Jump to content

Laptop in masina


Sethnakht
 Share

Postare recomandată

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sethnakht

    8

  • a6vip96

    8

  • BorisFlokow

    6

  • Red

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am un coleg de servici care la un Astra G si-a montat touch-displayul in locul aeratoarelor centrale, s-a potrivit de minune, singura neplacere a fost mutarea butonului de avarie. Nu stiu daca are poze, dar daca il rog o sa faca cateva, poate e si postat pe forumul lor. Daca primesc poze revin :huh:

sper sa nu primesc ban .......

e doar o descriere :icon_thumright:

http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=34...asc&start=0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si unde o sa montezi ecranul?

pe gurile de ventilatie de pe mijoc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe gurile de ventilatie de pe mijoc

e misto ideea , are si ventilatie la LCD :)

putea sa faca niste aerisiri in masca lacd-ului , cat de mici .. e aiurea fara ventilatie in fata !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea de pe mijloc sunt pentru pasagerii din spate. Daca ai cotiera cu guri de ventilatie nu mai sunt asa importante alea din fata, va sufla mai tare aerul prin celelalte si pe la picioare, si cam atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sall all. mi-a venit interfata dietz 1213 are 2 mufe jack in si inca un fir albastru care trebuie legat la +12v ? daca da atunci unde ? helppp thxx

ps ;apropo daca nu il leg nu se mai aude auxiliar in pe naviplus??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut , ciudat, nu ar trebuii sa mai aiba nici un cablu ! in plus !!!!

nu a venit cu manual ? in mod normal acel adaptor e pasiv ! nu are nevoie de tensiune !

daca chiar are nevoie de tensiune iti recomand sa-l legi pe plusul de la navigatie !

cauta la firma tornado trade pe site au link direct la producator poate gasesti manualul

bafta !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci zice asa in manual vb vine manual o sa incerc sa-l pun aici

scriu doar pct 3 ca ala ma intereseaza:

3.the blue wire from 1213 has to be conected with +12v(e.g remote from the video source or +12v ignition)

unde gasesc eu sa il leg? ce culoare are cablu de 12 v?

1213.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rosu , e cel mai gros cablu din mufa iso , e rosu aprins , tre sa caut o schema a pinilor daca nu te descurci si o postez aici , desi cred ca e pe undeva prin aira ICE &security

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rosu , e cel mai gros cablu din mufa iso , e rosu aprins , tre sa caut o schema a pinilor daca nu te descurci si o postez aici , desi cred ca e pe undeva prin aira ICE &security

bafta

ala gros e plus continu dar am gasit altu care e plus de contact tot rosu e dar are o dunga alba pe el si merge acum

mersi mult :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in sfarsit am terminat de montat sistemul in masina maine o sa pun poze sa il vedeti in lucru:P

apropo stiti un player de avi sau mpeg care sa aiba programul o "fata" mai mare pe ecran ca cu bspalyer-ul pina dau next pe touchscreen cu degetul ma inebunesc am incercat deja vreo 3 playere dar nu le pot marii pe ecran doar lista se mareste playerul nu

revin zilele astea cu poze :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

winamp !!! poti sa-l faci "double size " ii pui plug-inuri de mpeg si avi si voila !

asteptam pozele cu sistemul :unsure:

hai noroc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar daca ai navi plus de ce nu ai folost acel display, nu era mai elegant

un dietz 1412 + un tv tuner si aveai imaginea de la pc pe navi , sau in loc de tv-tuner un converor de la VGA la RCA ..

una peste alta misto !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!