Jump to content

Capota motor


georgesandu521
 Share

Postare recomandată

georgesandu521

Salut. Are cineva idee cum pot deschide capota motor daca, presupun, cablul s-a rupt sau desfacut. Am gasit dupa ce am scos emblema din grila fata un orificiu ce ar parea ca duce la dispozitivul de deschidere , dar nu stiu ce as putea face pe acolo. Va multumesc anticipat pentru un raspuns ce mi-ar fi de folos. O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAca nu ai scut bagi mana pe dedesupt, bineinteles, trebuie o groapa sau o rampa sa ai loc suficient.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut poate o sa sune cam off topic......La mine la capota mi-e mi se pare ca e stramba cand e inchisa in partea stanga chiar intre faruri daca bag 3 degete nu intra iar in partea cealalta intra foarte mult.Aveti si voi aceasta problema sau asta poate sa fie rezultatul unui accident ?

Modificat de Alin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe aripa, sub capota, in zona farurilor ai niste tambure mici de cauciuc. Acestia se pot roti, practic insurubandu-se sau desurubandu-se. Astefel poti regal pe paln vertical inchiderea capotei. Probabil ca la tine unul este prea strans iar altul prea ridicat.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kustom_kulture_addict

aceasi problema e si la mine si am vazut la mai multe masini din aceasta generatie,poate fi sau rezultatul unui accident sau o problema generala

Modificat de Aditu
Quote
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aditu,multumesc am sa incerc.Azi am fost la garaj si uitandu-ma la masina asa din spate am observat acelasi lucru la portbagaj in partea dreapta nu intra degetele i-ar in partea stanga intra.

Stiti care ar fi problema?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chestia asta o am si eu oarecum la portbagaj. Nu stiu pe ce sa dau vina pentru masina din cate stiu eu nu a fost lovita inainte sa o am eu.

E chestie de aliniere acolo si asta se regleaza cred din balamale. Dar daca nu se vede in mod evident si nu iti intra apa in portbagaj...las-o asa.

Sa ne spui ce ai rezolvat la capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu am rezolvat nimic.Am vazut ca sunt acolo 2 cauciucuri ma gandeam ca sunt cu filet ceva dar degeaba capota sta la fel.

Nu stiu ce e de facut.....

Modificat de Alin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tinand cont ca e intre faruri adica deasupra la masca centrala... eu banuiesc ca este stramba capota (si indreptata prost desigur). daca ar fi mai sus fata de aripa atunci ar putea fi mai multe variante. incuietoarea prea sus, tragerul prea sus. armatura prea sus, longeronul sus, aripa interioara sus, tamponul de reglaj.... etc... intradevar niste poze ar fi folositoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze pentru intarziere si pentru calitatea pozelor sunt facute cu telefonul mobil poate in poe nu se prea observa dar cand pui mana sau te uiti de sus se vede:

Stanga 1010011728.jpg Dreapta 101001fuf.jpg

Ce rezolvare ar fi?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Scuze de dublu post.

Nimeni nu isi mai da cu parerea? Solutii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te referi la lufturille bara cu capota... ca astea parca sunt in poza.. mi mi se par egale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune si tu niste poze mai relevante, cat mai frontal. Intuiesc care e situatia dar ca sa vedem cat e de "grav" avem nevoie de poze clare si edificatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

a montat cineva amortizoare la capota? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!