Jump to content

Sfaturi achizitie A3


bubu1313
 Share

Postare recomandată

Incredibil, mai sunt care pun botul la asa ceva??? Nu ai primit cumva si o scrisoare din Nigeria, prin care esti informat ca mostenesti 20 milioane dolari???

Vorba aia, 3 lucruri sunt omniprezente pe pamant: apa, aerul si ...

Sunt de-a dreptul socat :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fragrances09

    14

  • SHARANEL

    11

  • Bogdan_wrc

    11

  • wts

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sharanel, exagerezi cu limbajul. Te rog sa fii mai retinut. Mersi.

La subiect, oferta este cu siguranta o teapa. Pretul este mult prea mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este frauda. cauta alta

too good to be true and if something smells fishy it probably is.

Modificat de kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Te rog sa fii foarte atent cu firma de transport, acestia nu ITI VOR DA BANII INAPOI DACA REFUZI MASINA. Pe asta se bazeaza si cel care inseala, o sa iti trimita o RABLA, ai noroc daca te alegi cu o skoda din 50 :wub:, firma de transport trebuie sa respecte confidentialitatea clientilor asa ca nu o sa iti divulge de unde au luat "pachetul", asta e o mare teapa!

Numai bine,

ANdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Pe scurt...teapa! Nu te incurca cu asa ceva! Prea frumos sa fie adevarat!

Zii totusi sa faca poze noi la masina si sa le trimita pe mail...!

Oricum...mi se pare teapa!

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teapa! teapa! teapa! teapa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda vlade, poate mai bine puneam niste linkuri, il ajutam mai mult pe om :)

insa sunt sute de cazuri, o simpla cautare pe google mi-a intors prea multe rezultate pt a pune linkurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spune-i ca ai aflat ca ai treaba in aglia peste o saptamana si te duci sa iei si masina. desi presupun ca la intalnire nu se va prezenta nimeni.

astea sunt tepe clasice. si in general chilipirurile se platesc mai tarziu inzecit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi vand masina pentru ca am gasit un A3 Ambition sportback 8L 2006 2.0 TFSI (245cp cu cip) DSG, open sky, piele, xenon, jante 17" OEM, senzori parcare, clima, etc. Voiam sa intreb in primul rand daca este posibil sa am probleme cu cutia, DSG-ul stiu ca este cam pretentios, cu toate ca proprietarul a schimbat uleiul la timp la cutie, la motor intotdeauna la 10.000 maxim. De asemenea vreau sa stiu la ce consum sa ma astept si daca sa las sau nu cip-ul (din nou ma gandesc la cutie, sa nu fie probleme).

Multumesc.

P.S. la ce pret se invarte o astfel de masina?

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20-35mii euro dupa mobile.de

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probleme cu DSG-ul nu cred ca o sa ai. Combinatia cu TFSI este buna si in 5 ani de cand e disponibila aceasta combinatie nu am auzit sa existe probleme.

Pretul pentru o astfel de masina este intre 25.000 si 30.000 de euro, in functie de dotari si kilometri.

Iar legat de consum, un A4 2.0 TFSI 200 CP multitronic consuma in jur de 12 in oras. La masina pe care o vrei tu, de 245 CP, cred ca nu depaseste 12-13% intr-un regim normal de condus. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

L-am luat, multumesc pentru sfaturi :D

Inca incerc sa ma dezmeticesc, trecerea asta de la tdi la tfsi ... e mare ... comsumul este ridicat, insa face toti banii, este forta bruta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! Poate o prezinti mai in detaliu...

Apropo, daca este din 2006 atunci este 8P, nu 8L cum ai scris in semnatura...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate. Am modificat :lol:

O sa o prezint, cand ma apuc sa ii fac ceva. Momentan este stock :lol: mai putin softul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vali dar parca partea fata nu e stock, sau cel putin asa mi s-a parut mie. :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S3 e partea fata mai putin farurile. Astept sa apara in ETKA piesele de S3 sportback pentru ca am in plan sa schimb si farurile si tot spatele ... Insa sa vedem cum prezinta bugetul si cum or sa decurga lucrurile. Inca sunt uimit de consum si putere ... trecerea de la TDI e grea ... iar DSG-ul imi da fiori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Creeaza dependenta, asta e singurul lucru "nasol" :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo bamse. toti am fost uimiti cand am trecut de la TDI la turbo benzina. masina sa o stapanesti sanatos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Bogdan, masina este impresionanta ... ma scoate din minti, incep usor-usor sa ma obisnuiesc cu consumul :D

Am inteles ca din cauza softului facut de fostul proprietar la Dimsport ar consuma mai mult decat ar trebui. Ma gandesc poate fac la TCM.

Pe de alta parte ma intereseaza daca sa pun sau nu blowoff sau popoff cum ii spune, daca e bine sau nu, avand in vedere ca am si dsg, nu stiu cat de bine va face descarcarea ... poate ma ajutati cu sfaturi...

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria de tuning si de motoare pe benzina de ce sa NU pui BOV.

softul, ca softul..dar piciorul face consumul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, m-am convins, nu mai pun :Driver:

Bogdan, o am de 4-5 zile, iti dai seama ca "talpa" e foarte grea ...

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Deja te cunosc toti angajati de la statiile peco ... :Driver:

Foarte misto masina, felicitari !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu unde scoti tu 12-13 in oras.. poate doar sambata la pranz. TFSI netunat si cu dsg imi scoate 14-16 in oras

in conditiile de 14-15 km/h, adica cele mai intalnite conditii din bucuresti.

Probleme cu DSG-ul nu cred ca o sa ai. Combinatia cu TFSI este buna si in 5 ani de cand e disponibila aceasta combinatie nu am auzit sa existe probleme.

Pretul pentru o astfel de masina este intre 25.000 si 30.000 de euro, in functie de dotari si kilometri.

Iar legat de consum, un A4 2.0 TFSI 200 CP multitronic consuma in jur de 12 in oras. La masina pe care o vrei tu, de 245 CP, cred ca nu depaseste 12-13% intr-un regim normal de condus. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:pirat: !

Maine sunt in craiova! Te sun, sper sa ai timp!

Sa o stapanesti vitejeste!

Modificat de lucianwwl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misto masina, sa o stapanesti sanatos

deja topic-ul poate fi mutat la masina mea :icon_cry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to Sfaturi achizitie A3

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!