Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Cred ca am luat ce imi trebuie.

Sper sa nu fie asa sensibil,il pun pe perna din sezut.

Daca e defect,cum imi dau seama? Scaunul e rece sau incalzeste maxim pe orice treapta a butonului?

Sent from my HTC using Tapatalk.

post-66542-13386646664686_thumb.jpg

Link către comentariu

Am instalat si termistorii in scaune. La scaunul din dreapta a trebuit sa ajustez sarmele din tapiterie,nu stateau chiar ok.

Urmatorul pas ar fi sa rezolv partea electrica de sub bord (pana la toamna sa am caldura in scaune).

Link către comentariu

Vali, ai rezolvat pana la urma problema cu oglinda dreapta mare de UK ?

La mine oglinda dreapta e cam obosita, cam vibreaza carcasa si parca as pune una mare in locul ei. As incerca sa iau legatura cu o cunostinta din US sa vad daca imi poate trimite una daca asta de UK nu se poate rezolva...

Link către comentariu

Salut. Nu am nicio problema cu oglinda dreapta...la ce te referi?

Daca iti vibreaza carcasa poate nu e bine prinsa sau a fost lovita si s-au rupt din cleme.

Vezi cat de costa sa trimita o oglinda pana in romania...transportul e cam scump. Eu am sticla si carcasa de UK si m-am obisnuit cu ea asa...nu ma incurca deloc la parcari.

Link către comentariu

Pai ma refeream la... unghi, citisem undeva ca unghiul nu se prea potriveste, oglinda fiind construita pentru a putea fi privita de pe locul pasagerului din dreapta, exista momente cand sticla iese inafara ramei... etc. Probabil la mine sa fie rupte si ceva cleme, nu as schimba-o doar pentru ca vibreaza ci si pentru ca banuiesc ca se vede mult mai bine in cea mare (unghi mort mai mic) si raza de vizualizare mai mare, cat si pentru "imaginea" masinii mai.... simetrica.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Vecine...cand ii faci revizia?te-ai hotarat cu uleiul?

facem comanda la Rheinol?ca am inteles ca la 15 litri avem transport gratuit...mai gasim inca pe cineva?:D

Link către comentariu

MariusAP asa e,are alt unghi si nu vezi coltul masinii la reglaj maxim stanga;are si alta forma in carcasa cand e reglata pt europa.

Dar rezolvarea la mine a fost simpla,dau capul 15cm spre dreapta cand parchez stramt si vad tot.

Daca faci trecerea o sa ti se para ciudat in primele zile doar.

Laurentiu...mai am pana la schim. Fie august fie in toamna la nr de km.

Sent from my HTC using Tapatalk.

Link către comentariu

Azi,primul limp mode. Treapta 3-4 pedala la podea,maxim 3200rpm.

Se simtea lipsa turbinei. O sa testez inca odata la pranz,sa vad daca revine apoi sa ma gandesc la rezolvare. (Curatare turbina,furtune vacuum, lipit stut pompa...)

Sent from my HTC using Tapatalk.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

ai vazut ce bine era daca luam interfata... :-))

se pare ca umbla un virus in aer de s-a molipsit si a ta... tre sa mergem la doctor Cipos...

sunt curios ce diagnostic o sa ai tu...

Link către comentariu

o sa iau si interfata.

a aparut dupa ce am alimentat...mi-a deochiat ala rezervorul sau a scuipat in el...cine stie.

Acum si-a revenit,trage bine.

Link către comentariu

Un break frumos.

Imi plac jantele,capota si culoarea (desi colantul nu e aplicat 100% bine)

From HTC via Tapatalk.

post-66542-13395806441361_thumb.jpg

post-66542-13395806617378_thumb.jpg

Link către comentariu
bbogdanmircea

Imi place culoarea si atat :D

O sa fac is eu o poza la cel al vecinului care are bara decupata cu ditamai intercoleruuuu la vedere...

Tot asa lasata dar nu chiar asa tare

Link către comentariu

@bbogdanmircea: daca e vorba despre variantul argintiu cu numere de nt vezi ca are topic aici pe forum :D

Link către comentariu
bbogdanmircea

Da el pare sa fie, baga si tu un link :D

Link către comentariu

Ieri am spalat masina,am spalat motorul si am vopsit etrierii spate.

From HTC via Tapatalk.

post-66542-13399303025604_thumb.jpg

post-66542-13399303280257_thumb.jpg

post-66542-1339930706039_thumb.jpg

post-66542-13399307478134_thumb.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

asa trebuie sa arate un motor:D...

l-ai spalat la spalatorie?

pune si cateva poze cu etrierii vopsiti...sa vedem cum arata dupa janta:)

Link către comentariu

Ti-a iesit frumos motorul... cam asa a iesit la mine prima data cand a fost spalat. Atentie la praf ! :)

Link către comentariu

Motorul l-am spalat eu (doamne fereste sa merg la spalatorie pt motor sau interior).

O sa fac o poza etrierilor,dupa cum se vede se ascund bine dupa jantele de 15'' :)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

a iesit foarte bine...la furtun sau ai aparat cu presiune?

Link către comentariu

Am un apatar cu presiune Bosch dar la motor am folosit furtunul cu un pistol in capat (si la spalarea de anul trecut si la cea de ieri) si o perie pt a putea ajunge in locurile inaccesibile.

Link către comentariu

Si ai aplicat dupa ceva dressing pt motor ? Al meu e nou si o sa incerc sa-l mentin asa ca furtun nu poate vedea

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

si banuiesc ca le ai la undeva la tara nu?:(nu le ai aici nu?

ma gandesc sa mai spal si eu motoru...ca nu l-am mai spalat de mult...si ziceam ca poate iti fac o vizita...cu ceva la rece normal:))

Link către comentariu

Da. Dar o sa revin,vad acum in poze la furtunul din vasul de expansiune ca am omic un loc. Dupa ce se usuca,nu ramane asa lucios cum este in poze.

Link către comentariu

Ce zici de asta?

post-16307-13399573138785_thumb.jpg

post-16307-13399573416794_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!