Jump to content

inaltime bus


silviu_cj
 Share

Postare recomandată

Salut, vreau sa ma reapuc de lucru la bus. Vreau sa il bag in garaj numa ca usa e cam joasa 1,82 si as vrea sa stiu daca inta, poate sa i desunflu rotile pana intra pe usa.ce inaltime are un bus? cat castig daca il las pe jante? voi ce ziceti? nu as face experimente sa platesc platforma degaba,si nici nu am drum la dej sa imi masor busul, ar fi prea frumos sa intre in noul garaj in carea am conditi foarte bune de lucru.

post-24256-0-37944900-1294325482_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici toate dimensiunile trebuie sa le transformi doar in cm.

Bafta

post-2209-0-39405000-1294332582_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmmm...vad ca nu sunt singurul ...si eu ma gandeam intr-o zi sa bag bruasca in sufragerie! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam 11-12 cm ma incurca, i scot da o las pe jante?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa niste carucioare,dai jos rotile si le bagi sub butuci.daca esti curios de varianta asta,iti fac maine poze sa vezi cum arata ale mele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

is curios caci cred ca e singura solutie, nu cred ca castig 11-12 cm prin dezumflarea rotilor. ma incurca pana il trec de usa ca apoi am 2m si ceva.. daca are cineva un bus la indemana sa il masoare..

Modificat de silviu_cj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hm,esti limita cu dezumflatul,sa nu ai creo surpriza neplacuta tradusa in mm,dar foarte dificila in rezolvare .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ung busu cu vazelina si il trec:)) sau pilesc din tocul usii:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu le-am facut ca sa intre roata in ele si sa-l pot intoarce in loc.ptr, butuci trebuie micsorate putin.

post-12968-0-86495800-1294353399_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

i ok cum curata asta caroseria?cu ceva substanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

inca ma bantuie ideea daca intra busu. azi am mai masurat o data, daca scot pragu am 1.85cm in schema pusa de Asterics busu are 1.89cm. catig 4-5 cm daca il las pe jante ? minim 5-6 imi trebuie ...... is masoara cineva busu ?:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...pune bre cauciucuri d'ALEA mici si late :icon_thumright: , gen 145 sau 155 R 60/14, sau ceva de genu'...am, puse pe busu' cocosat :icon_thumright: de mi-a zis aia de la primarie ca mi-l salta ca e cu cauciucuri dezumflate :blink: ...Am facut un efort de vointa sa-i demonstrez ca asa e felu' lor...vrei sa pun o poza, ca sa vezi ce si cum?? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa rost de 4 jante naspa, ruginite, strambe cum or fii, pune-le si baga-l o data ca ne tii cu sufletul la gura ca ai sa darami casa, de o luna si jumatate! :lol:

P.S. Fara Cauciucuri da??

Modificat de mircea_cotiga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gresie.

In garaj.

Am zis eu ca e sufragerie si ne tragi pe sfoara.

Gasesti la brico niste patine cu role de mutat mobila si le pui sub tambure direct!

Modificat de mircea_cotiga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge asa tot rup gresia din garaj, cred

..gresie??Alba cumva?? :blink: atunci ce mai bagi busu' unde-i gresia? :blah: ??e contradictie in termeni!! :blah_: ca patezi gresia...

...cauciucuri mici sau fara cauciucuri si tragi pe sipci de lemn...si p'orma zidesti intrarea. :huh: ..pastrezi busul forever...auzi? daca toooot stai si intrebi far' sa faci ceva, vine vara si n'o sa mai vrei sa-l bagi. Da' uitai, de ce il bagi in casa??? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu in casa ci in garaj.. i garaj cu intrarea joasa 185, i destul pentru ori ce masina inafara de bus.. dupa ce trec de intrare am 2m si inaltime. cine a construit casa sa gandit ca e mai practic cu gresie. nu io am puso

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai nenea, glumeam si noi...gusturile nu se discuta,...a vrut ala gresie, aia e! Pune ceva peste ea(covor de cauciuc gen banda rulanta, un placaj, sipci de lemn)si baga-o pe jante sau pe patine de la brico..rahat, fa ceva ca deja nu mai e de gluma! :lol:

Ai grija si cu ciocanu'...sa nu scape pe jos! :blah_:

Modificat de mircea_cotiga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!