Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

da,ala e.

sa vad cum se vede cu becurile actuale...dupa aia incerc si cu becuri galbene

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pai ia 4 baterii AA...le inseriezi si le pui pe un bec...si vezi cum arata :)...sa nu mai astepti pana montezi modulul... ;)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

montajul nu e asa greu.

nu ma complic cu baterii AA, intr-un fel se vede acasa si altfel pe masina.

Link către comentariu

OK, am montat dar am o problema: Releul 53 de sub volan face galagie cand faza lunga este aprinsa 50%.

Ce rol are releul? Cum pot rezolva problema?

Link către comentariu

hmm releul 53 e de la proiectoare(s-ar putea sa gresesc)..si la mine a facut figuri si scoatea zgomote releul de la bujii

 

ca sa rezolvi problema cel mai bine cumperi altul...oricum e pana in 40,50lei..pe al meu am dat vreo 35 de lei si il am de jumatate de an si merge....

Link către comentariu

Proiectoare sau claxon, asa am gasit pe net.

L-am desfacut si arata ok, nu cred ca trebuie sa il schimb.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Cu releul am rezolvat,l-am scos.

DRL-ul functioneaza cum trebuie, sunt multumit. Doar ca o sa pun un intrerupător sa il opresc la nevoie.

In alta ordine de idei, pana la iarna masina o sa miroasa frumos :-)

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13644945897611_thumb.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

L-ai scos de tot?puteai sa il lasi pe pozitie si sa faci strap direct in el...

Umpli masina de conserve si de intrerupatoare :P

Link către comentariu

l-am scos si am pus o bucata de cablu intre pini cum mi-au explicat baietii pe topicul deschis.

conservele, pe rand. nu toate odata ca nu-s nebun!

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Am citit explicatiile date de colegi...cu toate ca...sa inteleg ca merge si cu leduri la numar? :)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Sa vezi daca se reduce la jumate intensitatea luminilor de la numar?

Link către comentariu

Am trecut la rotile de vara. Astept sa imi ajuns si capacele pt centrul jantelor.

Din pacate trebuie sa imi caut niste anvelope, astea sunt la sfarsitul vietii.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13647987123994_thumb.jpg

Link către comentariu

Si eu azi le-am pus.

Orienteaza-te pe Nokian, recomandarea mea.

Tapatalk on S Advance

Link către comentariu

Te referi la anvelope de iarna? Nokian iarna am auzit ca e f laudat.

Eu am nevoie pt. vara, cele de iarna mai au "carne".

Link către comentariu

am avut eu iarna asta nokian noi noute, s-au comportat impecabil - fata de 2 continental + 2 semperit SH (bune in carne dar din 2006) pe care le-am avut iarna trecuta cand nu reusam nici sa ies din curte

Link către comentariu

Semperit de iarna si Vredestein de vara am acum.

O sa ma uit sa vad ce oferte gasesc...

Link către comentariu

Nu de iarna...de vara, maine pot sa iti spun si un model, cel pe care l-am ochit si eu dar eu inca anul asta ma mai duc cu cele care le am acum. Ce pot sa iti spun de Nokian e numai de bine, am de iarna pe Bora si de iarna/vara pe duba de la job...eu sunt foarte multumit de ele. Tapatalk on S Advance

 

 

l.e. uite anvelopa .... http://www.vianor.ro/tyre_details?id=32587443&model=Nokian+Line

Modificat de Sookie
Link către comentariu

Nokian Line sunt anvelope de vară din gama Ultra High Performance (nivel de performanţă ultraridicat) destinate în mod special vehiculelor de mare putere, anvelope care fac faţă excelent schimbărilor meteo neaşteptate din sezonul de vară.

 

De unde atata performanta si putere? :))

Link către comentariu

exista si 195/65/15 sau 205/55/16 le-am vazut azi cu ochii mei, ultima e undeva la 350 lei, pret nu tocmai rau.

Link către comentariu
bbogdanmircea

Ne unde laudati voi atata Nokian astea nu stiu.

Parerea mea Continental sunt cele mai bune raport pret calitate. Eu prefer Semperit care sunt si mai ieftine dar tot de Conti sunt facute.

Recomand ultimele aparitii Eco sau Premium, mai bune decat ele doar sa fie Pirelli, Michelin ...

Plus ca sunt facute la Timisoara asa ca mai primesc niste romani salariu daca luati Conti, Semperit, Barum...

O spun testele ADAC, asa cu parerea poate sa-si dea oricine...

http://www.adac.de/_mmm/pdf/Sommerreifentest_2013_R185_163011.pdf

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=113497&SourcePageId=31821

 

La mine in functie de buget o sa aleg intre Semperit Speed Life si Conti Premium Contact 5.

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu

Continental sunt foarte bune. Daca aveai jante mai mari iti recomandam Yokohama sau Toyo. :)

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!