Jump to content

tuning POLO


vwraider
 Share

Postare recomandată

Salut,

As vrea sa cresc putin numarul de cai-putere pentru masina din semnatura...Stiti cine se ocupa de asa ceva si cam cat m-ar costa?

Multumesc

razvan,

Eu am intrebat pe cineva si zicea ca s-ar castiga asa :

- cuplu mai mare in turatii mai joase;

- o idee la consum;

- aprox 8 CP.

Pretul era de 600 ron.

Daca esti interesat mergem pe fir si poate gasim pe cineva si in zona ta :vaidecapulmeu:

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 cp la 1.2 :D) de unde ii scoate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum .. eu am zis ce mi sa spus doar ..

imi pare rau ca nu mai gasesc mailul cu raspunsul exact

sunt convins ca respectivul mi-a prezentat situatia in "roz" astefel incat sa ma tenteze :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo GTI 1.6 16 V
un kit turbo sau un motor de vr6 :D

motor vr6? cred ca 125 de cai ii ajung...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

eu am un 9N 1.4 FSI (85cp) cu cip.

Dupa remapare mai castigi un 8-9 cai, aprox 15NM si masina icepe sa traga mai de jos.Ininte se simtea ca am FSI dupa 3500 de ture cand motorul se schimba total.Aacum acest lucru se intampla pe la 2700 - 2800 de ture.

Am mai montat o evacuare sport si in cam 2 saptamani o sa imi vina si kitul de admisie directa de la k&n.Ar trebui ca pe final sa iasa ceva frumos si sa dau o tura pe dyno sa vad cat scoate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

intrebare..stopurile din imagine stie cineva de unde le pot lua?

eu le'am gasit cu numele de " x-tra 30774 " si pe google nu da nimic .. intreb daca stie cineva deoarece le'am gasit la peste 1000 RON si mi se pare exagerat!

later edit: le'am gasit la 170 euro acum...dupa multe cautari..inca nu m'am decis..sa vad care merg mai bine cu culoarea polo'nezului meu

post-22150-1227097060_thumb.jpg

Modificat de ciocanel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu o intrebare...a facut cineva softare la 1,4 TDI AMF si daca da as vrea sa stiu daca se simte diferenta mare intre 75 si 100 de cai si 200nm si 250 nm?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nu a mai facut nimeni nimic la masinuta lui?de exemplu daca a pus cineva bara de rigidizare pe masina ... si daca merita investitia :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merita investitia daca ai umblat si la articulatia masini.........ma refer la arcuri, amortizoare ,bucse bascule si bara stabilizatoare.Daca nu ai facut nimic din astea nu are rost sa dai banii pe ea :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa o faci mai buna cu nu foarte multi bani sa iei in considerare un set de arcuri sport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Rugaminte

Stie cineva dintre voi unde pot gasi faruri si stopuri pentru un VW POLO CLASIC 1995

Peste tot unde am intrat ( exclus polo clasic )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut tuturor.. am si eu o rugaminte .. cei care si-au facut tuning interior/exterior .. rog sa posteze si ei.. sa puna niste poze..

Cu stima!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum se da jos suportul ala de pe bord din centru? deasupra gurilor de aerisire...

As vrea sa ma uit pe sub el si mi-e teama sa nu rup ceva cand il dau jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am descurcat singur pana la urma.

Acum vin cu alte intrebari?

Se poate pune RCD200 sau RCD300 pe Polo 9N?

Pt RCD200 nu ar trebui nici o modificare. Pt RCD300 care e de pe Golf & Co, ar trebi eventual o rama adapatoare care poate fi cumparata.

Ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu rcd 300 nu merge cu adaptor pentru ca este aceiasi marime ca rcd 200, avand colturile rotunjite. daca vrei un rcd 200 sa iti cauti cu mp3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cu mp3, dar ar merge si fara ca imi pun o dracia din aia de DMC (parca) ca sa am si usb, si card.

RCD cu mp3 e f scump. Asa cu difernat maidegraba iti iei un DMC si ai posibilitati mai multe.

Deocamdata maintereseaza cine a pus RCD200 pe Polo 9N. In principiu ar trebui sa meraga fara probleme, dar poate mai sunt particularitati. Am vazut ca cei care l-au pus pe Golf4 au oarece probleme :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am rdc 200 din fabrica. singura hiba este ca nu are mp3 dar o sa imi iau un cablu de conectat ipod :) la ceva aftermarket sigur iti trebuie un adaptor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai RCD200 din fabrica pt ca ai Polo 9N3 si asta e sistemul lui de sunet.

Pe Polo 9N (adica tatal lui 9N3 :eek: ) erau alte sisteme, alpha, beta, gamma.

Cine are rcd200 pe 9N?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe polo 9N se poate pune linistit RCD 200.Bordul este exact la fel cu Polo 9N3. Singura problema este ca RCD200 are 2 pini pe care trebuie sa intre semnalul de la calculatorul masinii, respectiv CAN-HI si CAN-LOW. Pe interfata asta primeste comenzile de adaptare a volumului dupa viteza (GALA) sau in momentul cand se aprind farurile sa se aprinda si iluminarea de la butoane. Aici au avut probleme cei care au montat RCD200 pe Golf4. De retinut ca daca farurile nu sunt aprinse, nici butoanele nu sunt aprinse. Doar ecranul de la RCD. Ar trebui sa scoti ce ai acuma montat pe Polo9N si sa te uiti daca ai cele 2 fire de la CAN-HI si CAN-LOW. Daca le ai astea cred ca nu va fi nici o problema cu montatul RCD200. Are si 4 iesiri pt difuzoare daca nu stiati.

RCD 300 de Golf 5 nu se poate nicicum pune pe polo. E cu totul alt sistem de prindere si nu se incadreaza in bord sub nici o forma. Problema studiata de mine... ;)

Modificat de catalist
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am un Panasonic, insa inainte, pe vechiul Alpha avea si imi merge Gala, iar ecranul se aprinde doar odata cu bordul si luminile.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci sigur se poate pune fara probleme RCD200. Mai trebuie doar o mana iscusita sa verifice conexiunile pe la mufele din spate...Aaa si era sa uit...Vezi ca RCD200 are o mufa mai speciala la antena radio. Cred ca se numeste FAKRA. si iti trebuie un adaptor de la ce mufa ai acuma la mufa de pe RCD.Ca mufa separat simpla ca sa o pui pe cablu nu gasesti...

Ti-ar trebui ceva de genul:

http://metrafo.ro/produse.html?page=shop.p...category_id=120

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BV 44 GTI deea
Geamuri fumurii am eu pe masina!

Le-am pu la Cara protekt....4,4 mil pentru toate geamurile spate inclusiv luneta (fara geamurila fata laterale).Var-miue disperat cu geamuri fumurii si m-a dus la diferite adrese si cel mai ieftin am gasit la Cara protect,folie Llumar americana ,garantata vreo 7 ani,omologata,super adevarata.Baiteii sunt cu adevarat profesionisti si iti imbraca geamurile in folie in max 1 ora....

Dupa masina arata mult mai bine,iar din interior spre ext se vede belea ,nu ca folia din targ....

Eu vreau sa imi mai pun sus la parbriz o banda mica de folie ca nu am geamul colorat (cu verde cum era la Cielo,spre ex..) si chiar daca am parasolar desupre oglinzii int tot ma deranjeaza lumina puternica,soarele,etc..

scuze....ui ma bag si eu in seama dar va recomand sa veniti la bv pt geamuri fumurii deoarece eu am pus pe bibiu meu folie luneta+geamuri spate+parasolar la 290ron...si asta nu pentru ca is fata :( bibiu meu...un polo 1.6 16v GTI :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand o sa gasesc un RCD200 cu mp3 sau fara dar sa fie la bani buni o sa incerc. Mufa din aia chiar am una pe acasa... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze....ui ma bag si eu in seama dar va recomand sa veniti la bv pt geamuri fumurii deoarece eu am pus pe bibiu meu folie luneta+geamuri spate+parasolar la 290ron...si asta nu pentru ca is fata :D bibiu meu...un polo 1.6 16v GTI :Driver:

Pai daca mai pun banii pe benzina pana la Bv mai bine pun aici in Buc :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!