Jump to content

MK5 GTI - Topic oficial tuning


fuscobal
 Share

Postare recomandată

pai ideea generala e la fel si la 1.8T si la 2.0TFSI. intre ele difera injectia, si nu asa mult metoda de admisie si turbo (de exemplu ambele au KKK K03 sau K04 turbine pe ele)

ce daca isi pun toti crezi ca e bun? incearca sa intelegi cum functioneaza si vei vedea de ce fuscobal (care are GTI si nu are, si el chiar se pricepe), PH-11-WRC l-a dat jos ca il incurca si pierdea din putere, si parca si Speeder. de ce cei care chiar alearga masina nu au....si isi pun decat cei care sunt fascinati de zgomot dar nu stiu toti ca nu e f benefic.

mai bine un DV. cauta si pe vortex ca exista discutii pe tema asta.

si mie imi place cum face, recunosc...dar mai bine o turbina IHI si un wastegate extern. adica asa ceva:

BOV e bun la japoneze, la STI, EVO...

tu faci ce vrei, e masina ta...dar eu ti-am zis ce am aflat si de ce nu as sfatui sa se puna pe motoarele VAG asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!