Jump to content

Achizitie Passat B5/5.5 - sfaturi si recomandari


koko
 Share

Postare recomandată

F l o r i n

Terminatoru... am zis doar ca, in Germania, masina buna e mai scumpa decat in Romania.

Se gasesc si in Romania, masini bune.... dar si o gramada de tigai... atentie, verificare si tot ce mai trebuie....ca sa nu aruncam banii pe geam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai discutat pe undeva pe aici parca. diferente intre passaturile din Germania si cele cumparate de noi din reprezentanta din Romania? Fiabilitate?

era cat pe ce sa ma duc la arad sa vad masina http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C24302420.html dar vanzatorul mai comercializeaza inca 2 masini si toate au distributie schimbata de 10mii de km din text doar.

Ar mai fi http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C24140422.html sau http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C21666730.html.

Desi prefaram un break, acum prefer orice doar sa fie cinstita , Florine mai da-mi si tu niste sugestii te rog ca de nu parca vad ca ajung la Skoda .....fara Haldex.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat_A S L

Al-3-lea link nu merge.Prima cea de 4000 de euro are multe,e urata....ce sa mai e passat de 4000 de euro,nu as lua in calcul asa ceva.Iar cea argintie atentie la usa spate dreapta,pare alta nuanta dar poate fi si de la soare trebuie vazuta live.nu are un capacel la pragul dreapta(48 de lei la reprezentanta),veriga rupta la cheie,nu ai de ce prinde un breloc o chichita care costa putin,nu vad bricheta spate la cotiera,nici scrumiera nu pare a fi functionala.Daca nu are facturi pentru piesele ce a zis ca le-a schimbat si deviz in service nu prea are rost sa iei in calcul cele spuse de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut doar 2 masini, un astra g si acum am un passat, astra g kan gasit pe forum-ul de la opel, am mers la baiat, am probat masina in mers, mi-a placut, am luat-o, fara tester fara nimic, eu si cu taicamiu ne-am facut ca ne uitam si noi pe la motor dar va spun sincer ca noi inafara de motor (plastice) la altceva nu ne uitam, ne-am pus si noi sa ne uitam pe sub ea sa vedem cum arata, am luat-o si pot sa spun ca in 40.000 de km nu am avut probleme cu ea, decat diodele, un rulment si bucsa de la bara stabilizatoare, la passat a fost si mai amuzant: am gasit masina pe internet si am sunat, era exact ce vroiam, neagra si interior crem: dupa 2 zile eram la Bucuresti sa o cumpar, ne intalnim intr-o parcare, ridicam capota, amabalam putin, scoate fum?Nu tati nu scoate hai sa facem o proba, baiatul foarte sincer a zis sa mearga el sa ne arate ce poate, fugea foarte bine masina, se urca taicamiu, merge el putin cu ea, merg si eu sa vad daca imi place, si ma intreaba taticamiu: o luam? o luam, am facut actele si am plecat acasa, au facut aproape 40.000 de km de atunci si nu am schimbat nimic inafara de consumabile si distributia si nush ce naiba a mai fost pe la distributie, o rola si avea un joc si mi-am luat o teapa cu ea ca ala mi-a cerut 600 de lei pe ea si eu am gasit-o cu 300 de lei, dar de, am zis ca are bara data jos sa nu mai dau la altul alti bani si am zis ca ala o fi pretul. Deci poti sa iei si din ro masini bune la noroc.

Modificat de florin03
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O alta istorisre despre un passat.

Un vecin a plecat la Buzau sa vada un passat break cum isi dorea. masina trebuia sa vina la schimb cu golful 3 si ceva bani.

Individu a acceptat golf3-ul fara repros.. era incantat. Vecinu s-a simtit in vapor.. au facut actele si in 2 ani a schimbat masina.. de la alternator, demarator pana la brate etc... masina in bord are 260.000... motorul este puturos si consuma enorm... Acum doreste sa scape de ea pentru ca s-a saturat sa fie fara fund. Deci norocul nu este tot timpul la datorie.

Momentan sunt in pozitia vanatorului si ma intalnesc cu oameni si oameni care vin sa vada masina. Multi cauta sa fie ieftina: " pe net am vazut la 4200E", "alta avea x chestii" . Cand esti sincer cumparatorii fug..

Modificat de ti3sto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa oglinzile retrovizoare nu e 2004, ci probabil 2003 sau mai putin. Deci asta e prima minciuna din anunt, a doua fiind probabil kilometrii foarte putini...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat_A S L

Daca avea km astia era raritate si costa undeva la peste 7500.se vede ca are stopurile decolorate inegrite farurile matuite.A mea are 162.000 km si farurile sunt impecabile,stopurile la fel.Deci la 134.000km nu cred ca s-au facut asa.de pe 4tuning nu as lua masina decat daca as avea 16 ani si as avea in cap numai spoilere si eleroane ji jante de 19 inch in cap.Uitati-va la aria de vanzari de pe forum ca sunt cateva exemplare extraordinare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor! . am gasit un passat din 2001 2.5 tdi AKN 4 motion 185 de km in bord , full option fara navigatie cu 4000 de euro . propietarul zice ca a reconditionat pompa de injectie , a schimbat distributia si axele cu came,dar sunt cam sceptic in privinta spuselor lui. care este parerea voastra despre motor, masina ,pret in conditiile date? merita? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

la bani, merita. Acum depinde de starea in care se prezinta masina......

Eu nu m-as indrepta catre 2,5.... tu asta cauti? Motorul de 1,9 e mult mai ok, la intretinere.....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina arata foarte bine ,as putea supune ca m-am indragostit de ea:). mai sunt mici retusuri de facut la caroserie dar nu astea sunt o problema ....mie imi este teama sa nu pice pompa de injectie sau axele cu came , din cate m-am documentat eu pe la 200 k . se pot verifica km reali ai masinii,sunt stocati in ecu ? are carte service doar pana la 90k...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plus impozit si restul cheltuielilor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

da, nu mai vorbim.

Km reali ..... sunt relativi, chiar daca ii vezi - se pot modifica instant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.autovit.r...-C21666730.html e de vreo luna - doua la vanzare pe autovit dar pe e bursa auto e la vanzare din 10 2011 plecand din 9900 euro apoi 9500 .http://www.ebursaauto.ro/vw/passat/2005/vanzare/cluj/second-hand/autoturism/350613.html

o parere?

Modificat de randomar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

La rezolutia care o au acum pozele, pe Autovit... greu de spus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi i-am zis omului ca nu am facut rost de banii care ii cere el pe masina si daca vand masina mea mai vb, la care el vine cu propunerea sa facem schimb de masini si sa imi mai dea o diferenta mica de bani . foarte dubioas as putea spune....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si nu vrei ? Motor de 2.5l vs 1.9 ? :))

Si mai ai bani si de o bere :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Asta cu schimbul, e clara treaba.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@randomar ,data fabricatie 29.03.2004 si masina a fost facuta pt romania,a fost achizitionata din romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faptul ca e cumparata din romania nu este un lucru rau. ma repet. este vreo diferenta intre cele din germania si cele din romania?

trebuie sa ii verific km daca tot are vin . din ce am dedus eu tipul este amator de off-road,, din alt post

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa oglinzile retrovizoare nu e 2004, ci probabil 2003 sau mai putin. Deci asta e prima minciuna din anunt, a doua fiind probabil kilometrii foarte putini...

Ca tot vorbeam de anunturi mincinoase... inca unul din "2004" cu oglinzile normale si semnalizare in aripi...

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C24360714.html?utm_source=vwforum&utm_medium=externalproduct&utm_campaign=728x180

Astia care mint in halul asta in anunturi ma dispera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si a mea are prima inmatriculare tot in 2004, iulie si e fara semnalizari in oglinzi, faza e ca fabricata e in iunie 2003.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu e nicio problema.

Pagina nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!