Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

faza lunga si proiector de ceata.

dar cu faza lunga cred ca se anuleaza ideea, e posibil sa dea peste cap modulul DRL (becurile astea sunt mai puternice)

LED, am luat albe si galbene. Cele albe mici merg si la plafoniera. Cele mari sunt deja lustra :)) dar nu se mai inchide capacul


Am luat cate 2 perechi din fiecare...sa fie!

post-66542-13660552421981_thumb.jpg

Modificat de Muale
Link către comentariu

Cam asa se vede:

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

.

post-66542-13660922106659_thumb.jpg

post-66542-13660922196315_thumb.jpg

Modificat de Muale
Link către comentariu

Arata bine dar...exista un dar :D parca este cumva mascata de barele de plafon :(

Cat despre becuri...imi place mai mult lumina data de becul normal...cele pe led imi par prea reci...dar totodata respect gusturile fiecaruia...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Da...LED-urile albe, majoritatea au lumina rece. Exista si LED-uri cu lumina mai calda.

Sa vad cand ma apuca cheful sa le testez...alb, galben sau becul clasic alb-galbui.

 

Am o nelamurire: becurile de pe masina sunt de 50w (bec de ceata)? Daca pun bec de 100w lumineaza mai puternic, se incalzeste mai tare dar poate afecta instalatia electrica a masinii?

Link către comentariu

la ce tine de partea electrica a masinii chiar nu ma pricep , dar ce pot sa-ti zic ca antena arata foarte bine , bravo s-o plimbi linistit :)

Link către comentariu

Cablajul eu cred ca rezista...verifica siguranta sa fie mai mare de 17A...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Cablajul sigur rezista, e mult mai gros ca filamentul ala. Nu stiu mai departe sa nu fie probleme (comutator,siguranta).

Cred ca mai bine le vand pe astea si iau de 55W.

Link către comentariu

70 lei, am avut 2 la vanzare si una pentru mine.

Poate mai aduc altele, daca esti interesat.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

De ce ai mai dat banii...ca oricum ti-o spala cei de la service :-))

Cand o bagi la facut?

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Nu stiu daca o spala. Era prăfuită,trebuia spalata putin...

Cu service-ul mai astept 15zile. Tiganul nu a semnat amenzile de la politie, sa treaca termenul legal de contestare.

De cateva zile am observat ca stergatoarele se misca mai greu. Gripate?

Ce e ciudat e ca s-a intamplat brusc...sa nu fie de la lichidul de parbriz.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

De unde stii ca s-a intamplat brusc...le folosesti non stop?:-Pacum ai vazut tu...cine stie ele de cand se chinuie:-P

Cat despre spalatorie...fosta socra a avut masina la dab pentru vopsit bara fata...

A ridicat masina cu interior/exterior lacrima plus odorizant cu serviceul lor...deci nu era o presupunere:-P

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Le folosesc aproape zilnic, dimineata cand plec dau o tura cu ele pe praful asezat pe geam.

Soacra a vopsit o aripa sau toata masina?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

A vopsit doar bara fata...la un Megane...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

eu prefer sa nu mi se urce in masina cu salopeta sau la tina usile deschise cat iau la smirghel chitul. 

si sa o spele doar pe exterior cu un jet. am vazut in showroom 2 femei de serviciu cum "pregateau" 2 masini expuse : carpa si ajax peste toata masina.

este greu de crezut ca si o masina noua este plina de "panza de paianjen" pe lac :(

 

cam dupa 13 mai revin la constatare sa vad decizia. in functie de ce spune City Ins. ma decid ce/unde vopsesc.

Modificat de Muale
Link către comentariu

Am coborat cam greu daca ai avut timp si de poza :))

Uite ca am uitat de stergatoare...sa vad si eu cat de greu merg... :( 

Link către comentariu

Poate le desfac vara asta...sa curat, ung mecanismul, poate se remediaza.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

:)) stergatoarele mele merg, doar ca nu se misca cu viteza normala...merg mai domol asa :)

daca ploua nu sunt probleme, plus ca am si solutie anti-ploaie care mai ajuta la vizibilitate.

 

tiganul m-a lovit in aripa spate dar nu este ceva grav, e o stersatura.

 

P.S. apropo de filmulete: un prieten cu Golf 5 a pus xenoane si i-au murit stergatoarele. Povestea cum la un drum asta primavara scotea mana pe geam cu un T cu lamela de cauciuc sa stearga mazga aruncata de TIR-uri :)

Link către comentariu

Muale, eu te sfatuiesc sa rezolvi problema stergatoarelor cat mai repede. Daca merg mai greu inseamna ca fortezi si motorasul, sa nu-l arzi. Dureaza cam o ora sa gresezi mecanismul stergatoarelor: pentru inceput scoti chederele din lateralul parbrizului si le tragi in lateral, scoti stergatoarele (in caz ca sunt gripate pe ax putin wd40 si o presa fie chiar si dintr-o cheie franceza cu "falci" mai subtiri. Daca pui presa sa scoti stergatarele sa lasi piulita pe surub, 1-2 mm iesita in afara ca sa nu strici filetul). Dupa ce ai scos stergatoarel, plasticul de sub stergatoare il departezi de parbriz, tragand perpendicular cu parbrizul in directia opusa acestuia. Dupa mai ai de desfacut trei suruburi si o mufa, si poti scoate ansamblul de pargii impreuna cu motorasul.

Link către comentariu

ai dreptate, motorasul este fortat daca axul este gripat (sau semi-gripat cum e in cazul meu).

trebuie sa fac rost de presa, ultima data cand le-am desfacut (pt tempomat) a fost esentiala.

 

vazusem mai demult un DIY pt problema asta, demonta destule din acel ansamblu

Link către comentariu

Prima oara e mai greu :D daca au mai fost demontate acum s-ar putea sa nu mai fie asa blocate...am eu DIY-ul in cap  :))

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!