am auzit ca au facut asta pentru parcare.. sa poti parca cat mai aproape. Oricum... 3 cm +/- nu fac diferenta, parerea mea.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pai si la pasager nu s-au gandit? o lipesti tu de perete...dar ala cum mai coboara? :))

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

A..stai asa...pentru asta au facut trapa :))

Link către comentariu

Rezolvat si eu cu oglinda :hainoroc:  Multumesc (si nu cred ca vb doar in numele meu) de initiativa!

Intr-adevar, oglinda are acelasi unghi cu cea mica, se vede foarte bine, dar totusi am o curiozitate: oare cum se vede mai bine;

- cu sticla oglinda convexa (cred ca asa e in SUA la Jetta)

- cu sticla oglinda asferica+unghiul mare (ca cea de Anglia)?

Modificat de maxi8
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Bravo...cum a fost cu saiba aia?ai gasit vreo jmecherie sa iasa usor sau te-ai chinuit si tu?

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Am incercat-o din toate partile cu o surubelnita lata pana a iesit. A doua am fortat-o mai tare si am strambat-o putin, deci cu atentie si fara graba, cate putin.

Link către comentariu

Cel mai bine se vede cu sticla de US

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am mai surubarit putin azi dupa o oferta de nerefuzat din partea lui Dan @ redline1619...

post-14266-0-75796200-1378222503_thumb.j

Este vorba de arcurile de la Koni...care au venit cu suspensia luata de Circoloco...Koni STR parca...

Azi am montat doar spatele...sa vad cat o coboara...cum arata...cum se simte etc...

 

post-14266-0-34518800-1378222648_thumb.jpost-14266-0-85675900-1378222649_thumb.j

 

Parca imi place :)

 

post-14266-0-17313100-1378222742_thumb.jpost-14266-0-00775100-1378222768_thumb.j

 

Planul meu este ca in noiembrie cand pun rotile de iarna...sa le dau iar jos...si sa le bag la reconditionat...sablat si vopsit...si pana cand trec iar la rotile de vara sa strang bani sa cumpar si telescoapele...tot Koni :)

Link către comentariu

E putin mai dura...dar nu exagerat...sau poate nici nu se simte asa bine fiind doar pe spate...daca le puneam si pe fata poate se simtea mai dura...

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

nu stai degeaba :)

oricum, rezolva telescoapele, alea-s cu probleme. de la arcuri ai garda la sol, duritatea o castigi mai mult de la telescoape

Link către comentariu

Ce de-a nebuni pe forumu' asta :). Daca ar sti sotia cat timp si bagi in masina, cred ca te-ai plimba cu RATB-ul :). De vineri ma apuc si eu de treaba la Golf, dar la alt capitol.

Modificat de grp
Link către comentariu

Care sotie? :-))

Inca mai am timp sa fac investitii fara sa cer voie:-))

Una peste alta m-am mai plimbat azi pana la munca...si clar masina este mai stabila...s-a mai diminuat efectul de barca...si ficatul inca nu zice nimic...ma gandesc ca ma salveaza rotile pe 16...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

La mine, la Audi, cu supensie sport din fabrica dupa ce am trecut pe 18" si anvelope 245x40 in apropierea intersectiilor unde s-a valurit asfaltul iti vine sa te dai jos din masina si sa.... ceva. In alta ordine de idei, masina iti cere bani, nevasta ti-i ia :). Asa ca baga mare.

Link către comentariu

Dupa cum unii stiti...masina a facut buba...si am primit multe PM-uri...multumesc tuturor pentru griji si sfaturi...

Ca sa nu dau fiecaruia mesaj in parte...expun aici pagubele...

Bara fata-jdrelita

Grila radiator-sparta muci

Capota-indoita

o sa revin si cu cateva poze...nu este foarte grav

Link către comentariu

da...sa vedem cum ma inteleg cu aia la service...

pun bara originala...grila fara semn...si bad boy look...visez nu?:))

Ma gandesc sa cer banii sa o fac in regim propriu...sper sa imi dea ceva peste 1000ron daca nu ...service...si vad cum o rezolc cu aia acolo...

Cert e ca o sa trebuiasca sa imi dea bara noua...grila...pe care le voi refuza fiind AM...nu stiu...vedem ce si cum...oricum dureaza...

partea proasta e ca pe 19 trebuie sa ma duc la ITP...si nu cred ca e gata pana atunci...si nu stiu nici daca ma primesc cu ea asa busita...

Link către comentariu

Mama mama. Si tu :). Succes indiferent de varianta. Ai casco sau pe rca-ul celuilalt?

Modificat de grp
Link către comentariu

pe RCA-ul lu ala...Euroins normal...mia zis cine e prost sa nu isi faca la cea mai ieftina...

Link către comentariu

Nu chiar un bad boy, ceva gen grila fara semn si capota cu locul unde e semnul vw astupata.

 

Imi pare rau pentru masina si mai ales pentru asigurarea lui... sper sa o rezolvi cat mai repede si cat mai bine posibil !!

Link către comentariu

Ce crezi...chiar acum ma uitam pe topicul tau...mi-as face ceva gen cum ai tu :) ceva finut...plus grila fara semn...cred ca ar arata ok...

 

post-14266-0-94939500-1378752947_thumb.j

 

 

Cu rezolvatul nu stiu ce sa zic...abia saptaana viitoare ma duc la constatare...si de atunci incepe balciul...

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!