Jump to content

Caut posesori de ibiza pentru schimb de impresii :)


maiuei
 Share

Postare recomandată

E foarte ok. Am "mers" cu unul pe gpl(probabil si instalatia buna) era pe taxi, dar depasea agresiv, motorul era la inaltime, pe o Cordoba 6L2, ca a mea. Initial am crezut ca are motorul meu dar avea tambur pe spate, deci nu.

 

pui si benzina buna si aia e.

Modificat de jag
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 259
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • maiuei

    71

  • Cristian

    59

  • valenting79

    31

  • vladenka

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari

De vreo 3 zile lucrez pe un seat Ibiza 2011 1.2 tdi varianta full si am întâmpinat câteva probleme asupra cărora sper ca ma voi lamuri cu ajutorul vostru.in prima zi calculatorul de bord îmi indica un consum de 6.7 %,dar dupa 97 de km parcursi am constatat ca îmi consumase doar 5.7 litri.a 2 a zi calculatorul îmi indica un cosum de 5.8-5,9% iar când am alimentat am constatat cu stupoare ca îmi consumase 9,7 litri in 125 km parcursi.mentionez ca in ambele situatii am folosit aerul condiționat maximum 10 minute dupa care l-am oprit.mai mentionez ca in ambele situatii când am alimentat in rezervor a intrat efectiv o cantitate f mica de carburant peste 80% din carburant intrând in acel sistem de rezerva .eu nu cunosc principiul de functionare al acelui sistem de rezerva de carburant dar consider ca in mod normal acel sistem dupa insasi denumirea lui ar trebui sa se consume ultimul.pe acrasta cale va rog mult poate mă poate lamuri si pe mine cineva de ce apar aceste discrepante mari la consum si care este in mod normal consumul real in oras al acestui model.mentionez ca vorbesc de motorul de 1.2 ecomotive.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand ai avut consumul in bord de 6,7 , ai resetat computer-ul exact la inceputul celor 97 km ?

 

 

Schimba pompa de benzina de unde alimentezi si vezi daca mai sunt aceste diferente.

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum 1 ora am alimentat din nou si la 123 km parcursi mi-a consumat 8,3 litri iar in bord îmi indica un consum de 6,3.nu am resetat computerul deoarece nu stiu cum se face asta.si da începând de mâine voi schimba si statia peco de unde alimemtez cu motorina.

Am uitat sa mentionez in rezervor initial au intrat doar 2.9 litri dar dupa ce am actionat butonul de la rezerva a intrat si diferenta iar asta sa întâmplat de fiecare data când am alimentat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca nu ai resetat computerul calculele facute sunt  neconcludente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Cunoasteti pe cineva care aduce piese de import , ma refer la faruri xenon pentru 6j facelift ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut ! Am gasit la cineva jante pe 17 are cineva pe 6j sa imi spuna tinuta masinii ? Astept pareri .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Depinde pe ce drumufi o folosesti ; la 215 40 17 este destul de rigida, de genul ca vei simti orice pietricica ; plus ca daca nu ai suspensie sport va arata cocotata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde pe ce drumufi o folosesti ; la 215 40 17 este destul de rigida, de genul ca vei simti orice pietricica ; plus ca daca nu ai suspensie sport va arata cocotata.

Fusesem pe la capitala si am admirat un FR cu jante pe 17 . Chiar arata bine .....

 

Vad ca ai avut si 1.4 16V . Cand l-ai resoftat se simtea la drum intins ? Pe A1 la 4000 aveam ~ 145/150  si daca vrei sa mergi mai sus parca ti-e mila . 

 

PS: se mai organizeaza intalniri in parcare la casa poporului  ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu s-a simtit nimic ; bani aruncati aiurea pt benzinare aspirate. La vitezele alea ai si consum de 10% :))

In fiecare vineri la ora 21:00 ; vezi pagina de facebook :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!