Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

stiu, este in format mare, pt bordul bostru. mai este unul cu clopotel - scoala de soferi.

astea mici sunt mai misto ca au confirmare la apasare.

Link către comentariu

Deci aia face ala cu clopotel - o singura data am vazut si nu imi dadeam seama ce face.

Ca sa faci loc unuia d-asta mic - ar trebui ori sa adaugi pe cochilia de jos a bordului - partea dintre volan si consola - ori sa pui il locul celui de rezervor - acela inlocuindu-l cu varianta pentru USA - pe usa stanga ;)

 

complicat :)

Link către comentariu

butonul de rezervor l-as muta pe usa intr-un suport dedicat, impreuna cu buton pt deblocare portbagaj. 

asta pt DRL l-as pune sub blocul de lumini sau sub climatronic (daca are loc).

restul le pastrez in caz ca-mi vin alte ganduri.

Link către comentariu

Pai exista dedicat grup butoane portbagaj rezervor si cu blocare pe cheie - cum are dudyx pe bora lui - stiu ca vazusem si pe aici pe la publicitate.

 

Sub climatronic sigur au loc vreo 2 sau 3 butoane - cum are Graeme pe R32 (daca stii personajul) http://www.users.on.net/~graeme86/flapper/flapper.html

 

Oricum omul are multe idei de studiu interesante ;)

Link către comentariu

stiu, de el vorbeam. se gaseste pe passat. 

butoanele, exact in locul ala ma gandeam. desi nu sunt fericit ca trebuie demontata consola.

butonul Alarm (negru, nu stiam ca e si rosu) si FS au ramas pe taxi, eu am luat doar cele din poza. cred ca as putea sa iau si FS dar nu stiu ce inseamna prescurtarea/ ce rol avea initial :P.

 

nimeni, nicio idee legata de mini-priza aia din poza?

Link către comentariu

Nu vrei sa facem schimb de plasticele alea de sub volan? Am eu deja facut de mine butonul ala de "nos" cum am zis atunci daca mai tii minte, in dreapta volanului.

Link către comentariu

crezi ca e gaura la fel de mare ? daca e mai mare, nu merge.

oricum, nu cred ca pun acolo, ma gandeam in partea stanga sub blocul de lumini.

Link către comentariu

Da am vazut ca acolo vrei. Ziceam ca sa nu te mai chinui cu gaura, faceam niste teste si vedeam, cum vrei tu. Pai si cu gaura unde e acum butonul de rezervor ce faci?

P.S. Daca vrei poti sa iti dau cu tot cu buton, eu nu mai am ce face cu el.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

butonul de rezervor il las la locul lui, nu am zis ca il schimb. am zis ca ar fi frumos cu el mutat pe usa in suportul ala dar e mult de munca si nu merita. momentan.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am fost harnic, am spalat masina + motorul.

Motorul avea nevoie de o spalare pt ca nu am respectat obiceiul cu o spalare/an. Avea 2 ani de praf pe el si ceva grasime.

Hard Body inca rezista dar cat de curand voi da o ceara, azi nu am avut timp.

post-66542-13980970872514_thumb.jpg

post-66542-13980970970851_thumb.jpg

post-66542-13980971077831_thumb.jpg

post-66542-13980971214458_thumb.jpg

Link către comentariu

Parca nu era ok sa se spele motorul ... sau nu strica odata la nu stiu cat timp ?

Link către comentariu

Felicitari pt masina, arata foarte bine.

Ce ceara o sa folosesti? Am vazut ca ai luat o mostra de fk1000p :), cat estimezi ca te va tine? Ma gandesc sa fac si eu o combinatie de fk1000p cu 2685... dar pe a mea care e alba nu arata asa bine ca pe a ta :cool:

Link către comentariu

Parerile sunt impartite...dar fiecare face pe propria raspundere asta...:)

Link către comentariu

Pacat de poza aia cu "inainte". Super rezultat!

Da, am uitat sa fac poze inainte. Motorul era destul de prafuit, dupa cum se vede in pozele astea.

Se vad si urmele soricelului de care cred ca am scapat. Sper !

 

A iesit treaba buna...esti teafar? :))

 

...si nevatamat.

Parca nu era ok sa se spele motorul ... sau nu strica odata la nu stiu cat timp ?

Parca...depinde cum/cu ce/ unde il speli.

 

Felicitari pt masina, arata foarte bine.

Ce ceara o sa folosesti? Am vazut ca ai luat o mostra de fk1000p :), cat estimezi ca te va tine? Ma gandesc sa fac si eu o combinatie de fk1000p cu 2685... dar pe a mea care e alba nu arata asa bine ca pe a ta :cool:

Multumesc. Voi folosi mostra aia. 

Nu stiu daca ti-am inteles intrebarea, cat rezista ceara pe masina sau cat tine cantitatea din cutie?

.

post-66542-13981469351565_thumb.jpg

post-66542-13981469709497_thumb.jpg

Link către comentariu

Scuze :) Cate aplicari te tine mostra... cate masini dai din ea? Ca durabilitate am inteles intre 3 si 6 luni...

Link către comentariu

Nu stiu, o sa vad cat consum la prima aplicare.

Oricum cred ca 4 are sigur. 

Link către comentariu

Foarte frumos :D sa il stapanesti sanatos . Si eu am vrut prima oara tot un variant dar l-am gasit pe cel scurt cu piele si ma fermecat :D. Orik sa ai grija de el si fara incidente

Link către comentariu

Ieri am facut o plimbare pana la Targoviste.

4 persoane ,fara bagaje. Consum 6.2, mers alert.

Azi am dat o mana de ceara.

post-66542-1398613279272_thumb.jpgpost-66542-13986132853652_thumb.jpgpost-66542-13986132976231_thumb.jpgpost-66542-13986133031895_thumb.jpgpost-66542-13986133088177_thumb.jpg

Scuze :) Cate aplicari te tine mostra... cate masini dai din ea? Ca durabilitate am inteles intre 3 si 6 luni...

S-a consumat f putin, cred ca se pot da 4 masini fara probleme.

post-66542-1398613832312_thumb.jpg

Link către comentariu

Am inceput testele. Spre rusinea mea, nu am cea mai simpla componenta : LED rosu 12v 5mm

post-66542-13987001202234_thumb.jpg

post-66542-13987001262226_thumb.jpg

Link către comentariu

Pune unul albastru de la o bricheta.  :10[1]:

Arata bine dispersia de la cel alb; sunt curios cum vor arata pe masina.  :winter:

Link către comentariu

Vali, nu inteleg de ce te complici cautand leduri la 12v. Parerea mea... pt o amarata de rezistenta de 1,2K... iei un led normal si o rezistenta, niste tub termocontractibil si rezolvi problema.

----------

Ledul de la bricheta (nu cea auto!!) e unul tot la 3V, deci tot va trebui sa puna o rezistenta de limitare. Asa ca idee, eu am pus led obisnuit si direct la 230Vca, evident inseriat cu o rezistenta (nu mai tin minte valoarea acum), dar in mod sigur de vre -o 10w putere disipata pe ea; totul e sa-i dai cei 10...15mA prin led si moarte nu mai are!

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!