Jump to content

Proiect VW Bora Coupe


TIR

Postare recomandată

Foarte misto proiectul. Chiar iesit din comun pe strazile noastre as putea spune :D. Sper ca de data asta sa iti fi iesit cum ai vrut tu si sa nu mai ai nicio problema cu ea. Multa bafta in continuare si lasa mai jos, neica, doar e Bora Coupe, nu? :))

Link către comentariu

Daca ii faci flanse de adaptare, iti dau niste Mallory R-Line pe 18" frumoase rau :))...

Link către comentariu

Thinkin' BIG gen, huh? :D. Misto. Astept sa vad rezultatul final cum o sa dea :P

Link către comentariu

Frumos.

La geamuri nu ai posibilitatea sa renunti la chederul ala... sa le pui lipite cum se pune parbrizul sau luneta?

Cred ca ar arata mai bine asa... si probabil te-ai gandit si tu la solutia asta.

In rest..... bafta si rabdare.

Ah, scuze... cred ca-s lipite si chederul e sa maschezi muchiile, sau cum?

Si scuze pentru dublu post... nu stiu din ce cauza... :)

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu

Daca urmareai de la inceput topicul vedeai ca au fost lipite inainte direct fara cheder... si nu arata chiar asa de bine... e mult mai ok cu cheder...

Link către comentariu

Arata foarte bine masina. Au iesit super si geamurile chiar arata bine cu cheder.

Au ceva de invatat astia de la vw din genul asta de proiecte, sa le dea de gandit ca n-au mai facut coupe-uri de la jetta 2 incoace. Ar trebui sa le trimita lumea poze ca sunt destule vento/bora facute coupe in state mai ales, ca la noi cred ca esti singurul.

Link către comentariu

O intrebare de ce nu ai ales alta culoare mai frumoasa?

In rest masina e superba,astept sa vad ce jante pui pe ea.. :)

Link către comentariu

in spate la colturi nu merge asezat mai bine chederul,stalpul,plafonul? in poze am observat ca nu pica 100%

Link către comentariu

@niku_nd4spd Este sigur singura Bora... din Romania.

@xanderM O culoare mai frumoasa ?! Nu stiu nu am vrut sa fac ceva extravagant... ma intereseaza sa merg cat de cat pe o linie oem... cu o culoare discreta.

@Muale eu nu inteleg ce vrei sa spui deloc... aia este forma originala a ramei de bora...

Link către comentariu

felicitari...pana la urma cum ai facut farurile...ca parca nu erai foarte decis cu modelul de lupe :)

interiorul de pe ce masina este...S3 cumva?:)

felicitari inca o data pentru ca ai dus la bun sfarsit proiectul...app..ce motor are?:D

Link către comentariu

Scuza-ma ca am scapat din vedere exact postul unde explicai cum au fost puse geamurile initial.

Era doar o parere... cu caracter constructiv.

Spor la treaba.

Link către comentariu

@ Lawrentzyu_86 Farurile sunt simple negre... si cu semnalizare dubla... am renuntat la ideea de a mai face tot felul de artificii cu tot felul de chinezarii de lupe... o caut faruri originale cu xenon. Da interiorul este de 8L ;)

Momentan motorul este cel din semnatura... oricum o sa ramana tot diesel :) dar as vrea sa gasesc un ARL ... sa fie singura diesel din lume

Link către comentariu

Tare, am urmarit si topicul de pe vortex acum vreo cativa ani. Imi intrase si mie in cap, mai ales ca inca imi place Bora foarte mult. Si acum am una 4motion, de care nu reusesc sa ma despart.

Daca mai era si coupe, chiar nu ma mai desparteam de ea vr-odata..

Felicitari!

Modificat de iculux
Link către comentariu

Salut...Super a iesit..Eu o stiam de acum 2 ani de cand am facut schimb de jante.."Santa Monica"...

Felicitari...Le mai ai??

Link către comentariu

Haha.. S-a tinut johnny de capul meu sa le pun pe a mea dar habar nu aveam ce inseam a Santa Monica. Uite ce mica e lumea..

Link către comentariu

Frumoasa foc masina... iar de interior nu mai spun.

Dar scaunele nu par a fi cele de S3 dupa forma. Par de A3 normal

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!