Jump to content

Wolfie...my dream


CosminB

Postare recomandată

Vreau si eu bara de r-line. :(

Cat te-a costat bara?

Eu as merge pe borbet celelalte (oz-urile in general) sunt cam kitsch in opinia mea. Dar iti recomand cu caldura jante pe 17 nu o sa simti mare diferenta dar o sa ai un mare + la look. :)

Link către comentariu

Am schimbat-o pe casco, dar pretul a fost f apropiat de cea stock. Diferenta de pret a fost la spoiler, vreo 500 ron, comparativ cu cel initial, vreo 200.

Am vreo 2 argumente care nu prea ma lasa sa iau in considerare varianta 17" :bugetul si teama ca va arata cumva "cocotata". Poate reusesc sa gasec un coleg

cu jante de dimensiunea asta si suspensie default ca sa ma conving.

Link către comentariu

Cam asa ar arata http://www.motor-tal...i203192433.html. Nu prea grozav, dar poti lua arcuri sport oem la un pret f ok, fara sa fie nevoie sa schimbi amortizorul..deci sa pastrezi mult din confort. Eu zic ca jantele mai mari ar merge cu tema de R-line pe care incepe sa o aibe masina (R-line vine standard cu Mallory 17")

Golf 5.jpg2..jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

exact ce spuneam, zici ca-i pe papainoage :lol: .

si zici ca doar din alte arcuri se coboara si nu-mi taseaza vertebrele prematur? :icon_bounce:

Link către comentariu

Partea dureroasa la propriu este amortizorul, el da duritatea, arcul contribuie putin. Mai se pierde si prin anvelope, dar acolo castigi stabilitate 225/45 vs 205/55.

Suspensia sport oem este clar mai dura decat cea normala.

Daca iei doar arcuri -15mm (adica exact cat au cele din fabrica) nu cred sa existe probleme cu amortizorul, adica sa il uzeze prematur.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

90% merg spre Borbet. stie cineva daca capacele de la jantele oem se potrivesc la LVL5? ma gandeam ca din moment ce Borbet produc si pt VW, sunt sanse destul de mari sa se potriveasca.

De asemeni, nu stiu daca e nevoie de distantiere sau alte prezoane pentru ele.

Link către comentariu

Ce specificatii au jantele? Arata bine pe Golf.

20111126083017.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

si a sosit si raspunsul

"The LV5 wheels include a mounting kit.

You should take the wheels with et 50."

Scuzati intrebarea de necunoscator, gumele oem se potrivesc fara probleme pe lvl5 16" ET50?

Link către comentariu
Master_Blaster

et-ul nu are legatura cu dimensiunea cauciucului care este montat pe janta. Eu as merge pe un et mai mic (45) ca sa stea o idee mai in afara rotile si sa arate bine sub aripi.

Dar daca ai cauciucuri standard 205/55 r16 or sa se potriveasca fara probleme pe jantele borbet care sunt 7j.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!