Jump to content

Schimbare limba pe afisajul computerului masinii


kky
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

Ori cauti pe cineva in topicul postat de forceturbo ceva mai sus, ori pe topicul intalnirilor din Tarnaveni sau Tg. Mures sau alte intalniri la care poti participa.

Intalniri Spontane

Membri in Tarnaveni

Membri in TgMures In fiecare joi, incepand cu ora 18.00, in parcarea hotelului Sandoria

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    26

  • Al Bundy

    20

  • Ex member

    19

  • BISE

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Colegi ma poate ajuta si pe mine un coleg din BUCURESTI sa modific limba CB la un golf 4 AZD din germana in engleza contra cost bineinteles?

Multumesc

Modificat de Mihai San
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
aurelian radu

Salutare! ma poate ajuta si pe mine cineva sa schimb limba computerului de bord in engleza, la un BORA din 2000...Stau in Bucuresti...

Multumesc anticipat!

Modificat de aurelian radu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Cineva din Slobozia sau pe aproape sa se uite la consumul afisat...se gaseste? Am o problema, masina arata in mile si MPG si e nasol...Se poate schimba in km si l/100 ?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur ca da. Se rezolva prin codarea clusterului, cu VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va rog daca si in Craiova este cineva care ma poate ajuta si pe mine cu schimbarea meniului din Germana in Engleza,,,,va rog frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
z e n i t h

mergeti la un service si in 2 minute se rezolva

mie mi-au schimbat limba la revizie cand au facut diagnoza/resetat interval service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

claudiu91_n

Salutare tuturor. Imi poate spune si mie cineva daca la Golf 4 se poate modifica limba si manual? Fara VagCOM sau altele. Ma intreb deoarece am un prieten care are un Peugeot 206 si el a reusit sa schimbe limba afisajului din germana in engleza. Daca nu este posibil as dori sa schimb si eu limba cumva:D. Poate e cineva din Brasov care ma poate ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se poate manual, decat cu VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Salutare tuturor. Imi poate spune si mie cineva daca la Golf 4 se poate modifica limba si manual? Fara VagCOM sau altele. Ma intreb deoarece am un prieten care are un Peugeot 206 si el a reusit sa schimbe limba afisajului din germana in engleza. Daca nu este posibil as dori sa schimb si eu limba cumva:D. Poate e cineva din Brasov care ma poate ajuta.

In Brasov - vb cu Hremus - sigur te ajuta el, cu VCDS-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare

Urmaresc de ceva vreme acest forum si de curand, am achizitionat un passat B6 2009 din Germania . Ma poate ajuta cineva din Bucuresti sa ii schimb limba din germana in engleza si sa ii facem si o diagnoza?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pot, dar din pacate dupa 27 August . pana atunci, vezi in aria de prestari servicii:? Turbocip, pronet , florin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poti da si mie Al Bundy codu pt limba engleza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In adaptari alegi limba, si 3 este engleza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sal,sunt nou pe acest forum si vin si eu cu o intrebare...am un passat din `99 tdi si cand dau la automat nu invarte motorul....am bateri full,am fost cu ea la electrician(a schimbat 2 sigurante si gata reparatia) iar dupa 2 sapt iar buba...a mai patit cinewa la fel k mine...un ajutor mic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

imi puteti spune daca o interfata "VAG-COM 409.1 KKL OBD2" de pe ebay care e vreo 9$ este ok pt a face adaptarea din germana in engleaza....as vrea s-o folosesc pe un golf 4 1.6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate..daca vrei de poate ajuta un coleg cum sa faci treaba.sau da`mi un PM..daca nu stii am eu un fisier cu explicarea modificarii limbi ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi puteti spune daca o interfata "VAG-COM 409.1 KKL OBD2" de pe ebay care e vreo 9$ este ok pt a face adaptarea din germana in engleaza....as vrea s-o folosesc pe un golf 4 1.6

dupa ce iti vine interfata, intra pe 17-Instruments, 10-Adaptation, pe canalul 4 schimbi valoarea 1 in 2 - test- do it - si asta-i toata procedura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Ma poate ajuta un coleg din Pitesti sa schimb din Germana in Engleza?

Stima,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria Prestari Servicii si vezi cine e pe langa tine.

daca nu, vezi cand sunt intalniri vwforum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ffffffff simplu se schimba limba ..o faci in 2 minute singur!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O fii simpu daca ai cu ce... eu nu am cablu "interfata VAG-COM" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact.... procedura este asta.

intra pe 17-Instruments, 10-Adaptation, pe canalul 4 schimbi valoarea 1 in 2 - test- do it - si asta-i toata procedura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!