Jump to content

Am făcut-o de oaie..


bogdanawo
 Share

Postare recomandată

Căut

Modificat de bogdanawo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda,e de cercetat la fata locului.

unii strica,altii repara :D

las ca o rezolvam noi..... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rabateaza bancheta si intra in portbagaj ... incearca sa il desfaci manual poate asa o sa mearga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce bancheta domle?broasca are portbagaju-n fata

doar sa-i dai bordul jos :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tai maneru in doo... rasucesti jumatatile si le desfiletezi. si pui altul.

si altadata nu mai apesi ca animalu ca broasca e sensibila :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-am zis sa nu o trintesti prea tare ca e sensibiloasa :lol:

acuma asta este,alt miner pt capota.

sa vezi ce bine o sa dea unu nou :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tai maneru in doo... rasucesti jumatatile si le desfiletezi. si pui altul.

si altadata nu mai apesi ca animalu ca broasca e sensibila :blah:

Io mă g

Modificat de bogdanawo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-o sa mearga,vedem miine cum o descuiem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-o sa mearga,vedem miine cum o descuiem.

Da' nu vreau s-o tai.. :lol:

Rabateaza bancheta si intra in portbagaj ... incearca sa il desfaci manual poate asa o sa mearga

Deci ăsta este cel mai bun sfat!

Broscari, să vă fie ruşine, sunteţi varză la broaşte!

Auzi la ei, mi-au dat numai sfaturi de tăiat cu flexu', c

Modificat de bogdanawo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

Daca nu vrei sa tai maneru', taie capota mai deasupra lui... smulge-o, supune-o la oboseala(si pe tine)...vezi cat rezista...astea au fost masini bune bah! :D

Modificat de mircea_cotiga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu vrei sa tai maneru', taie capota mai deasupra lui... smulge-o, supune-o la oboseala(si pe tine)...vezi cat rezista...astea au fost masini bune bah! :D

.. şi,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A ta este cu buton pe manerul exterior de care tragi capota, nu ?

Daca da... e posibil sa fi patit ce am patit eu odata cu o broasca a unui amic ( tot 69 ) , cand s-a indoit intr-o pozitie ciudata carligul actionat de acel buton - incearca sa bagi mana pe sub capota, cu dexteritatea unui hotz asiatic si sa simti carligul ala, si sa-l "deztepenesti" manual ... fie il tragi fortat in fata, (asa cum ar trebui sa se deschida in mod normal ) fie il impingi pe laterala (mai ales daca e indoit, sau are jocuri mari - etc ) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bagi mana sub capota cu dexteritate.... asta daca ai un cazan mizer la care sta capota cascata ca la dentist. Din pacate la modelul post '68 cu buton flexul pe maner cam e solutia, aveam si un document de la VW care explica cum se face da nu-l gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-2697-1279696172_thumb.jpg

post-2697-1279696186_thumb.jpg

La tine s-ar aplica ultimul pas.

Modificat de jan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

elkan peter emil
Rabateaza bancheta si intra in portbagaj ... incearca sa il desfaci manual poate asa o sa mearga

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A ta este cu buton pe manerul exterior de care tragi capota, nu ?

Daca da... e posibil sa fi patit ce am patit eu odata cu o broasca a unui amic ( tot 69 ) , cand s-a indoit intr-o pozitie ciudata carligul actionat de acel buton - incearca sa bagi mana pe sub capota, cu dexteritatea unui hotz asiatic si sa simti carligul ala, si sa-l "deztepenesti" manual ... fie il tragi fortat in fata, (asa cum ar trebui sa se deschida in mod normal ) fie il impingi pe laterala (mai ales daca e indoit, sau are jocuri mari - etc ) .

Nu e c

Modificat de bogdanawo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa mai tragi de sirma in timp ce un asistent zgiltiie ca un animal minerul sus-jos. Se desface pin' la urma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa mai tragi de sirma in timp ce un asistent zgiltiie ca un animal minerul sus-jos. Se desface pin' la urma...

Da, am mai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor, nu zgaltaiti ca animalele, nu are rost. incearca asa: unul trage maneta din torpedou iar celalalt, cu butonul de la maner apasat, misca usor in diferite pozitii capota, pana odata acel con va nimeri pe pozitie si va iesi. eventual inainte da-i putin cu wd40 cu tubul prelungitor aferent introdus in locul cu pricina, poate ajuta. deci: fara zgaltaieli ca animalele...ca doar nu suntem animale. mai multe rezolvi cu blandetea. bogdane, sper sa incerci asa si sa ne spui ce ai facut.

ps offtopic: jane, te vei lega si de postu asta?

Modificat de ciprivw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

cineva sa tina tras de cablu din interior, si tu apuci manerul de capota si faci miscari laterale stanga dreapta in timp ce tragi in sus.....la mine a mers asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ps offtopic: jane, te vei lega si de postu asta?

Da. Daca te maninca in fund (real sau virtual), du-te si te scarpina. Parca erai inocent, vroiai in imparatie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

Acum, eu i-am desfacut celui mai trantit (sau tampit?) roacher dintre noi capota dupa ce a incercat sa o "tranteasca", dar am folosit tot felul de scule neconventionale: shtangi, pene, bare, lame de otzel...vaselina roz...d'astea.

Poate mai tine el minte ce am facut, eu aveam alta substantza gresanta la bord, de data asta pt gat!

Roachereeeeeeeeeee, zii bhai tata ce facuram!

"Da. Daca te maninca in fund (real sau virtual), du-te si te scarpina. Parca erai inocent, vroiai in imparatie..."....a mai ramas vaselina d'aia!!!

:P :lol:

Modificat de mircea_cotiga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ala era timpit si tu erai bat (sa admitem ca doar ala era timpit), cine sa mai stie? Ala o sa puna o poza cu imparatul din Jamaica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

Asa, si? :P

Mamaaaaa, ce-am "punctat" la tehnic azi!!!

Modificat de mircea_cotiga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!